رنگ موی پوست سبزه

همانطور که می دانید، رنگ مو تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد. در رنگ کردن موها نحوه انتخاب صحیح رنگ از همه سخت تر است. اگر رنگ مو متناسب با رنگ پوست انتخاب شود، زیبایی چهره چندیدن برابر خواهد شد. شاید پیش خود فکر کنید که کمتر رنگ مویی به رنگ پوست سبزه می آید! اما بدانید که این بزرگترین اشتباهی است که تاکنون کرده اید! درست است که برای افراد با پوست سبزه هر رنگ مویی مناسب نیست، اما با این حال رنگ های زیادی هم هست که به این افراد می آید و  کمک می کنند تا پوست روشن تری داشته باشند. ما در این بخش از مجله آرایش و زیبایی میس و مستر  به طور کامل بررسی کردیم که چه رنگ موهایی مناسب پوست تیره و سبزه است و پس از آن فرمول رنگ مو برای پوست سبزه را در اختیار شما قرار داده ایم.

  • خانم های سبزه که چشمان مشکی دارند می توانند موهای پرکلاغی را انتخاب کنند.
  • بهترین رنگ مو برای پوست سبزه روشن و معمولی، رنگ موی قهوه‌ای است که رنگ پوست شما را جذاب‌تر نشان می‌دهد.
  • یکی از نکات مهم در انتخاب رنگ مو تناسب آن با رنگ پوست و چشم است.

 

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه بر اساس تناژ پوست

اگر پوست سبزه ای دارید و می خواهید، بهترین رنگ مو برای پوست سبزه را انتخاب کنید، قبل از هر چیزی باید بدانید، تناژ پوستتان چیست. یعنی پوست تان تن سردی دارد یا گرم. اگر به این تناژ پی ببرید، خیلی راحت می توانید بهترین رنگ مو را برای پوست سبزه خود انتخاب کنید تا زیبایی پوست تان چند برابر شود.

سوالی که اکنون ذهن همه ما را به خود درگیر کرده این است که از کجا بدانیم پوست مان تن سرد دارد یا گرم؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت، روش های مختلفی برای تشخیص تناژ پوست وجود دارند. در ادامه این مطلب به دو روش مهم برای تشخیص تناژ پوست اشاره می کنیم.

روش اول تشخیص تناژ پوست: به کمک جواهرات

اولین روش برای تشخیص تناژ پوستتان می توانید، از جواهرات کمک بگیرید. برای این کار باید یک زیورآلات نقره را به خود بگیرید. پس از آن نیز یک زیورآلات از جنس طلا را.

حال توجه کنید، اگر نقره به شما بیشتر می آید و بیشتر جلب توجه می کند، به این معناست که تناژ پوست شما سرد است. از سوی دیگر اگر طلا روی پوستتان بیشتر از نقره خودنمایی می کند، یعنی تن پوست تان گرم است.

روش دوم تشخیص تناژ پوست: به کمک رگ های پوستی

رگ های زیر پوستی تان هم می تواند، سردی یا گرمی تن پوست شما را نشان دهند. برای این کار پوست فاصله بین‌ مچ و آرنج خود را زیر روشنایی فراوان آفتاب قرار دهید. دقت کنید که اگر رنگ رگ‌های‌ پایین ساعدتان مایل به آبی بود، نشان دهنده این است که تن پوست‌ شما سرد‌ است‌ اما درصورتی‌که رگ‌های‌ شما به رنگ سبز بود یعنی تن پوست‌ شما گرم است.

حال که دانستید، تناژ پوستتان سرد است یا گرم، بی شک دنبال این هستید که بدانید، دانستن تناژ پوست چه کمکی در انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سبزه به ما می کند.

اگر پوست سبزه ای دارید و تن پوستتان هم سرد است، رنگ مو قهوه ای با هایلایت های روشن بهترین رنگ مو برای پوست سبزه شماست. این رنگ در حال حاضر بسیار هم ترند شده و به رنگ پوست سبزه شما هم می آید.

در طرف مقابل آن دسته از خانم هایی که پوست سبزه ای دارند و تن پوست شان هم گرم است باید سراغ رنگ موهای شکلاتی و فندقی بروند. این رنگ موها رنگ پوست شان زیبایی بینظیری به وجود می آورد. توجه داشته باشید که این مسائل در مورد آقایان هم صدق می کند و این رنگ موها برای آقایان پوست سبزه هم ایده آل است.

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه بر اساس رنگ چشم

علاوه بر این، باید رنگ چشمان خود را هم برای انتخاب بهترین رنگ مو برای پوست سبزه در نظر بگیرید.

