سایه چشم آبی

زیبایی چشم‌ها نقش بسیار زیادی در جذابیت کلی چهره افراد دارد. بنابراین حتی اگر اهل آرایش کردن نباشید، آرایش ساده و زیبای چشم‌ها می‌تواند جذابیت شما را دوچندان کند. از بین بهترین انواع لوازم آرایشی برای چشم‌ها، سایه چشم قسمت جدایی ناپذیر آرایش آن است و درخشش خاصی به آن‌ها می‌بخشد. اما با وجود رنگ‌های متنوع محصولات سایه چشم از برندهای بسیار، اکثر خانم‌ها در خرید بهترین سایه چشم دچار مشکل و سردرگمی می‌شوند و چه بسا محصولاتی را انتخاب و خریداری می‌کنند که هرگز به کار آن‌ها نمی‌آید. از این رو در این مقاله به مهم‌ترین نکات، هنگام خرید سایه می‌پردازیم. این راهنمای خرید بهترین سایه چشم به شما کمک می‌کند سایه‌ای را که مناسب شخص خودتان است تشخیص دهید و با آگاهی از معتبرترین برندها، بهترین سایه چشم را خریداری کنید.

انواع سایه چشم و کاربرد آن‌ها

قبل از آن که به توضیح مراحل انتخاب رنگ بهترین سایه چشم برای شما بپردازیم، بهتر است در این قسمت از راهنمای خرید سایه چشم یک آشنایی کلی با انواع سایه و مزایا و معایب هرکدام داشته باشید. در ادامه معمول‌ترین انواع این محصولات جذاب آرایشی را ذکر کرده‌ایم.

سایه چشم پودری

سایه‌های پودری به صورت مات یا براق وجود دارند. این نوع سایه‌ها کاربری آسانی دارند و بهترین سایه چشم برای افراد تازه‌کار محسوب می‌شوند. رنگ‌های مختلف سایه‌های پودری را می‌توان با هم ترکیب کرد و حالت متمرکز و زیبایی به چشم‌ها بخشید. معمولا قاعده کلی برای داشتن بهترین سایه چشم این است که گوشه خارجی چشم‌ها با سایه تیره و مات پر شود و گوشه‌های داخلی چشم با سایه‌هایی روشن‌تر و براق‌تر. اگر قصد خرید بهترین سایه چشم برای مصرف روزانه خود داشته باشید، این نوع محصولات بهترین گزینه برای شما خواهند بود. همچنین این نوع محصولات یکی از بهترین سایه چشم ها برای کسانی محسوب می‌شود که پوست نسبتا چرب و بدون چین و چروکی دارند.

سایه چشم پودری

انواع سایه چشم مدادی

اگر تعریف شما از بهترین سایه چشم ماندگاری بالای آن باشد، توصیه ما خرید سایه چشم‌های مدادی است. این سایه‌ها نسبت به انواع پودری ماندگاری بالاتری (حتی تا 24 ساعت) دارند. علاوه بر اینکه کار با آن‌ها راحت بوده و بافت و پوشش آن‌‌ها معمولا مانند سایه‌های چرب و براق است. برای داشتن بهترین سایه چشم با استفاده از این نوع محصولات، هربار قبل از مصرف با تراش مخصوص نوک آن‌ها را فرم دهید و خطی پهن و بی‌حالت روی پلک‌ها بکشید. در پایان هم یک خط چشم مدل‌دار و فانتزی به آرایش چشم خود بیافزایید.

سایه چشم مدادی

سایه چشم کرمی

معمولا این نوع محصولات براق هستند و بهترین سایه چشم برای افرادی که پوست نرمال تا خشکی دارند، محسوب می‌شوند. رنگ‌های مختلف سایه‌های کرمی چشم را می‌توانید با کمک فرچه و یا انگشت پشت چشم‌تان ترکیب کنید و جلوه زیبایی به آن ببخشید. فرمولاسیون بهترین سایه چشم های کرمی برپایه آب است و با گرمای پوست جذب آن می‌شود؛ اما عیب آن‌ها این است که پس از مدتی، به خصوص اگر پوست چربی داشته باشید، چروک چشم را نشان می‌دهند.

سایه چشم مایع

سایه‌های مایع نسبت به انواع پودری تنوع رنگ کمتری دارند اما در عوض ماندگاری آن‌ها طولانی‌تر است؛ به نحوی که گاهی تمام طول روز روی پلک‌های شما دوام می‌آورند. سایه چشم‌های مایع شبیه رژلب‌های مایع هستند و معمولا در تیوب و با اپلیکاتور عرضه می‌شوند. مانند سایه‌های کرمی، این نوع محصولات هم بهترین سایه چشم برای افراد با پوست خشک است؛ بنابراین اگر پوست چربی دارید، از خرید و استفاده از آن‌ها خودداری کنید.

