مدل موی کوتاه دخترانه و زنانه

مدل موهای کوتاه برای خانم ها آن دسته از مدل موهایی است که از کف سر تا اندازه سر شانه را شامل می شود. داشتن موهای کوتاه، موهای شما را پرپشت جلوه می دهد. انواع مختلفی از مدل موی کوتاه دخترانه و زنانه برای انتخاب وجود دارد. در این مقاله از مجله آرایش و زیبایی میس و مستر تصاویری از بهترین مدل های موی کوتاه زنانه و دخترانه ترند امسال را به شما معرفی می کنیم. این مدل موها شامل مدل موی کات زنانه ، پیکسی، مدل موی لیر خیلی کوتاه ، کرنلی و کپ کوتاه و … می شود. موهای شما چه ضخیم باشد یا نازک، فر و مجعد باشد یا صاف و لخت، هر حالت و جنسی که داشته باشد، در این مقاله از مجله آرایش و زیبایی میس و مستر مدل موی کوتاه مناسب خودتان را پیدا خواهید کرد.

آنچه در مقاله مدل موی کوتاه دخترانه خواهید خواند:

  • انتخاب مدل موی کوتاه دخترانه با توجه به فرم صورت
  • انواع مدل موی کوتاه زنانه و دخترانه
  • آموزش تصویری 10 مدل بافت موی دخترانه کوتاه

 

فرم صورت تاثیر زیادی در انتخاب مدل موی شما دارد، در ابتدا به شما توضیحاتی درباره مو متناسب با فرم صورت می دهیم.

انتخاب مدل موی کوتاه دخترانه با توجه به فرم صورت

اگر فرم صورت خود را بشناسید و متناسب با فرم چهره موهایتان را کوتاه کنید بسیاری از معایب و نواقص صورت را می توانید بر طرف کنید و چهره خود را زیباتر جلوه دهید.

مدل موی کوتاه دخترانه برای صورت گرد 

افرادی که صورت گرد دارند باید از مدل موی کوتاه دخترانه یا زنانه ای استفاده کنند که صورتشان را باریک تر و کشیده تر نشان دهد.

کوتاه کردن چتری ها باعث می شود از گردی صورت شما کاسته شود.

موهای خود را از قد چانه کوتاه تر نکنید، زیرا صورت را چاق تر نشان می دهد. مدل موهایی که روی فرق سر کمی پف می کند یا پف و فر دادن جلوی موها در اطراف گردن می تواند چهره شما را زیباتر کند. این مدل مو بسیار مناسب صورت های گرد می باشد.

باید دقت داشته باشید که مدل موی پسرانه و بسیار کوتاه اصلا مناسب فرم صورت گرد نیست. همچنین بستن موها در پشت سر اگر به سفتی کشیده شود، باعث می شود صورت شما گردتر به نظر بیاید. اگر صورت گردی دارید، هایلایت کردن موها هم برای در داشتن ظاهری جذاب تر به شما کمک خواهند کرد.

 

یک نمونه مدل مو کوتاه زنانه برای صورت گرد

مدل موی زنانه کوتاه برای صورت مربعی

در این فرم چهره، شما باید صورت خود را با موی بلند کشیده تر کنید، بنابراین بیشتر سراغ مدل موی گرد بلند زنانه بروید؛ البته دقت داشته باشید که در کناره های صورت، آرایش مو باید صاف باشد و خیلی ملایم روی کناره های صورت بیاید. همچنین مدل های لخت و ساده که تا زیر شانه می آیند هم می توانند برای شما گزینه ای مناسب باشند.

استفاده از یک مدل موی گرد کوتاه دخترانه برای صورت مربع شکل توصیه می شود، چراکه مدل موی گرد زنانه باعث ملایم تر دیده شدن زوایای صورت می شود. جالب است بدانید که چتری های بلند هم می تواند برای صورت های مربعی مناسب باشد. البته چتری کم یا موهای کمی که روی صورت بیایند هم برای شما انتخابی مناسب است. علاوه بر این ها مدل هایی که روی فرق سر پف می کنند و برجسته می شوند هم برای شما انتخاب خوبی به شمار می آیند. اگر چانه بزرگی دارید، می توانید با آوردن موها به صورت لایه لایه روی صورت کاری کنید که بزرگی چانه کمتر به نظر برسد.