خانم هایی که رنگ چشم آن ها خرمایی و مایل به سیاه است. بهترین رنگ مو برای پوست سبزه و چشم مشکی و قهوه ای آن ها رنگ های فندقی، شکلاتی، نسکافه ای، شرابی و ماهاگونی است.

آن دسته از خانم هایی که پوست سبزه و چشمان آبی پررنگ و سبز تیره دارند. رنگ موی مناسب برای این افراد رنگ های تیره ای چون مشکی و قهوه ای تیره با هایلایت های کرم روشن است.

اما آن دسته از خانم ها یی که رنگ چشم هایشان روشن است، مانند آبی یا سبز روشن، از رنگ های گرم تری مانند قهوه ای روشن، بلوند تیره تر یا عسلی و به همان نسبت مشکی و شرابی  استفاده کنند.

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه بر اساس رنگ چشم

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه  براساس طیف رنگی پوست

همانطور که می دانید، پوست سبزه در انواع طیف های تیره و روشن و متوسط موجود است که برای هر کدام از این رنگ پوست ها رنگ مویی خاص مناسب است.

رنگ مو برای پوست سبزه روشن

اگر رنگ پوست تان سبزه روشن است رنگ موهای قهوه ای و بلوند روشن برایتان بهترین انتخاب است.

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه معمولی

اگر رنگ پوست شما سبزه معمولی است، یعنی نه سبزه تیره است و نه سبزه روشن، رنگ موهای قرمز قهوه ای روشن و شاه بلوطی روشن و بلوند روشن می توانند بهترین انتخاب برای شما باشند.

رنگ مو برای پوست سبزه تیره

اگر پوست سبزه تیره ای دارید، رنگ موهای شاه بلوطی تیره و متوسط و قهوه ای روشن و بلوند روشن می توانند ایده خوبی برای انتخاب رنگ موی شما باشند. دقت کنید که به هیچ عنوان از  رنگ موهای روشن تر از این رنگ موها استفاده نکنید، چرا که این رنگ موها پوست شما را تیره می کنند و زیبایی چندانی ندارد.

رنگ مو برای پوست سبزه تیره

آشنایی با بهترین رنگ مو برای پوست سبزه

در ادامه به معرفی بهترین رنگ مو برای پوست سبزه خواهیم پرداخت، که خودش به تنهایی نشان میدهد رنگ تیره پوست اصلا نباید شما را محدود کند که فقط از یک طیف رنگ خاص استفاده کنید .

رنگ مو قرمز

اولین رنگ مویی که در این مطلب قصد داریم، آن را به عنوان بهترین رنگ مو برای پوست سبزه دخترانه معرفی کنیم، رنگ قرمز است. رنگ قرمز از آن جایی که می تواند، تضاد جالبی با رنگ پوستتان ایجاد کند، جلوه فوق العاده ای پیدا می کند و درخشندگی بیشتری به رنگ پوست شما می بخشد. البته توجه داشته باشید که رنگ قرمز هم طیف های گوناگونی دارد و بی شک همه طیف های آن برای پوست سبزه مناسب نیست. قرمز تیره عمدتا بهترین رنگ مو برای پوست سبزه است. پیشنهاد جالب دیگری که می توان به خانم هایی که پوست سبزه دارند بدهیم، این است که از هایلات های قرمز روی موهای قهوه ای و سیاه خود استفاده کنند.

بهترین رنگ مو برای پوست سبزه

رنگ مو قهوه ای

به جرات می توان گفت، بهترین رنگ مو برای پوست سبزه، رنگ قهوه ای است. این رنگ جزو رنگ های پرطرفدار در میان خانم هاست که حتی با این رنگ مو بدون دکلره هم می توان به رنگ دلخواه رسید. شما هم اگر پوست سبزه ای دارید و به رنگ قهوه ای هم علاقه مند هستید، هم می توانید از این رنگ به صورت کامل روی موهایتان استفاده کنید، یا این که از آن به شکل سایه های برجسته در میان موهای مشکی استفاده کنید و از این طریق به موهای خود حجم بدهید.

البته دقت کنید که رنگ قهوه ای برای آقایان هم ایده آل است و از آن می توان به عنوان بهترین رنگ مو برای پوست سبزه پسرانه یاد کرد. تن های رنگی مختلفی رنگ موی قهوه ای از جمله قهوه ای تیره و روشن، شکلاتی، دودی، خاکستری و قهوه ای موکا وجود دارد.

