ترفندهای آرایشی برای صورت لاغر و کشیده

با وجود هزاران ویدیوی آموزشی در فضای مجازی، هنوز هم بسیاری از خانم‌ها در انتخاب سبک آرایش خود سردرگم هستند. مشکل اینجاست که اگر اصول اولیه آرایش کردن را ندانید، مدل آرایش اشتباهی را انتخاب می‌کنید و به تبع آن نتیجه مطلوبی از آرایش نمی‌گیرید. یکی از مهم‌ترین این اصول، شناخت فرم صورت و آرایش براساس آن است؛ چرا که آرایش کردن به راحتی می‌تواند فرم صورت شما را تغییر دهد. آرایش صورت لاغر هم از این قاعده مستثنی نیست و ترفندها و نکات ریز و درشتی دارد. در این مقاله قصد داریم نحوه آرایش برای صورت لاغر را را آموزش دهیم. اگر شما هم فرم صورت‌تان به این شکل است، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا از این به بعد با میکاپ حرفه‌ای‌تری در مجالس بدرخشید.

آرایش صورت لاغر و کشیده

به طور کلی گریم صورت های لاغر باید به نحوی انجام شود که فرم چهره را به گرد و بیضی شکل بودن نزدیک کند. از این رو در آرایش صورت لاغر تکنیک‌های مهمی وجود دارد که با به کارگیری آن‌ها به راحتی می‌توانید صورت‌تان را پرتر و زیباتر نشان دهید.

گریم صورت کشیده و لاغر

اولین نکته در گریم صورت کشیده و لاغر این است که از کرم پودر هم‌رنگ پوست و یا یک تا دو درجه روشن‌تر از پوست‌تان استفاده کنید. رنگ‌های تیره‌تر برای آرایش صورت لاغر مناسب نیستند و باعث می‌شود صورت‌تان کشیده‌تر به نظر برسد. از طرفی رنگ‌های بسیار روشن هم حالت بی‌روحی به چهره شما می‌دهد. بنابراین بهترین گزینه، انتخاب رنگی هماهنگ با تن رنگی صورت‌تان است.

گریم صورت لاغر و کشیده

بعد از زدن کرم پودر، نوبت به اصلی‌ترین مرحله آرایش صورت لاغر یعنی هایلایت و کانتور کردن آن می‌رسد. با هایلایت می‌توانید حجم بیشتری به برخی قسمت‌های صورت‌تان ببخشید. به این منظور نواحی بالای استخوان گونه، خط فک، استخوان زیر ابرو، گوشه داخلی پلک‌ها، روی قوس بینی و بالای قوس لب (فیلتروم) را هایلایت کنید.

در ادامه گریم صورت لاغر باید بعضی از قسمت‌ها را کانتور کنید. معمولا این افراد پیشانی‌های بلندی دارند و همین موضوع باعث کشیده‌تر به نظر رسیدن چهره آن‌ها می‌شود. برای اینکه کمی پیشانی‌تان را کوتاه‌تر نشان دهید، کانتور را از بخش گیجگاهی شروع و آن را تا خط رویش موها امتداد دهید. کانتورینگ بخش مرکزی چانه هم به گردتر به نظر رسیدن چهره‌تان، کمک می‌کند.

مدل ابرو برای صورت های کشیده و لاغر

مدل ابروها در آرایش صورت لاغر تاثیر زیادی دارد و به راحتی می‌تواند باعث لاغرتر و یا پرتر به نظر رسیدن صورت‌تان شود. اگر صورت لاغر و کشیده‌ای دارید، به هیچ عنوان ابروهای‌تان را نازک نکنید؛ چرا که با این کار صورت لاغرتر نشان داده می‌شود. بهترین مدل ابرو برای صورت لاغر ابروهایی پهن و پرپشت است که به کمی به سمت بالا کشیده شده و کمانی باشد. این مدل ابرو باعث می‌شود صورت‌تان پرتر به نظر برسد.

مدل ابرو برای صورت لاغر

اموزش رژگونه زدن برای صورت لاغر

در گریم برای صورت لاغر رژگونه زدن هم تکنیک‌های خاص خود را دارد و در واقع رژگونه زدن برای انواع صورت متفاوت است. برای اینکه چهره‌تان گردتر شود، باید با این ابزار آرایشی گونه‌ها را برجسته کنید. از زدن رژگونه‌های تیره و پررنگ خودداری و رژگونه روشن و یا براقی را انتخاب کنید. ابتدا لبخند بزنید و سپس با یک برس پهن رژگونه را از قسمت لاله گوش تا روی استخوان گونه بکشید. همچنان که به استخوان گونه نزدیک می‌شوید، رنگ کمتری را برای این نواحی استفاده کنید. توجه داشته باشید که رژگونه نباید تا بالاتر از گوشه چشم‌ها کشیده شود. علاوه براین نباید روی قوس بینی را رژگونه بزنید.

رژگونه در آرایش صورت لاغر باید به طور افقی کشیده شود و اصلا نباید آن را اریب و زاویه‌دار بکشید.

اگر صورت‌تان را کانتورینگ نکرده‌اید، می‌توانید برای بخش مرکزی چانه از یک رژگونه مات و تیره‌تر استفاده کنید تا صورت کوتاه‌تر نشان داده شود. البته توجه داشته باشید که رنگ رژگونه چانه‌تان باید کمی تیره‌تر از رژگونه اصلی باشد و نباید از همان رنگ استفاده کرد.