برای صورت با فرم مربعی شکل باید از مدل موی کوتاه دخترانه ای استفاده کنید که زوایای صورت شما را ملایم تر نشان دهد.

مدل موی کوتاه دخترانه برای صورت مربعی

مدل مو مناسب صورت مثلثی

اگر فرم صورت شما مثلثی است باید از مدل موی کوتاه دخترانه ای استفاده کنید که کمک کند تا چانه و گونه کم عرض به نظر رسیده و پهنای ناحیه پیشانی بیشتر به نظر بیاید. مدل های فر و حالت داری که قاب صورت را پوشش دهد مناسب صورت های مثلثی است. اگر می خواهید فرم مثلثی چهره شما جذاب تر به نظر برسد، انواع مدل کوتاهی مو تا زیر شانه را انتخاب نکنید.

برای صورت مثلثی مدل موی کوتاه دخترانه ای انتخاب کنید که چانه و گونه را کم عرض نشان بدهد.

مدل موی کوتاه زنانه جدید برای صورت مثلثی

برای این گونه صورت ها مدل موهای لایه لایه مانند انواع مدل موی کوتاه تا روی شانه دخترانه مناسب است. بهترین انتخاب برای صورت های مثلثی، مدل های موی کوتاه دخترانه بسیار شلوغ و حالت دار مثل مدل های سرخپوستی است که موها را پرحجم نشان می دهند. از مدل موهایی که دور قاب صورت را نمی گیرند دوری کنید، زیرا پیشانی و قسمت سر را پهن تر و چانه را باریک تر نشان می دهند. وقتی موهایتان نمدار و مرطوب است با کمک محصولات حالت دهنده مو مثل موس یا کتیرا به راحتی می توانید به آنها حالت دهید، با این کار هم فرم صورت تان را متعادل کرده اید و هم راحت ترین و بی دردسرترین انتخاب را داشته اید. همچنین داشتن چتری های بلند هم می تواند شما را زیباتر نشان دهد.

مدل مو کوتاه دخترانه مناسب صورت بیضی

افرادی که دارای فرم صورت بیضی هستند، خوش شانس ترین افراد در انتخاب مدل موی کوتاه دخترانه یا زنانه به شمار می آیند. زیرا بهترین نوع صورت و کامل ترین آن فرم بیضی است و چهره این افراد با هر مدل مویی زیبا به نظر می رسد. پس هر مدل مو بلند یا کوتاهی به شما می آید. تنها کافی است موهای نزدیک به استخوان های گونه، لب ها و چانه را خرد کنید تا زیباتر به نظر برسید.

مدل موی فشن دخترانه

مدل موی کوتاه دخترانه برای فرم صورت لوزی

اگر صورتی بیضی اما زاویه دار دارید، فرم صورت شما لوزی است. برای این فرم صورت همه مدل موی کوتاه مانند مدل مو تا شانه دخترانه یا مدل حالت دار بلند، می تواند مناسب باشد. موهای فر با قد متوسط که تا زیر چانه بیاید، انتخاب خوبی برای شماست. اگر قصد دارید موهای خود را تا سر شانه کوتاه کنید، پیشنهاد شود مدلی را انتخاب کنید که در اطراف قاب صورت کمی لایه لایه شده  باشد. علاوه بر این گذاشتن چتری هم می تواند صورت لوزی شکل شما را زیباتر جلوه دهد. یادتان باشد باید کاری کنید که استخوان گونه باریک جلوه داده شود و پهنای پیشانی و فک را افزایش دهد. توجه کنید که برای مدل کوتاهی مو تا سر شانه اصلا سراغ مدل های خیلی شلوغ و لایه لایه که موها را پرحجم نشان می دهند، نروید.

مدل های کوتاه برای صورت های لوزی خیلی مناسب نیستند چون این مدل ها قسمت بالایی صورت را پهن تر جلوه می دهند.