رنگ موی کاراملی برای پوست سبزه

کاراملی هم یکی از رنگ موهای شیرین و دوست داشتنی است که برای پوست سبزه مناسب است. این رنگ که ترکیبی جادویی از دو رنگ قهوه ای و بلوند است، رنگی جذاب و شیک که این روزها بسیاری از سلبریتی ها و مدل های سرشناس دنیا در اینستاگرام و فضای مجازی با آن می درخشند. کاراملی از آن جایی که جزو گروه رنگ های گرم است، برای آن دسته از افرادی که دارای پوست هایی با ته مایه هایی از سردی هستند بسیار مناسب خواهد بود.

رنگ مو قهوه ای

رنگ موی خاکستری

اگر پوست سبزه ای دارید و به دنبال رنگ مویی خاص و متفاوت برای رنگ کردن موهای خود هستید، از کنار رنگ خاکستری به سادگی عبور نکنید. این رنگ مو درخشندگی خاصی به پوست این فراد می بخشد. رنگ خاکستری ظاهری مدرن و جذاب دارد که خانم های زیادی طرفدار آن هستند.

رنگ موی بنفش

اگر می خواهید، رنگ موهایتان بیشتر از هر چیزی در ظاهرتان جلب توجه کند بهتر است از رنگ مو فانتزی نظیر رنگ مو بنفش برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید. رنگ بنفش بدون شک بهترین رنگ مو برای پوست سبزه و تیره است. این رنگ ظاهر شما را کاملا لوکس و لاکچری می نماید. رنگ بنفش روی مو مشکی و مو روشن در هر دو حالت فوق العاده زیباست.

رنگ موی بنفش برای پوست سبزه

رنگ مو مسی

رنگ مو مسی، برای افراد با پوست تیره و برنزه انتخاب بسیار مناسبی است. مسی از رنگ هایی که از عناصر طبیعی الهام گرفته شده و بسیار مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. این رنگ در انواع مختلفی وجود دارد که می‌توانید آن را با دکلره یا بدون دکلره روی موهای خود پیاده کنید. اگر چشمان آبی هم دارید، رنگ موی مسی بهترین رنگ مو برای پوست سبزه شماست.

فرمول های ترکیب رنگ مو برای پوست سبزه بدون دکلره

کسانی که پوست سبزه دارند، رنگ هایی برای پوستشان مناسب است، که معمولا نیازی به دکلره ندارند و به راحتی می توانید رنگ مورد نظر خود را روی موهایتان پیاده کنید. برخی از زیباترین رنگ موها برای این رنگ پوست عبارتند از:

رنگ مو شکلاتی تیره

همانطور که گفته شد، رنگ مو شکلاتی بهترین رنگ مو برای پوست سبزه است. حال اگر می خواهید، موهای خود را به این رنگ در آورید، نیاز به رنگ موی شکلاتی شماره ۴، رنگ موی شکلاتی شماره ۶، واریاسیون بنفش و اکسیدان شماره دو دارید. شما باید نصف تیوپ از هر کدام را با دو سانتی متر واریاسیون بنفش و مقداری اکسیدان شماره ۲ مخلوط کنید. به این ترتیب موهایتان به رنگ شکلاتی تیره در خواهد آمد.

ترکیب رنگ مو برای پوست سبزه بدون دکلره

ترکیب رنگ فندقی برای پوست سبزه

رنگ فندقی هم یکی از رنگ های ایده آل برای کسانی است که پوست سبزه دارند. این رنگ امسال به شدت ترند شده است. برای این که موهای خود را به این رنگ جذاب و دوست داشتنی در آورید، باید نصف تیوپ رنگ مو فندقی شماره ۶ را با یک چهارم تیوپ رنگ طبیعی شماره ۷ ، یک چهارم تیوپ

شکلاتی شماره ۷، دو سانتی متر واریاسیون بنفش، یک سانتی متر واریاسیون  آبی و مقداری اکسیدان ۹ درصد را با هم مخلوط کنید.

رنگ موی یخی برای رنگ پوست سبزه

رنگ موی یخی هم جزو آن دسته از رنگ هایی است که برای خانم هایی که پوست سبزه دارند، مناسب است. این رنگ مو از محبوب‌ترین و جدیدترین رنگ موهاست که  مورد توجه سلبریتی‌های معروف دنیا نیز هست. رنگ موی بلوند نقره ای c9 به اندازه 10 سانتی متر، واریاسیون خاکستری به اندازه 3 سانتی متر، واریاسسون نقره ای 0.22 به اندازه 3 سانتی متر و اکسیدان نمره 1: 30 سی سی از جمله مواردی است که برای رنگ کردن موهایتان به رنگ یخی به آن احتیاج دارید.