سایه مایع میس و مستر

نحوه انتخاب بهترین رنگ سایه چشم

هزاران رنگ مختلف وجود دارد که ممکن است شما را برای خرید بهترین سایه چشم مناسب‌تان سردرگم کند. در واقع سه نکته کلیدی در راهنمای خرید سایه چشم وجود دارد که انتخاب سایه با توجه به آن‌ها باعث می‌شود بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید؛ رنگ چشم‌ها، رنگ پوست و رنگ موهای شما نقش اساسی در انتخاب رنگ بهترین سایه چشم دارند!

انتخاب رنگ سایه چشم براساس رنگ چشم

به طور کلی رنگ سایه باید با رنگ چشم‌ها تضاد ملایمی داشته باشد؛ از این رو نباید از سایه هم‌رنگ چشم خود استفاده کنید. اگر چشمان آبی رنگی دارید، بهترین سایه چشم رنگ‌های مرجانی و یا خاکستری-قهوه‌ای است. معمولا سایه‌های براق هم جلوه جذابی روی پلک چشم‌های آبی ایجاد می‌کنند. به این منظور می‌توانید از سایه چشم‌های پودری براق استفاده کنید یا بعد از زدن رنگ موردنظرتان، سایه طلایی رنگی را روی پلک‌های‌تان بکشید.

راهنمای خرید بهترین سایه چشم برای چشمان آبی

چشمان سبز رنگ به خودی خود زیبا هستند و توجه را جلب می‌کنند. اگر چشمان سبز رنگی دارید، برای اینکه چشم‌های‌تان جلوه بیشتری داشته باشد، از رنگ‌های بنفش یا قهوه‌ای برای سایه چشم‌تان استفاده کنید. برای داشتن یک میکاپ حرفه‌ای‌تر و بهترین رنگ سایه چشم ها، می‌توانید صورتی کمرنگی را روی پلک‌ها بزنید و سپس با بنفش تیره نواحی چین‌های پلک‌تان را پر کنید. سپس این دو رنگ را با هم مخلوط کنید تا حد فاصل آن‌ها محو شود.

بهترین سایه چشم برای چشم سبز

انتخاب بهترین سایه چشم برای چشم‌های قهوه‌ای رنگ راحت‌تر است. تقریبا می‌توان گفت که تمام رنگ‌های سایه به چشم‌های قهوه‌ای می‌آید اما رنگ‌هایی مانند بنفش و کله غازی که کاملا در تضاد با قهوه‌ای هستند، عمق و بعد زیبایی به این چشم‌ها می‌دهند. علاوه بر این سایه‌هایی هم که به رنگ طلایی مسی و یا قهوه‌ای-قرمز هستند، به افرادی که چشم قهوه‌ای دارند توصیه می‌شود.

بهترین سایه چشم برای چشم قهوه ای

انتخاب رنگ سایه چشم براساس رنگ پوست

برای اینکه رنگ سایه چشم خود را با توجه به رنگ پوست‌تان تشخیص داده و انتخاب کنید، ابتدا باید رنگ پوست‌تان را تشخیص دهید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تشخیص رنگ پوست، این است که زیر نور طبیعی به رگ‌های دست‌تان نگاه کنید. اگر رگ‌ها آبی یا بنفش به نظر می‌رسند، پوست سردی دارید که معمولا درمورد کسانی که پوست رنگ پریده‌ای دارند صدق می‌کند. از طرفی اگر رگ‌های دست‌تان سبزرنگ بود، پوست شما گرم و احتمالا زیتونی رنگ است. درصورتی که نتوانستید رنگ پوست خود را از این طریق تشخیص دهید، احتمالا پوست شما خنثی باشد.

“اگر هنوز از رنگ پوست خود مطمئن نیستید، به این سوال پاسخ دهید که آیا معمولا پوست شما زیر نور خورشید برنزه می‌شود و یا می‌سوزد؟ اگر به راحتی برنزه می‌شوید، پوست شما گرم و اگر می‌سوزید، احتمالا پوست خنکی داشته باشید.”