نمونه مدل مو کوتاه دخترانه برای فرم صورت لوزی

 

مدل مو کوتاه دخترانه برای صورت مستطیل

خانم هایی که دارای صورت هایی با فرم مستطیل هستند، چهره ای لاغر و کشیده دارند. پس باید از مدل موی کوتاه دخترانه ای استفاده کنند که صورتشان را کوتاه تر و پرتر نشان دهد. بنابراین توصیه می شود که همیشه موهایشان را کوتاه نگه دارند. اما دقت داشته باشید که موها را تا هم سطح چانه کوتاه نکنید زیرا باعث می شود که نظر دیگران به چانه و فک شما جلب شود و صورتتان کشیده تر نشان داده شود پس بهتر است موهای خود را مصری کوتاه نکنید.

مدل موی کوتاه دخترانه برای صورت مستطیل

مدل مو کوتاه برای صورت گلابی 

فرم صورت گلابی برای افرادی است که پبشانی باریکی دارند ولی چانه و اطراف دهانشان پهن و بزرگ است. بهترین مدل مو کوتاه برای این افراد مدل هایی است که حجم موها را در قسمت بالای گوش زیاد تر نشان می دهند.

مدل خرد برای موی کوتاه دخترانه

مدل مو کوتاه مناسب فرم صورت قلبی 

افرادی که فرم صورت آن ها قلبی شکل است، دارای پیشانی بزرگ و چانه کوچک و نوک تیزی می باشند. این فرم صورت خاص است، بنابراین برای انتخاب مدل موی کوتاه دخترانه مناسب برای صورت قلبی باید حساسیت و دقت بیشتری به خرج داده شود. یکی از انواع مدل مو های زیبا برای افراد با صورت قلبی شکل مدل موی چتری است، زیرا این مدل کوتاهی مو صورت قلبی شکل را قاب می گیرد و به صورت فرم زیبایی می دهد و علاوه بر این مدل مو چتری بزرگی پیشانی را می پوشاند. این افراد باید حجم موها را در قسمت چانه بیشتر افزایش دهند. همچنین موهای بلند بسیار مناسب این افراد می باشد.

بعد از کوتاه کردن مو ها به صورت مدل موی کوتاه در صورت تمایل می توانید از رنگ مو برای جذابیت بیشتر استفاده کنید. افراد با صورت قلبی شکل بهتر است ابتدا ریشه مو های خود را به صورت تیره رنگ بزنند سپس قسمت های پایینی مو ها را روشن تر کنند.

افراد با صورت قلبی باید حجم موها را در قسمت چانه بیشتر افزایش دهند.

موی کوتاه برای صورت قلبی

با انواع مدل موی کوتاه دخترانه و زنانه آشنا می شویم:

انواع مدل موی کوتاه زنانه و دخترانه

یکی از مشکلاتی که آرایشگرها با مشتریان خود دارند آشنا نبودن مشتری با مدل کوتاهی است که می خواهد داشته باشد. از در این بخش با انواع مدل کوتاهی مو دخترانه و زنانه آشنا خواهید شد تا در نهایت بتوانید به راحتی یک مدل موی کوتاه دخترانه یا زنانه را برای خود برگزینید  و بعد از آن می توانید با انتخاب یک آرایشگر ماهر با خیال راحت به کوتاهی موهای خود فکر کنید.

مدل کوتاهی مو کرنلی

مدل موی کرنلی کوتاه دخترانه یکی از مدل های موی زنانه و دخترانه زیبا و جذاب است. اگر به دنبال تغییر مدل موی خود هستید حتما شانس خود را با این مدل موی دخترانه برای کوتاهی امتحان کنید و زیبایی خود را دو چندان کنید. مدل کرنلی در واقع پایه انواع مدل کوتاهی مو زنانه و دخترانه است و به همین دلیل دست آرایشگر در انتخاب قد مو اندازه موها باز است. این مدل را می توان بهترین مدل موی کوتاه دخترانه تا گردن خطاب کرد.

