آموزش سایه چشم به سادگی آب خوردن

چشم ها اولین عضو صورت هستند که در اولین نگاه به چشم می آیند. یکی از بهترین راه های زیباتر شدن چشم ها دانستن فوت و فن سایه زدن است که می توانیم چشم هایمان را چندین برابر زیباتر نشان دهیم. به همین علت می خواهیم با هم آموزش انواع سایه چشم را مرور کنیم.

آموزش سایه زدن چشم بصورت ساده

شاید در نگاه اول آموزش سایه چشم کار سختی به نظر بیاید. شاید فکر کنید که زدن سایه چشم نیاز به تخصص خاصی دارد یا این که حتما این کار را باید یک آرایشگر حرفه ایی انجام بدهد!

اما این طور نیست. کشیدن سایه چشم و طرز زدن سایه چشم فقط قلق دارد. با یاد گرفتن این ترفند ها می توانیم به جذابیت چشم هایمان اضافه کنیم.

 

آموزش سایه چشم

 

آموزش سایه زدن چشم مرحله به مرحله

 اولین قدم زیر سازی کردن است. برای آموزش سایه چشم اول باید یاد بگیریم که زیر سازی بکنیم. مهم ترین نکته در آموزش سایه چشم آماده کردن دور چشم است. چون اصل کاری که می خواهیم انجام بدهیم مربوط به این بخش است.

برای زیر سازی سایه چشم چه کار بکنیم ؟

 1. ناحیه اطراف چشم ها را پاک کنید.
 2. مرطوب کننده یا کرم دور چشم بزنید.
 3. از یک پرایمر چشم استفاده کنید.

یکی از عواملی که باعث می شود تا سایه زدن چشم به بهترین روش ممکن انجام بشود، انتخاب بهترین مارک های سایه چشم است. اگر می خواهید در مورد راهنمای انتخاب بهترین سایه چشم بیشتر بخوانید حتما به این مقاله سری بزنید و روی لینک کلیک کنید.

آموزش سایه چشم

 

دومین قدم

انتخاب یک مدل سایه از بین انواع مدل سایه چشم است. نحوه سایه زدن چشم بستگی به موارد بسیار مختلفی بستگی دارد. بیایید اول به این سوال پاسخ بدهیم که :

با این سایه چشم می خواهید کجا بروید؟

 • مهمانی
 • عروسی
 • دورهمی دوستانه
 • دانشگاه یا اداره و…..

مسلما هر کدام از این مکان ها نیاز به نحوه خاصی برای زدن سایه چشم دارد.

 فکر کنید صبح در شرکت همکارتان را با مدل سایه چشم عروس ببینید. واقعا چه فکری می کنید؟

پس حالا بیایید از بین لیست زیر یک نوع سایه چشم بسته به موقعیت مناسب را انتخاب کنیم.

 

آموزش سایه چشم

انواع مدل سایه چشم

 • سایه چشم ساده
 • سایه چشم ملایم
 • سایه چشم اسموکی
 • انواع سایه چشم عروس
 • سایه چشم برای پلک افتاده
 • سایه چشم دخترانه
 • سایه چشم مدل دال
 • سایه چشم ترکیبی

ما در ادامه این مقاله آموزش انواع مختلف سایه چشم را جمع آوری کرده ایم. درنتیجه بعد از مراحل بالا می توانید با توجه به انتخابی که کرده اید طرز زدن سایه چشم انتخابی خود را ببینید.

آموزش سایه چشم ساده و شیک

 • با یک براش تخت، پشت هر دو پلک راپرایمر می زنیم.

آموزش انواع سایه چشم

 

 • بعد با کمک یک رنگسایه چشم طبیعی و همرنگ با پوست خودمان، کل پشت پلک ها را سایه می زنیم. این کار را می توانیم به کمک نوک انگشت یا براش آرایشی انجام بدهیم.

