لیست لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز روزانه

یکی از مشکلاتی که خانم‌ها همیشه با آن درگیر هستند سنگین بودن کیف و در نتیجه آن کمر درد و گردن درد است. به داخل کیف خود نگاه کنید. چه چیزهایی را می‌توانید کنار بگذارید و همیشه همراه نداشته باشید. یکی از بخش‌های اصلی، کیف لوازم آرایش شماست که بهتر است شروع به خلوت کردن آن کنید. با ما همراه باشید تا لیست لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز روزانه‌تان را پیدا کنید.

لیست لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز روزانه

در ابتدا لیست لوازم بهداشتی مورد نیاز روزانه را ارائه می‌کنیم که همیشه باید به همراه داشته باشید.

لیست لوازم بهداشتی مورد نیاز روزانه

 • کرم ضد آفتاب: کرم ضد آفتاب یکی از مهمترین لوازمی است که همیشه باید به همراه داشته باشید. شما فارغ از سن، رنگ پوست و فصل باید از گرانترین دارایی خود که پوست‌تان است، در مقابل اشعه UVA/UVB خورشید محافظت کنید و این کار وظیفه ضد آفتاب است که باید به صورت روزانه و مرتب در زمانی که در معرض نور آفتاب قرار می گیرید، استفاده شود.

کرم ضد آفتاب الارو مهم‌ترین مورد در لیست لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز روزانه

 • کرم مرطوب کننده صورت: برای جلوگیری از خشکی پوست صورت، شما نیاز به استفاده مداوم از کرم مرطوب کننده صورت دارید. مخصوصا بعد از شستشوی پوست صورت، حتما از آن‌ها استفاده کنید تا رطوبت پوست شما را حفظ کنند.
 • کرم مرطوب کننده دست: دست‌ها نیز همچون صورت نیاز به مرطوب ماندن دارند و از آنجا که در طول روز دست بیشتر از صورت شسته می‌شود، استفاده از کرم مرطوب کننده دست بیشتر مورد نیاز است.
 • بالم لب: به خصوص در زمستان که لب‌ها دچار خشکی و کم آبی می‌شوند، استفاده از بالم لب، باعث حفظ رطوبت لب شده و از خشک شدن آن جلوگیری می‌کند.
 • ژل ضدعفونی: این ژل‌ها خاصیت آنتی باکتریال دارند و در زمانی که به آب دسترسی ندارید و نیاز به ضد عفونی کردن دستان خود دارید، بسیار به کار می‌آیند.
 • پاک کننده صورت: محلول‌های پاک کننده صورت علاوه بر پاک کردن آرایش، چربی‌، آلودگی و غبار روی سطح پوست شما را پاک می‌کند. بنابراین هرجا که نیاز به پاک کردن صورت خود دارید، این محصولات می‌توانند به شما کمک کنند.

محلول پاک کننده صورت از موارد لیست لوازم آرایشی و بهداشتی روزانه

 • دئودورانت و عطر: دئورانت‌ها و اسپری‌ها باید به صورت مداوم و هر یکی دو ساعت یکبار استفاده شوند تا از بوی بد عرق بدن جلوگیری کنند. از طرف دیگر پرفیوم‌ها و ادوکلن‌ها باعث استشمام رایحه خوش از شما می‌شوند.

عطر و اسپری بدن از دیگر موارد لیست لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز روزانه

لیست لوازم آرایشی مورد نیاز روزانه

موارد گفته شده در بالا لوازم بهداشتی بودند که به صورت روزانه به آن‌ها نیاز داریم و نمی‌توانیم حذف‌شان کنیم. اما شما می‌توانید با تهیه کردن سایز کوچک آن‌ها به سبک شدن کیف خود کمک کنید. حال بیایید نگاهی به لیست لوازم آرایشی میکاپ روزانه بپردازیم و ببینیم کدام‌ها را باید همراه داشته باشیم و کدام‌ها می‌توانند در خانه بمانند.

 • رژلب و خط لب: تقریبا همه خانم‌ها در کیف خود حداقل یک رنگ رژ لب دارند. حتی افرادی که آرایش چندانی نمی‌کنند معمولا از رژلب استفاده می‌کنند. بنابراین حداقل یک رنگ محبوب یا چند رنگ آن باید در داخل کیف لوازم آرایش شما باشد.
 • ریمل: ریمل نیز یکی دیگر از لوازمی است که اکثر خانم‌ها از آن استفاده می‌کنند زیرا تاثیر بسزایی در زیبایی چشم‌ها و مژه‌ها دارد. پس اگر چشم‌ها نقطه مهمی در صورت شما هستند، ریمل خود را همیشه به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز به تجدید ریمل از آن استفاده کنید.

ریمل

 • خط چشم: اگر عادت دارید همیشه خط چشم بکشید، این ابزار نیز باید در کیف لوازم آرایش شما همیشه وجود داشته باشد تا در صورت نیاز بتوانید خط چشم خود را مرتب یا پر رنگ کنید.
 • مداد ابرو: اگر دنبال تغییر ظاهر ابروی خود هستید و یا تمایل دارید داخل ابروی خود را پر کنید، می‌توانید از مداد ابروی همرنگ با موهای ابروی خود استفاده کنید. پس آن را به همراه داشته باشید تا در طول روز بتوانید مجدد از آن استفاده کنید.