مدل موی کوتاه کرنلی

مدل کوتاهی مو باب

مدل موی مصری یا باب یکی از مدل موهای پرطرفدار در سال های اخیر است. بسیاری از افراد به دنبال آشنایی با تفاوت مدل موی مصری و باب هستند. برای درک این موضوع باید به شما بگوییم که در مدل موی مصری، غالبا پشت موها صاف است اما مدل موی مصری یک طرف بلند به نام مدل موی باب یا مدل موی یک طرفه کوتاه شناخته می شود. مدل موی باب مدلی با کناره های بلند و حالت های آشفته است که با هر اندازه مو سازگار می باشد. مدل موی باب انواع مختلفی دارد. در ادامه به چند نمونه از آن ها اشاره خواهیم کرد:

مدل موی باب کوتاه

مدل مو باب کوتاه در طول چند سال اخیر طرفداران خیلی زیادی داشته است. با ترکیب رنگ های فانتزی و خیره کننده و هایلایت های جذاب مدل موی باب کوتاه می تواند گزینه مناسبی به عنوان یک مدل موی دخترانه و زنانه برای افرادی که به دنبال امتحان کردن مدل های جدید هستند باشد. ترکیب مدل موی باب کوتاه با چتری هم مدلی زیبا و دلنشین خواهد بود.

مدل کوتاهی مو باب کوتاه

مدل موی باب کوتاه زاویه دار

این مدل موی باب کوتاه و جالب برای افزایش حجم مو به کسانی که موهای کم پشتی دارند پیشنهاد می شود. این مدل موی کوتاه دخترانه در یک سمت برش های کوتاه و بلند ایجاد می کند. در این مدل مو لایه های پف دار پشت مو و لایه های خرد و تیز و زاویه دار جلوی مو ظاهری امروزی و زبیا به وجود می آورند. این مدل مو را می توان به شکل های متفاوتی حالت داد تا جلوه ای خیر کننده داشته باشد. لایه های مو را می توانید به صورت گرد، زاویه دار یا حتی تیز کوتاه کنید. مدل موی باب کوتاه می تواند حالتی شلخته و پریشان یا مرتب و صاف داشته باشد.

مدل مو کوتاه باب زاویه دار

مدل کوتاهی مو باب بلانت

برای در آوردن این مدل موی صاف کوتاه دخترانه ، پایین مو کاملا صاف می شود. این مدل موی کوتاه برای موهای صاف مناسب بوده و با نشان دادن صافی و یکدستی مو به پرحجم نشان دادن آن کمک می کند. با این حال این مدل موی کوتاه دخترانه برای موهای حالت دار و فر هم مناسب است.

موی کوتاه باب بلانت

مدل موی باب بلانت یک طرفه

مدل موی باب یک طرفه، یک مدل موی جدید و راحت است. این مدل موی کوتاه دخترانه این روزها در بین جوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است. این مدل موی کوتاه دخترانه  برای هر موقعیتی از دورهمی ها گرفته تا مهمانی های رسمی  بسیار مناسب است و می توان به راحتی با فر کردن یا صاف کردن مو به این مدل مو تنوع ببخشید.

مدل باب یک طرفه

مدل موی باب پیکسی بلند برای موهای کم حجم

اگر از نزدیک به خوبی این مدل مو را نگاه کنید به دلیل وجود لایه های زیاد، این مدل موی باب را به حالت 3D و سه بعدی می بینید. این مدل مو کوتاه دخترانه به دلیل انعطاف پذیری بیشتر اندازه مو به یکی از محبوب ترین مدل  موهای فشن دخترانه در تابستان تبدیل شده است. همچنین این مدل مو به دلیل حالت خرد و لایه لایه ای که دارد برای حجیم تر نشان دادن موها انتخاب مناسبی است.

مدل موی کوتاه برای موی لخت

مدل موی باب با رنگ بلوند

اگر موهای بلوندی دارید و می خواهید برای تابستان به چهره خود جلوه ای تازه ببخشید و موهای خود را کوتاه کنید، مدل موی باب گزینه خیلی مناسبی برای شما است. نگهداری از این مدل مو آسان است و به راحتی می توان به آن حالت داد.

مدل باب بلانت

مدل موی باب مواج و لایه دار

مدل موی کوتاه  باب مواج و لایه دار جادویی دارد که هیچکس نمی تواند آن را نادیده بگیرد. این مدل موی کوتاه زنانه حجم مو را بیشتر نشان می دهد و در هر لایه از مو زیبایی چهره را بیشتر می کند چه موهایتان ضعیف و کم حجم باشد چه پریشان و حجیم.