برای اینکه گونه‌های‌تان حجیم‌تر به نظر برسند، مطابق ویدیوی زیر صورت لاغرتان را آرایش کنید و رژگونه بزنید:

رژلب برای صورت لاغر

اگر لب‌های کوچکی دارید، قبل از رژلب با استفاده از یک خط لب تیره به لب‌ها فرم دهید. استفاده از خط لب تیره، باعث می‌شود کمی لب‌ها حجیم‌تر و صورت هم پرتر نشان داده شود. در آرایش صورت لاغر برای رژلب‌تان از رنگ‌های شاد و روشن استفاده کنید تا چهره‌تان باز و زیباتر به نظر برسد. پس از رژ زدن هم از برق لب استفاده کنید.

رنگ لب‌ها یکی از موارد تاثیرگذار بر زیباتر شدن آرایش صورت لاغر شماست. برای اینکه رژتان ماندگاری بیشتری داشته باشد، ترفندهای بسیاری وجود دارد که در مقاله دیگری تحت عنوان راهکارهای افزایش ماندگاری رژلب به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. یکی از این ترفندها این است که قبل از رژلب زدن، لب‌ها را با کرم پودر و سپس با خط لب پر کنید.

آرایش چشم صورت لاغر

همان طور که در بخش گریم برای صورت لاغر اشاره‌ای داشتیم، کسانی که صورت لاغر و کشیده دارند نباید از رنگ‌های تیره برای آرایش خود استفاده کنند. این نکته برای سایه چشم هم صدق می‌کند. به جای سایه چشم‌های تیره رنگ، از سایه چشم روشن و ترجیحا براق استفاده کنید. این رنگ سایه‌ها به پرتر شدن صورت‌تان کمک می‌کند و بهترین سایه چشم برای صورت لاغر هستند.

آرایش چشم صورت لاغر

بعد از سایه نوبت به خط چشم می‌رسد. بهترین مدل خط چشم صورت لاغر خط چشم‌های گربه‌ای و دنباله‌دار است. اگر صورت لاغری دارید، پشت پلک خط چشم نازکی با دنباله کوتاه و رو به بالا بکشید تا چشم‌ها گردتر و صورت‌تان پهن‌تر دیده شود. به هیچ عنوان داخل چشم را مداد مشکی نکشید؛ چرا که این کار باعث می‌شود چشم‌ها ریز و صورت لاغرتر به نظر برسد.

آخرین مرحله آرایش چشم صورت لاغر، ریمل زدن است. ریمل چشم باعث می‌شود که چشم‌ها درشت‌تر و صورت‌تان پهن‌تر دیده شود. برای این کار پیشنهاد می‌کنیم بیشتر بر قسمت‌های میانی مژه‌ها متمرکز شوید. برای اینکه مژه‌ها بیشتر حالت بگیرند می‌توانید قبل از ریمل از فرمژه استفاده کنید.

یکی از راه‌های درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها در آرایش صورت لاغر، استفاده از مژه مصنوعی است. بهتر است قسمت میانی مژه‌های‌تان را با مژه‌ مصنوعی‌ تکی پر کنید.

در پایان آرایش صورت لاغر اگر احساس کردید که دور چشم‌های‌تان تیره است، با کانسیلر و یا کرم پودرهای براق کننده و لایت تیرگی دور چشم را بپوشانید (دیگر کاربردهای کانسیلر را از مقاله دیگرمان بخوانید). هاله تیره دور چشم‌ها می‌تواند صورت‌تان را از آنچه واقعا هست، کشیده و لاغرتر نشان دهد.

سخن پایانی

در این مقاله مهم‌ترین نکاتی را که باید ضمن آرایش صورت لاغر رعایت کنید، آموزش دادیم. با این ترفندها می‌توانید فرم چهره‌تان را متعادل‌تر ساخته و زیباتر از همیشه بدرخشید. اگر شما هم صورت کشیده‌ای دارید و به نکته‌ای در آرایش کردن‌تان رسیده‌اید، خوشحال می‌شویم آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. مجله زیبایی میس و مستر همراه همیشگی شما برای زیبایی روزافزون شماست.

سوالات متداول درمورد آرایش برای صورت لاغر

چگونه صورت لاغر را ارایش کنیم؟

برای آرایش صورت لاغر ترفندهای ریز و درشتی وجود دارد که در این مقاله مفصلا آن‌ها را توضیح دادیم. اگر صورت لاغری دارید، از رنگ‌های روشنی برای آرایش‌تان استفاده کنید. علاوه بر این تیرگی دورچشم‌ها را با کانسیلر بپوشانید، ابروهای‌تان را پرپشت‌تر بکشید و با استفاده از هایلایت، کانتور و رژگونه به چهره‌تان حجم و بعد ببخشید.

چگونه صورت لاغر را با آرایش پرتر نشان دهیم؟

یکی از تاثیرگذارترین ترفندها برای پرتر نشان دادن صورت، استفاده از هایلایتر، کانتور و رژگونه است. برای این کار بالای استخوان گونه، خط فک، استخوان زیر ابرو، گوشه داخلی پلک‌ها، روی قوس بینی و بالای قوس لب (فیلتروم) را هایلایت و همچنین قسمت گیجگاهی و وسط چانه را کانتور کنید. در نهایت رژگونه روشنی را به صورت افقی از کنار گوش تا روی استخوان گونه بکشید.

چه خط چشمی به صورت کشیده میاد؟

کسانی که صورت لاغر و کشیده‌ای دارند، بهتر است خط چشم خود را به صورت گربه‌ای و با دنباله کوچکی رو به بالا بکشند. با این کار چشم‌ها درشت‌تر و چهره شما زیباتر به نظر می‌رسد. توجه داشته باشید که داخل چشم را نباید سرمه و یا خط چشم مشکی بکشید. در عوض برای اینکه چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسند، از خط چشم روشن و سفید داخل چشم استفاده کنید.