بعد از اینکه رنگ پوست‌تان را تشخیص دادید، بهترین سایه چشم خود را طبق راهنمای خرید سایه چشم زیر انتخاب کنید:

  • اگر پوست گرمی دارید، برای سایه چشم‌تان رنگ‌های طبیعی را انتخاب کنید. بهترین سایه چشم برای شما، رنگ‌هایی مانند زرد یا طلایی، برنز، صورتی کمرنگ، سبز کمرنگ و مرجانی است.
  • اگر پوست شما سرد است، سایه‌های آبی و نقره‌ای رنگ را امتحان کنید. به طور کلی سایه چشم‌های نقره‌ای، کله غازی، بنفش یاسی و خاکستری برای شما مناسب است.
  • درصورتی که پوست شما خنثی است، محدودیتی از این نظر برای انتخاب رنگ سایه چشم نخواهید داشت. با این حال اگر آرایش‌های طبیعی را ترجیح می‌دهید، پیشنهاد می‌کنیم رنگ‌های کرمی را امتحان کنید.
  • اگر پوست شما تیره رنگ است، به هیچ عنوان از رنگ‌های خاکستری و یا خیلی کمرنگ استفاده نکنید. این رنگ سایه‌ها روی پوست شما در طول روز محو می‌شوند و اثری بر چشم‌های‌تان نخواهند داشت. به جای آن از رنگ‌های قوی‌تری مانند رنگ جواهرات (سبز زمردی، قرمز یاقوتی، بنفش و یا یاقوت کبودرنگ) استفاده کنید که ماندگاری بیشتری بر پوست‌های تیره دارند.

انتخاب رنگ سایه چشم براساس رنگ مو

اصلی‌ترین دسته‌بندی که برای رنگ مو به کار می‌روند، عبارت است از: مشکی، قهوه‌ای، بلوند، قرمز-طلایی و سفید-خاکستری. اگر موهای‌تان را رنگ یا هایلایت کردید، سعی کنید موهای‌تان را در یکی از این دسته‌ها طبقه‌بندی کنید و سپس ادامه این راهنمای انتخاب سایه چشم را بخوانید. با این کار انتخاب بهترین سایه چشم بسیار راحت‌تر خواهد شد.

مانند چشم‌های قهوه‌ای رنگ، معمولا همه رنگ‌های سایه چشم به موهای قهوه‌ای و مشکی می‌آید. با این حال رنگ‌های پررنگ سایه چشم مانند مشکی، بنفش، زرد، سبز یا قهوه‌ای جلوه زیبایی برای شما به ارمغان می‌آورند. از طرفی اگر پوست بسیار روشن و موهای مشکی رنگی دارید، بهترین سایه چشم برای شما رنگ‌های طلایی و بژ خواهد بود.

معمولا کسانی که موهای بلوند دارند، پوست‌شان هم روشن و رنگ پریده است. اگر موهای شما بلوند است، رنگ‌هایی مانند خاکستری، صورتی، مشکی، آبی، طلایی یا کرم برای سایه چشم‌تان مناسب خواهند بود. همچنین اگر موهای شما قرمز یا طلایی رنگ است، سایه‌های مشکی، صورتی، طلایی، زیتونی یا مسی را امتحان کنید. رنگ‌های براق باعث می‌شوند روشنی و جذابیت موهای‌تان به چشم نیایند. از طرف دیگر اگر موهای شما به رنگ سفید یا خاکستری است، رنگ‌های روشن‌تر مانند خاکستری، بنفش یاسی و یا آبی به جذابیت شما می‌افزاید.

سایه برای موهای خاکستری

اگر رنگ موهای شما در این دسته نمی‌گنجد، از رنگ‌های مخالف رنگ موها برای سایه چشم استفاده کنید. برای مثال بهترین سایه چشم برای موهای سبز رنگ، رنگ‌های صورتی و بنفش است و از طرفی سایه‌های سبز، بهترین گزینه برای کسانی هستند که موهای صورتی دارند.

” اگر موهای‌تان چندرنگ است، سایه خود را با توجه به رنگی انتخاب کنید که دور صورت‌تان را قاب می‌کند. به عنوان مثال اگر چتری‌های شما آبی است، سایه چشم طلایی یا نارنجی بهترین گزینه برای شما خواهد بود.”

بهترین برند سایه چشم در جهان

همان طور که می‌دانید، لوازم آرایش باید با دقت و حساسیت بسیاری خریداری شوند؛ به خصوص لوازمی که در ارتباط با چشم هستند. از این رو توجه به اعتبار برندی که قصد خرید محصولات آن را دارید، مهم‌ترین و کلیدی‌ترین نکته برای انتخاب بهترین سایه چشم است. برندهایی که در ادامه معرفی کرده‌ایم، بهترین‌ سایه چشم های موجود در بازار هستند که تهیه نمونه اورجینال آن‌ها (که فقط از فروشگاه‌های معتبری مانند فروشگاه میس و مستر میسر است) علاوه بر زیبایی، سلامت شما را هم حفظ می‌کند.