 

مدل موی باب فر

مدل موی باب نامتقارن

مدل موی باب نامتقارن بر روی هر نوع و رنگی از مو عالی به نظر می رسد. این مدل موی کوتاه دخترانه برای تمام سنین مناسب است و زیبایی را چند برابر می کند.

مدل کوتاهی مو برای موهای حالت دار دخترانه

مدل کوتاهی باب فانتزی

مدل موی باب فانتزی یک مدل موی کوتاه دخترانه جدید بوده که تلفیقی از موی باب با هایلایت و رنگ های فانتزی است و در بین دختران جوان بسیار پرطرفدار است. با رنگ موهای فانتزی می توان زیبایی موهای باب را چندین برابر کرد به خصوص اگر پایین موها را خرد و مواج کنید.

مدل مو باب فانتزی یک طرفه

مدل مو باب لیر

کوتاه کردن مو به روش لیر، به معنی کوتاهی لایه به لایه است. این مدل موی کوتاه دخترانه هم برای خانم های مسن مناسب است و هم برای دختران جوان. در این مدل مو، موها به صورت لایه های کوتاه و بلند، کوتاه می شوند. یکی از دلایل محبوبیت این مدل موی باب این است که شما می توانید قد موهای خود را به هر اندازه که می خواهید کوتاه کنید. مدل موی لیر با چتری هم سازگاری دارد و در کنار هم زیبا به نظر می رسند.

مدل مو باب لیر

مدل موی باب با چتری

کوتاهی مو به روش چتری انواع متفاوتی دارد که مدل موی باب چتری از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

مدل مو باب چتری دار

 

مدل کوتاهی مو شگ یا درهم و برهم

این مدل موی کوتاه دخترانه برای موهای کم حجم انتخاب خیلی خوبی می باشد. شاید هنوز بسیاری با این مدل آشنا نباشند. آرایشگران معتقدند که این مدل سال 2020 را قبضه می کند. یک مدل موی کوتاه دخترانه به هم ریخته که می تواند حجم مو را بیشتر نشان دهد.

مدل شگ
مدل کوتاهی مو تخم مرغی یا قارچی

مدل موی تخم مرغی نه تنها می تواند چهره زن را مرتب نشان دهد بلکه به حالت دهی هم نیاز ندارد. این مدل مو حجم مو را بیشتر نشان می دهد. برای اینکه این مدل خوب بماند باید آن را خشک کرده و سشوار کشید. اما شاید همه نتوانند حالت آن را ایجاد کنند زیرا برای مرتب کردن آن باید به مهارت نیاز داشته باشید. به این مدل موی کوتاه دخترانه و خاص که قسمت پشت مو اندازه ای بسیار کوتاه  دارد به اصطلاح به آن مدل مو قارچی می گویند. در این مدل موی کوتاه، مو های پشت سر از زیر کاملا کوتاه شده و روی مو ها تا وسط گوش و دقیقا مثل قارچ یکدست در اطراف سر با کمی چتری کوتاه می شود.

این مدل کوتاهی برای موهای پرحجم و پر پشت مناسب و بسیار فانتزی است. مدل موی قارچی اغلب به همه مدل صورتی می آید ولی به خانم های تپل با گردن های کوتاه پیشنهاد نمی شود. این مدل مو بهترین مدل موی کوتاه دخترانه برای گردن بلند به شمار می رود.

این مدل موی کوتاه دخترانه می تواند می تواند کوتاه یا کمی بلند باشد و اندازه ی کوتاهی آن به خود شما بستگی دارد. این مدل مو در میان مردان هم محبوبیت زیادی داشته و دارای انواع مدل مو های فانتزی و شیک است. در زیر به آموزش دو نوع از انواع این مدل می پردازیم:

۱- کوپ قارچی ساده

برای این مدل کوتاهی مو صاف با تقسیم بندی چهارتایی از قسمت پشت شروع به کوتاه کردن کنید. در این مدل در قسمت پشت باید پایه داشته باشید. به همین دلیل ابتدا پایه را کوپ کرده و لایه های رو را صاف و اتو کشیده و بعد با جدا کردن توسط انگشت با زاویه صفر به بلندی ۲/۱ گوش کوتاه می کنید. در قسمت جلو مو را لایه به لایه جدا کرده و به بلندی قد پشت با زاویه کوتاه می کنید. در این مدل هم می توانید قسمت های جلوی مو را اوریب به سمت صورت قیچی بزنید که نتیجه ای جذاب و زیباتر خواهد داشت.