نکته مهم: برای کشیدن سایه چشم بعد از زیرسازی بهتر است روشن ترین رنگ سایه را انتخاب کنیم. همچنین می توانیم از سایه چشم براق یا هایلایتر هم کمک بگیریم.

رنگ سایه چشمی که در این مرحله استفاده می کنیم باید ازرنگ سایه قبلی کمی تیره ترباشد. استفاده از رنگ تیره باعث می شود تا چشم هایمان بزرگتر به نظر برسند.

 

آموزش انواع سایه چشم

 

 • از سایه تیره باید در قسمت بالای پلک و جایی که پلک چشم به صورت عمیق و چین خورده است و همچنین گوشه خارجی چشم استفاده کنیم.
 • بعد از کشیدن سایه چشم آن سایه را فید می کنیم.
 • برای گوشه چشم بهتر است بیشتر از رنگ های مشکی، قهوه ای و کلا رنگ های تیره متناسب با رنگ لباس یا رنگ پوست کنیم.

چگونه سایه چشم را فید کنیم ؟

فید کردن سایه چشم به این معنا است که مرز بین دو یا چند رنگ را در سایه چشم محو کنیم. برای این کار از براش های آرایشی استفاده می کنیم و مرز بین دو یا چند رنگ سایه چشم را در یکدیگر محو می نماییم. براش مناسب برای فید کردن سایه، براشی است که سرش گرد باشد.

برای فید کردن سایه چشم ساده در قسمت روی پلک و لبه های چشم براش را به صورت رفت و برگشتی حرکت می دهیم تا رنگ سایه چشم یکنواخت و یکدست بشود. فید کردن را باید با کمک براش به آرامی انجام دهیم و هیچ فشاری روی پلک چشم ها وارد نکنیم. برای فید کردن دو رنگ مختلف سایه چشم ساده براش را به صورت دایره های نزدیک و کوچک به هم روی پلک می چرخانیم، تا رنگ سایه ها با یکدیگر به خوبی ترکیب وبه اصطلاح فید شوند.

تا چه زمانی فید کردن را ادامه دهیم ؟

این حرکت را تا زمانی که رنگ بین دو سایه چشم از بین برود تکرار می کنیم. درست زمانی که مرز بیم دو رنگ از بین رفت کار فید کردن سایه چشم هم تمام می شود.

 

آموزش انواع سایه چشم

 

 • از سایه ای که در گوشه خارجی چشم هایمان استفاده کردیم به مقدار خیلی کم زیر چشم ها می زنیم و با براش سر گرد کاملا فید کنید.

داخل چشم ها را چه کار کنیم؟

داخل چشم ها را باید بر اساس مدل چشم ها آرایش کرد. اما چگونه؟

اگر چشم های درشتی داریم بهتر است داخل چشم ها را مداد مشکی بکشیم و اگر چشم های ریزی داریم از مداد سفید استفاده کنیم بهتر است تا چشم هایمان درشت تر به نظر بیایند.

استفاده از پرایمر چشم باعث می شود تا آرایش چشم هایمان برای مدت زمان طولانی ثابت بماند و ظاهر بهتری پیدا کند.

آموزش انواع سایه چشم

آموزش سایه زدن چشم به روش سایه اسموکی

سایه چشم اسموکی چشم ها را دراماتیک ترو رویایی تر می کند. اما این تکنیک آرایشی به کمی تمرین احتیاج دارد، ولی می توانیم مطمئن شویم که نتیجه پایانی مطمئنا چیزی است که تمام توجه ها را به سمت ما جلب می کند.

آموزش آرایش چشم اسموکی به صورت مرحله به مرحله

 •  بیایید رنگ مورد نظرمان را انتخاب کنیم.