سایه چشم رز گلد هدی بیوتی (Huda Beauty Rose Gold)

یکی از برندهای معتبر تولیدکننده لوازم آرایشی از سال 2013، برند هدی بیوتی است. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این برند، این است که هدی اغلب سلیقه شخصی خود را در محصولات برندش وارد می‌کند و حتی در بسته‌بندی محصولات، وسواس دارد. این پالت، یکی از جذاب‌ترین و بهترین سایه چشم هایی است که به دلیل داشتن رنگ‌های گرم و مات و براق بسیار کاربردی می‌باشد. از جمله مهم‌ترین خصوصیات پالت‌های هدی داشتن رنگدانه‌های غلیظی است که امکان میکاپ حرفه‌ای‌تری را فراهم می‌کند.

سایه چشم رزگلد هدی بیوتی

سایه چشم کالیستا  (Callista)

بهترین سایه چشم های کالیستا در دو سری دو رنگ و چهار رنگ تولید و عرضه شده است. سری Design این سایه‌ها، دو رنگ متفاوت با دو جلوه مات و براق دارد و سری Quattro Eye Design همان طور که از اسمش پیداست، شامل 4 رنگ براق است. سایه‌های کالیستا با بافت نرم و ابریشمی خود، پوشش و ماندگاری ایده‌آلی روی پلک‌ها دارند. همچنین سری Design کالیستا به همراه یک اپلیکاتور دو طرفه از جنس اسفنج فشرده است که تجربه راحت‌تری را برای آرایش چشم‌ها رقم می‌زند. شما می‌توانید نمونه اورجینال هر دو مدل سایه چشم کالیستا را از فروشگاه اینترنتی میس و مستر تهیه کنید.

سایه کالیستا میس و مستر

سایه چشم فلورمار  (Flormar)

فلورمار هم به عنوان یکی از برندهای برتر در زمینه تولید انواع لوازم آرایشی از جمله سایه چشم شناخته می‌شود. به خصوص اگر طرفدار استفاده از سایه چشم‌های براق باشید، سایه چشم متالیک فلورمار را می‌توان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما دانست. این سایه حاوی رنگدانه‌های متالیک و براق است و بدون پوسته شدن در تمام طول روز روی پلک‌ها باقی مانده و ظاهر دراماتیکی به چشم‌های شما می‌بخشد. پودرهای فوق ریز این محصول، درخشش خاصی را روی چشم‌ها پدید می‌آورد و ساختار نرم آن، باعث طبیعی‌تر به نظر رسیدن آرایش می‌شود. از این رو برخی معتقدند فلورمار بهترین مارک سایه چشم برای عروس است.

سایه چشم متالیک فلورمار

 سایه چشم گلدن رز (GoldenRose)

بهترین پالت سایه چشم گلدن رز 5 رنگ متفاوت و هارمونیک دارد و امکان ایجاد آرایش‌های متنوع و بی‌نظیری را برای شما فراهم می‌کند. شما می‌توانید از هر رنگ این پالت جذاب به صورت تکی و یا ترکیبی استفاده کنید و با جلوه براق و مات آن‌ها، یک سایه چشم حرفه‌ای داشته باشید. بافت این پالت پرطرفدار، ابریشمی و بسیار نرم است و به راحتی روی پلک‌ها می‌خوابد. در بسته‌بندی این محصول یک اپلیکاتور بلند دو سر هم تعبیه شده که سایه زدن را بسیار راحت و لذت‌بخش می‌سازد.

سایه چشم گلدن رز

سایه چشم نوت؛ بهترین سایه چشم خارجی

اگر به دنبال یک پالت سایه چشم حرفه‌ای هستید، پالت سایه چشم نوت مدل Professional را پیشنهاد می‌کنیم. در واقع نوت را می‌توان بهترین مارک پالت سایه چشم موجود در بازار ایران دانست. برند نوت یکی از شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های تولیدکننده لوازم آرایشی در ترکیه است و این محصول این برند هم طرفداران بسیاری دارد. پالت سایه چشم نوت دارای 5 رنگ با ماندگاری بالاست که حتی برای گریم‌های بسیار حرفه‌ای مناسب است. در پکیج پالت سایه نوت دو اپلیکاتور وجود دارد.