رنگ موی یخی

فرمول رنگ مو برای پوست سبزه با دکلره

در ادامه نیز فرمول چند نمونه از بهترین رنگ موهایی که  برای پوست سبزه مناسب است، را ارائه داده ایم که با دکلره می توانید، موهایتان را به آن رنگ ها در آورید.

فرمول رنگ موی کاراملی

رنگ کاراملی جزو آن دسته از رنگ هایی است که برای پوست سبزه مناسب است. برای این کار ابتدا باید موهایتان را با دکلره به پایه 10 برسانید. سپس مقدار 50 میل از رنگ های بلوند بژ 7.31 ،  50 میل رنگ بلوند طلایی خیلی روشن و 30 میل از رنگ بلوند خاکستری پلاتینه را با هم مخلوط کنید، سپس مقدار 5 سانتی متر واریاسیون سه صفر، 10 سانتیمتر واریاسیون نقره ای و 1 سانتی متر واریاسیون دودی را با اکسیدان 6 درصد ترکیب کنید و به ترکیب خود اضافه کنید. در نهایت نیز بر روی موها بگذارید.

فرمول رنگ موی بلوند عسلی

بلوند عسلی از جذاب ترین رنگ موهاست که برای پوست سبزه هم بسیار مناسب است. اگر پوست سبزه ای دارید و می خواهید، موهایتان را به این رنگ زیبا در آورید، پیش از هر کاری باید موهایتان را دکلره کنید و تا پایه 8 برسانید. سپس مقدار 50 میل رنگ مو بلوند شکلاتی متوسط را با 50 میل رنگ مو بلوند طلایی متوسط، 2 سانت رنگ مو بلوند متوسط و اکسیدان 6 درصد ترکیب کنید و بر روی مو ها بگذارید. به این ترتیب موهایتان به رنگ بلوند عسلی در خواهد آمد و می توانید از زیبایی آن لذت ببرید.

فرمول رنگ موی عسلی

فرمول رنگ موی خاکستری

گفتیم رنگ خاکستری برای خانم هایی که پوست سبزه دارند، بسیار مناسب است. اگر می خواهید، موهای خود را به رنگ خاکستری در آورید، باید موهایتان را دکلره کنید و به پایه ۸ برسانید و با شامپوی ضد زردی بشوید. سپس ۲ پیمانه پودر زنگی خاکستری با یک چهارم تیوپ رنگ مو مرواریدی خاکستری پایه ۹، یک چهارم تیوپ رنگ مو مرواریدی خاکستری پایه ۷، یک چهارم تیوپ رنگ مو بلوند نقره ای، اکسیدان ۶% و یک سانت واریاسیون خاکستری، بنفش و دودی مخلوط کنید و روی موهایتان بگذارید.

کلام آخر

در این بخش از مجله آرایش و زیبایی میس و مستر به معرفی انواع رنگ مو مناسب پوست سبزه پرداختیم. حال شما می توانید با کمک این مطلب رنگ موی مناسبی را برای رنگ کردن موهای خود انتخاب کنید و از آن نهایت لذت را ببرید. در پایان تقاضامندیم، چنانچه هر گونه سوال یا ابهامی در ذهن دارید، از طریق بخش ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول در خصوص بهترین رنگ مو برای پوست سبزه

در ادامه این مطلب به دو مورد از رایج ترین سوالات در خصوص بهترین رنگ مو برای پوست سبزه پاسخ خواهیم داد.


چه رنگ مویی به پوست سبزه می آید؟

اگر پوست سبزه ای دارید، باید به سراغ رنگ هایی بروید که جلوه سبزه پوست را زیباتر کند و جذابیت چشم‌ها را افزایش دهد. جالب است بدانید ته‌رنگ پوست شما تاثیر زیادی در زیبایی رنگ مو دارد. به همین دلیل قبل از انتخاب رنگ موی مناسب برای پوست سبزه، ابتدا ته‌رنگ پوست خود را مشخص کنید. ما در این مطلب علاوه بر معرفی روش هایی مختلف برای تشخیص تناژ پوست، بهترین رنگ مو برای پوست سبزه را هم معرفی کرده ایم.

آن دسته از بانوانی که پوستی سبزه و چشم آبی دارند چه رنگ مویی را انتخاب کنند؟

مسی انتخاب بسیار مناسبی برای بانوانی با پوست سبز و چشم آبی است.