مدل موی صاف کوتاه
۲- قارچی حالت دار

این مدل موی کوتاه دخترانه برای همه نوع صورتی زیبا به نظر می آید، ولی اگر فرم صورت شما گرد است به این معنی که طول صورت شما به اندازه ی عرض آن در قسمت گونه هاست، مدل موی قارچی حالت دار برای شما انتخابی مناسب تر بوده و گردی فرم صورت شما را به طور موثری متعادل می کند. منظور از حالت دار این است که مو ها کاملا صاف و لخت نبوده و کمی مجعد و فر باشند تا زیبایی صورت را دو چندان کنند. مدل موی قارچی برای موهای فر یک مدل موی کوتاه زنانه که با زاویه ای بسیار کم چهره شما را جوان تر و زیباتر نشان می دهد.

مدل کوپ قارچی حالت دار
مدل کوتاهی مو لایه لایه (لیر )

مدل موی لیر با موهای بلند بسیار زیباست. این مدل مو را به شکل کوتاه هم می توان پیاده سازی کرد، اگر نمی خواهید موهای فر و حالت دار خود را تغییر دهید این مدل مو برایتان انتخابی هوشمندانه است. این مدل موی کوتاه دخترانه که برای خانم های مسن هم گزینه مناسبی است، حجم مو را بیشتر نشان می دهد.

کوتاهی جلوی مو مدل پر

مدل کوتاهی مو پیکسی

مدل مو های آشفته و فر خورده سوزنی را پیکسی می گویند.

مدل کوتاهی مو پیکسی بلند

مدل موی پیکسی بلند به عنوان یک مدل موی کوتاه دخترانه در دهه 90 محبوب بود. پیکسی کلاسیک سال گذشته محبوب بود، اما امسال این مدل مو کوتاه زنانه کمی تغییر کرده است. مدل موی پیکسی یکی از جدیدترین مدل موهای کوتاه زنانه است که فرمی خاص و متفاوت دارد. این مدل موی کوتاه مانند سایر مدل موهای زنانه در انواع مدل های متنوع بلند و کوتاه و خیلی کوتاه و … موجود می باشد که در ادامه به معرفی هر یک از این مدل ها خواهیم پرداخت و شما می توانید از بین آن ها مدل مویی مناسب خود را انتخاب کنید.

مدل پیکسی بلند

در این مدل مو، موها به صورتی کوتاه می شوند که حالتی دراماتیک و شلخته به خودشان بگیرند، همچنین موها از حالت پیکسی معمولی بلندتر می باشند و این بلندی باعث می شود تا ظاهر زنان بیشتر حفظ شود. در این مدل موی کوتاه دخترانه ، برش های بلند مو اغلب در جلوی سر باقی می مانند.

موی پیکسی کوتاه

اگر برای اولین بار است که تصمیم به کوتاه کردن موهایتان گرفته اید، این تصمیم می تواند همراه با ریسک باشد زیرا موها برای بلند شدن به زمان زیادی نیاز دارند و از این رو بهتر است برای کوتاه کردن موها به این شکل دقت و حساسیت لازم را به کار بگیرید و همچنین مطمئن شوید که مدل موی کوتاه دخترانه انتخابی شما با فرم صورت و سایر ویژگی هایتان مطابقت و همخوانی کافی را دارد.

پیکسی کوتاه

موی پیکسی تراشیده

مو پیکسی تراشیده امروزه در بین خانم ها به خصوص دخترهای جوان محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اما توجه داشته باشید که این مدل موی کوتاه دخترانه مقداری از حس لطافت زنانه را کاهش داده و ظاهری خشن تر به شما می دهد، از این رو بهتر است که شما در هنگام انتخاب این مدل مو دقت لازم را به خرج دهید.

مدل پیکسی تراشیده

در این مدل، موها دارای حالت های مختلفی می باشند و ظاهری درهم برهم و شلخته دارند. همچنین ممکن است فقط موهای یک طرف سر تراشیده شوند یا در هر دو طرف سر موها تراشیده شوند.