قیمت پالت سایه چشم و راهنمای تهیه آن

پس از انتخاب بهترین سایه چشم لازم است نکاتی در مورد راهنمای خرید آن گفته شود. با وجود این که گفته می‌شود الزاما لوازم آرایشی گران قیمت، کیفیت بالاتری ندارند اما این مورد همیشه برای سایه چشم صادق نیست. در سایه چشم‌هایی که قیمت بالاتری دارند، معمولا رنگدانه‌های باکیفیت‌تر و غنی‌تری به کار رفته و از این رو از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند. با این حال به طور کلی عوامل مختلفی مانند نوع و تعداد رنگ، جلوه رنگ، شرکت سازنده و … در تعیین قیمت سایه‌های چشم دخیل است و نمی‌توان یک قیمت واحد را برای تمام پالت‌های سایه چشم در نظر گرفت. درحال حاضر قیمت سایه چشم در بازار ایران از 20 هزار تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است.

سوالات مربوط به راهنمای خرید بهترین سایه چشم

در ادامه به برخی از رایج ترین سوالات در خصوص بهترین سایه چشم خواهیم پرداخت.

چگونه رنگ سایه چشم انتخاب کنیم؟

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم، شما می‌توانید در سه مرحله ساده با تعیین رنگ چشم، رنگ پوست و رنگ موهای‌تان بهترین سایه چشم مناسب خودتان را انتخاب کنید. البته ناگفته نماند که علاوه بر این، می‌توانید رنگ سایه چشم خود را متناسب با رنگ لباس‌تان هم انتخاب کنید (نه لزوما شبیه به آن).

بهترین سایه چشم برای عروس چه مارکی است؟

در مقاله راهنمای خرید سایه چشم میس و مستر به چند مورد از بهترین سایه چشم های موجود در بازار ایران اشاره کردیم که از اعتبار و کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. از جمله برندهای دیگر که محصولات سایه چشم آن‌ها طرفداران زیادی دارد، عبارتند از: پالت سایه چشم ایو سن لوران مدل couture variation، پالت سایه چشم گرلن مدل Tonka Imperiale، پالت سایه آناستازیا مدل Norvina و پالت سایه چشم اسنس.

چطور سایه چشم بزنیم؟

قبل از زدن بهترین سایه چشم روی پلک‌ها با یک پرایمر زیرسازی انجام دهید تا سایه شما ماندگاری بالایی داشته باشد. بهترین حالت سایه چشم زدن این است که با حرکات ضربه‌ای (و نه رفت و برگشتی) پلک‌های خود را رنگ کنید. به هیچ عنوان تا زیر ابروها را سایه تیره نزنید و برای این نواحی صرفا از یک رنگ روشن استفاده کنید. به طور کلی برای سایه زدن باید از رنگ‌های روشن در استخوان ابرو و گوشه داخلی، رنگ‌های متوسط در خط چین پلک و رنگ‌های عمیق و تیره در گوشه خارجی پلک استفاده کرد. برای انتخاب رنگ در قسمت خط مژه هم کاملا آزاد هستید و می‌توانید بنا به سلیقه خود عمل کنید.

آیا تاریخ انقضای سایه چشم مهم است؟

به طور میانگین تاریخ انقضای بهترین سایه چشم هم بین 18 تا 24 ماه است. از آنجایی که چشم‌ها از حساس‌‌ترین اعضای بدن هستند، بهتر است هر 18 ماه یک بار سایه خود را تعویض کرده و با مصرف سایه‌هایی که تاریخ انقضای‌شان گذشته، سلامت چشم‌های خود را به خطر نیندازید؛ چرا که معمولا سایه چشم‌های تاریخ مصرف گذشته، باعث آلرژی چشمی و قرمزی و خارش می‌شوند. یکی از روش‌هایی که می‌توانید سایه چشم فاسد را شناسایی کنید، توجه به رنگ و بوی آن است. اگر متوجه شدید که رنگ آن نسبت به روز اول تغییری کرده و یا بوی نامطبوعی دارد، از مصرف آن خودداری کرده و آن را دور بیاندازید.

چطور سایه چشم درست کنیم؟

برای ساخت بهترین سایه چشم در خانه، تنها به پودر میکا نیاز دارید. پودر میکا نوعی پودر نرم معدنی است که در ساخت برخی لوازم آرایشی مانند سایه چشم کاربرد دارد. تنوع رنگی این پودر بالاست و در دو نوع مات و براق یافت می‌شود. البته توجه داشته باشید که حتما پودر میکای آرایشی را تهیه کنید، نه صنعتی. ساده‌ترین راه برای ساخت بهترین سایه چشم در خانه، ترکیب این پودرها با هم و استفاده از آن‌ها برای آرایش است. برای مثال اگر می‌خواهید یک سایه چشم به رنگ آکوامارین داشته باشید، تنها کافی است رنگ‌های آبی، نقره‌ای و سبز را با هم ترکیب و در یک ظرف دردار کوچک نگهداری کنید.

 

منابع

byrdie