برای سایه چشم اسموکی از هر رنگی می توانیم استفاده کنیم؛ منتها حداقل به سه تناژ از یک رنگ سایه نیاز داریم. در سایه چشم اسموکی کلاسیک که بسیارهم معروف و مورد توجه است، از دو رنگ سایه سیاه و خاکستری استفاده می شود؛ همچنین گروه رنگ های قهوه ای و برنز نیز بسیار مورد توجه هستند.

اگر چشمان سبزی داریم با سایه اسموکی خاکستری و بنفش تیره بسیار زیبا و فریبنده می شویم. چشمان آبی هم با آرایش اسموکی طلایی و مسی، و چشمان قهوه ای با سایه های سورمه ای و خاکستری بسیار دلفریب و زیبا می شوند. ما باید سه تناژ از هر رنگی که می خواهیم را انتخاب کنیم:

 • یک رنگ روشن
 • یک رنگ متوسط برای زمینه
 • و یک رنگ تیره اسموکی

استفاده از رنگ های بیش از اندازه براق در سایه چشم اسموکی ممنوع است. اگر پوست خیلی روشنی داریم از سایه چشم خیلی تیره استفاده نکنیم بهتر است.

 •  استفاده از هایلایتر

هایلایتر در این جا روشن ترین سایه چشمی است که انتخاب کرده ایم. هایلایتر را با براش مخصوص سایه به گوشه داخلی چشم هایمان، در هر دو ناحیه پلک بالایی و پایینی می زنیم.

کمی از سایه راهم زیر ابروی خود هم می زنیم و از ابتدا تا انتهای ابرو می کشیم.

 • سایه تیره را بردارید

رنگ تیره سایه را کمک براش آرایشی، روی خط مژه بالایمان می کشیم. تیره ترین رنگ باید نزدیک ریشه مژه ها زده بشود. بعد آن را کم کم به سمت بالا و در ناحیه چین پلک ها محو می کنیم. مقدار کمی هم از سایه تیره را روی خط مژه پایینی می زنیم ؛ اما فقط باید قسمت بیرونی را بزنیم. سایه را به سمت داخل مژه های پایینی می بریم و تا وسط پلک ادامه می دهیم. نباید با سایه تیره کل چین پلک ها را بپوشانیم چون این کار باید با رنگ متوسط انجام شود.

 • استفاده از سایه متوسط

رنگ متوسط سایه را از نیمه پلک به سمت چین پلک می کشیم. این سایه را باید در قسمتی از پلک استفاده کنیم که به سایه تیره برسد. همین طورمی توانیم این رنگ را به سمت بالا و به طرف پشت چین پلک و رنگ سایه روشن، پخش کنیم.

چرا باید این کار را بکنیم؟ هدف از این کار این است که سایه چشم ها از مژه تا ابروهایمان به تدریج روشن بشود. مقدار کمی از این سایه راهم روی سایه تیره مژه های پایینی می زنیم. زیر بقیه مژه های پایین نیز از همین سایه باید استفاده کنیم.

 

آموزش انواع سایه چشم

 

آموزش سایه زدن چشم مدل دال

مراحل اولیه آموزش سایه چشم مدل دال مانند آموزش انواع مدل سایه چشم است. بعد از زیر سازی باید:

با استفاده از آکوای مشکی، روی بن انتهایی مژه یک خط ایجاد کنیم. سپس یک خط دیگر در بالای آن به گونه ای ایجاد کنیم که حرف دال ایجاد شود.
سپس، لبه های خط چشم دال را فید می کنیم.

باید از رنگ قهوه ای برای قسمت میانی پلک واز یک رنگ روشن تر برای گوشه های داخلی چشم استفاده کنیم.

آموزش انواع سایه چشم

 

آموزش سایه زدن چشم را می توانید در ویدئو زیر به سادگی بیاموزید

 

نحوه سایه زدن چشم با پلک افتاده

پلک های افتاده چشم ها را کوچک تر نشان می دهند و اگر روش درست سایه چشم برای پلک های افتاده را ندانیم، پلک های ما افتاده تر از قبل خود را نشان می دهند و از زیبایی صورت مان نیز می کاهند.