موی پیکسی نامتقارن 

این مدل موی کوتاه دخترانه جلوه ای بی نظیر و جذاب دارد. اگر شما تمایل دارید ظاهر و مدل مویی خاص داشته باشید بهتر است از کوتاهی مو پیکسی نامتقارن استفاده نمایید.

مدل موی کوتاه دخترانه برای موهای صاف

در این مدل مو برش هایی از مو در قسمت جلو و کناره های چهره به صورت نامتقارن هستند، همچنین موها در قسمت جلو سر به صورت کوتاه تر می باشند و در قسمت های دیگر نیز بلندتر هستند. این مدل موی کوتاه دخترانه این روزها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و برای خانم هایی که به دنبال تغییری شگرف و زیبا هستند انتخابی مناسب و امروزی به شمار می رود.

موی پیکسی همراه با چتری

مدل موی کوتاه زنانه پیکسی همراه با چتری مانند مدل موی پیکسی بلند به حفظ ظاهر زنانه شما کمک زیادی می کند. توجه داشته باشید که در این مدل موی کوتاه زنانه ، موها باید در قسمت جلو و کناره های صورت مقداری بلندتر باشند. بزرگترین مزیت این مدل مو این است که برای همه خانم ها با فرم صورت های مختلف انتخابی مناسب می باشد.

مدل پیکسی با چتری

 

حال اگر موهای کوتاهی دارید و به دنبال مقداری تنوع می گردید باید چیکار کنید؟ در ادامه برای چند مدل بافت موی کوتاه دخترانه را آماده کرده ایم که به شما در داشتن ظاهری متفاوت کمک زیادی خواهد کرد.

آموزش تصویری 10 مدل بافت موی دخترانه کوتاه

در ویدئو زیر 10 مدل از انواع بافت مو ساده برای خانم هایی که موهای کوتاه دارند آموزش داده شده است.

همچنین برای آشنایی بیشتر با انواع بافت مو می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید:

آموزش تصویری و قدم به قدم انواع بافت مو

سخن آخر

در این مقاله به معرفی انواع مدل کوتاهی مو زنانه و دخترانه پرداختیم. مدلهای کوتاهی مو دخترانه دارای انواعی متفاوت، متنوع و جذاب هستند که می توان برای داشتن استایلی جدید از آن ها استفاده کرد. این مدل مو برای فصول گرم سال خصوصا برای افرادی که مدتی طولانی را در بیرون از خانه می گذرانند بسیار مناسب است. فرم صورت در انتخاب مدل موی کوتاه تاثیر فراوانی می گذارد. اگر پیشانی بلندی دارید و صورتتان کشیده است، بهتر است مدل موی کوتاه را امتحان کنید. مدل موی کوتاه حتی برای کسانی که موهای کم حجمی دارند، گزینه بسیار مناسبی برای پر پشت نشان دادن موهایشان است. مدل موی کوتاه زنانه انواع متفاوتی دارد در این مقاله از مجله آرایش و زیبایی میس و مستر سعی کردیم شما را با انواع مدل موی کوتاه آشنا کنیم. خیلی از خانم ها و دختر خانم ها مدل مو لیر کوتاه را می پسندند. رنگ روشن مو باعث می گردد لایه های مدل لیر بهتر دیده شوند پس رنگ مویی متناسب با این مدل مو نیز رنگ های روشن می باشند.

شما تنها با استفاده از سشوار کشیدن می توانید موهای خود را به بهترین نحو شینیون کنید. اما در بین انواع مدل موی کوتاه، مدل موی باب از همه خاص و جذاب تر است. کوتاهی مو پیکسی از انواع مدل هایی است که امروزه مورد توجه اغلب خانم ها قرار گرفته است و اگر این مدل مو بدرستی انتخاب شود می تواند باعث ایجاد تغییرات مثبت در ظاهر خانم ها گردد و عیب های موجود در فرم صورت آن ها را تا حدودی پوشش دهد. همچنین مدل مو قارچی با استفاده از هایلایت مو یا مش کردن مو می تواند جذابیت زیادی به ظاهر شما بخشیده و موهایتان را به مدلی متفاوت و فانتزی تبدیل کند.

 

منابع:

https://therighthairstyles.com/category/length/short-hairstyles/