ابزار آرایشی مورد نیاز روزانه

 • پدها و براش ‌های آرایشی: براش‌ها و پد‌ها انواع مختلفی دارند که برای موارد مختلف به کار می‌روند. برخی براش‌ها برای به کار بردن کانسیلر یا رژگونه بر روی صورت و برخی برای سایه چشم یا ابرو به کار می‌روند. اینکه شما از کدام براش به چه منظوری استفاده می‌کنید به عادت‌تان بستگی دارد اما آیا تمام براش‌ها باید در لیست وسایل آرایشی مورد نیاز در کیف شما قرار می‌گیرند؟ شاید یکی دو تا از آن‌ها و یا یک پد بیوتی بلندر برای قرارگیری در کیف شما کافی باشد.

انواع ابزار آرایشی

لوازم آرایشی قابل حذف از کیف آرایش

در ادامه بررسی لیست کامل لوازم ارایشی به لوازم آرایشی می‌رسیم که بیشتر برای زیرسازی استفاده می‌شوند.

لوازم آرایشی مورد نیاز زیرسازی

 • پرایمر: با اینکه برخی افراد فکر می‌کنند پرایمر برای آرایش روزانه نیاز نیست اما استفاده از آن باعث می‌شود پوست صورت شما یکدست و صاف دیده شود و همچنین آرایش‌تان در طول روز تازه و مرتب باشد.
 • فونداسیون: با توجه به پوست شما و اینکه چقدر پوشانندگی می‌خواهید می‌توانید از کرم ب ب، کرم پودر یا فونداسیون‌های مختلف استفاده کنید. این مواد آرایشی درجه پوشانندگی متفاوتی دارند و شما باید با توجه به پوست و همچنین تجربه آرایشی خود از آن‌ها استفاده کنید. اگر در آرایش حرفه‌ای نیستید و پوشانندگی زیادی هم نمی‌خواهید، کرم‌های ب ب می‌توانند به شما کمک کنند.

 

 • کانسیلر: اگر جوش، خال یا هر چیز دیگری در صورت خود دارید که می‌خواهید آن را بپوشانید، می‌توانید از کانسیلر ها کمک بگیرید. سعی کنید رنگ کانسیلر خود را با توجه به کرم ب ب یا فونداسیون استفاده کنید تا ظاهری طبیعی به آرایش خود بدهید.
 • پنکک: استفاده از پنکک‌ها بر روی فونداسیون‌، ظاهری مات به آرایش شما می‌دهد و از برق زدن صورت‌تان جلوگیری می‌کند. در نتیجه جلوه زیباتر و طبیعی‌تری به آرایش شما می‌بخشد.

لیست لوازم ارایشی نام برده برای زیرسازی، عموما لوازمی نیستند که شما نیاز داشته باشید به صورت روتین همراه داشته باشید پس می‌توانید آن‌ها را از کیف لوازم آرایشی همراه خود کنار بگذارید.

لوازم آرایشی قابل حذف از کیف آرایش

دیگر لوازم آرایشی مورد نیاز اما قابل حذف از کیف لوازم آرایشی عبارتند از:

 • رژگونه: استفاده از رژگونه بعد از زیرسازی تاثیر زیادی بر روی زیبایی و طبیعی‌تر شدن آرایش شما دارد. پس رژگونه را فراموش نکنید. اما وجود آن در کیف لوازم آرایشی همراه شما ضروری نیست.

رژگونه

 

 • سایه چشم: سایه چشم یکی از لوازم آرایشی است که بسیار در زیبایی آرایش شما تاثیر دارد. شما می‌توانید از رنگ‌های روشن و به رنگ پوست برای آرایشی ملایم و از رنگ‌های تیره و خاص برای آرایشی سنگین و مشخص استفاده کنید.

تا به اینجا لیست لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز روزانه را آوردیم و تک تک بررسی کردیم که حضور کدام یک در کیف لوازم آرایشی همراه نیاز است و کدام یک نیاز نیست. اما یکی از مواردی که شاید بتوان در لیست لوازم ارایشی دخترانه آن را جای داد، لاک ناخن است که معمولا چندین رنگ از آن در کیف لوازم آرایش دختران دیده می‌شود.

این روزها برخی از خانم‌ها به طور مرتب به سالن‌های زیبایی می‌روند و ناخن خود را به دست یک فرد حرفه‌ای می‌سپارند تا شکلی زیبایی به آن بدهد اما برخی دیگر هم خود به ظاهر ناخن‌هایشان می‌رسند. شما جزء کدام دسته هستید؟ اگر ترجیح می‌دهید خودتان به ناخن‌هایتان برسید قطعا نیاز به لاک ناخن در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف دارید اما آیا نیازی به حضور آن در کیف لوازم آرایشی شما است؟

در انتها:

آنچه که در این مطلب بررسی کردیم، لیست لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خانم‌ها و دختران است. اینکه شما از کدام‌ها بیشتر استفاده می‌کنید و از کدام‌ها کمتر، به عادت و میزان آرایش روزانه شما بستگی دارد. هدف ما این بود که بار دیگر به کیف لوازم آرایشی همراه خود نگاهی اندازید و موارد غیر ضروری را از آن حذف کنید تا کیف خود را سبک‌تر نمایید. با این کار فشار روزانه روی کمر و گردن خود را کم می‌کنید و به سلامتی خود نیز کمک خواهید کرد.

اگر به بیشتر موارد گفته شده در لیست لوازم آرایشی و بهداشتی بالا نیاز دارید، حدالامکان سعی کنید سایزهای کوچک و حجم کمتر آن‌ها را تهیه کنید و در داخل کیف خود قرار دهید. میس و مستر با فراهم کردن حجم‌های مختلف لوازم آرایشی و بهداشتی برندهای مختلف در این راه همراه شما است.