اما این موضوع اصلا نگرانی ندارد. چون بسیاری از افراد مشهور هم هستند که با این موضوع دست و پنجه نرم می کنند اما در عین حال بهترین و زیبا ترین حالت خود را دارند. ما در این قسمت می خواهیم با هم نحوه سایه زدن چشم با پلک افتاده را در این افراد مرور کنیم و رموز آن ها را برای رفع این مشکل با هم ببینیم.

بلیک لایولی

بلیک لایولی ستاره هالیوود پلک های افتاده ای دارد به همین دلیل از خط چشم های پر رنگ و سایه های براق استفاده نمی کند. بهترین راه حل او برای پلک های افتاده اش این است که قسمت داخلی چشم هایش را سایه ای روشن بزند و قسمت انتهایی آن را با سایه ای کمی تیره تر جلوه بدهد. با این روش چشم ها حالتی بازتر پیدا می کنند.

به دو تصویر زیر نگاه کنید تا تفاوت را در استفاده از روش صحیح سایه زدن چشم با پلک افتاده ببینید.

 

 سایه چشم

 سایه چشم

جنیفر لارنس

یکی از اشتباهات بزرگی که جنیفر لارنس با توجه به پلک های افتاده اش ممکن است مرتکب شود، تیره کردن پایین چشم و نادیده گرفتن خط چشم بالایی است. بهترین نوع آرایش برای این مدل پلک، سایه خاکستری و بژ برای پشت پلک ها.

 

ریچل بیلسون

ریچل بیلسون

ریچل بیلسون

ریچل چشم های بزرگ قهوه ای با پلک های افتاده دارد. خط چشم سیاه در اطراف چشم، مژه های بلند و سایه چشم بژ یا به رنگی طبیعی بهترین انتخابی است او می تواند برای این مدل پلک های افتاده اش داشته باشد.

 

ریچل بیلسون

ریچل بیلسون

کارلی کلاوس

یکی از مشهورترین مدل های آمریکایی، کارلی کلاوس است که اتفاقا او هم پلک هایی افتاده دارد. سایه چشم های اسموکی با رنگ های گرم مانند قهوه ای، می تواند این مشکل او را در حد بسیار خوبی حل کند.

 

پلک افتاده

کارلی کلاوس

جمع بندی

همان طور که با هم در این مقاله دیدیم انواع مدل های سایه چشم و روش های آموزش سایه چشم بسیار متفاوت هستند. که هر کدام از ما بسته به شرایط و موقعیت و نوع چشم هایمان باید دست به انتخاب بزنیم.

این نکات را همواره یادمان باشد که:

 • بعد ازکشیدن سایه چشم از اگر از ریمل استفاده کنیم مژه های ما پررنگ و زیباتر به نظر می رسند و حالت چشم هایمان نیز بهتر دیده می شوند.
 • در آخر کار اگر دوست داشتیم می توانیم ازمژه مصنوعی برای میکاپ چشم هایمان استفاده کنیم. در مرحله آخر هم می توانیم از خط چشم استفاده کنیم.

 

سوالات متداول در مورد آموزش سایه چشم

 

چگونه خودم می توانم سایه چشم بزنم؟

ما در این مطلب آموزش انواع سایه چشم را برایتان آورده ایم. با خواندن این مقاله می توانید خودتان به راحتی در منزل سایه چشم بزنید.

سایه چشم مدل دال را چگونه می توانم بکشم؟

آموزش مرحله به مرحله سایه دال به همراه عکس را می توانید در این مطلب ببینید.

آیا زدن سایه کار سختی است؟

شاید در نگاه اول آموزش سایه چشم کار سختی به نظر بیاید. شاید فکر کنید که زدن سایه چشم نیاز به تخصص خاصی دارد، اما اصلا این طور نیست.