کاربردهای کانسیلر

امروزه داشتن و استفاده از کانسیلر یک امر اجتناب ناپذیر در آرایش خانم‌ها به شمار می‌رود؛ چرا که با استفاده از آن می‌توان پوست را قبل از انجام آرایش زیرسازی و یک دست کرد. اما کاربرد کانسیلر تنها به همین مورد ختم نمی‌شود. این ابزار آرایشی نسبتا جدید، کاربردهای بسیار زیادی دارد که اکثر خانم‌ها از آن بی اطلاع هستند و نمی‌دانند دقیقا کاربرد کانسیلر چیست. در واقع استفاده از کانسیلر فوت و فن‌هایی دارد که تنها آرایشگران حرفه‌ای آن‌ها را به کار می‌گیرند. اگر مشتاق دانستن بهترین کاربردهای کانسیلر هستید تا آرایشی زیبا و بی‌نقص داشته باشید، این مقاله برای شماست.

کاربرد کانسیلر چیست؟

کانسیلرها کرم پودرهای فشرده رنگی و معمولا روشنی هستند که می‌توان آن را قبل و یا بعد از کرم پودر استفاده کرد. این ابزار آرایشی غلظت‌های متفاوتی دارد و در انواع مایع و کرمی، و همچنین جامد و مدادی تولید و عرضه می‌شود. علاوه بر بافت کانسیلر، رنگ‌های آن هم بسیار متنوع بوده و همین نکته کاربرد کانسیلر را چند برابر کرده است. به طور کلی توصیه می‌شود کانسیلر یک درجه روشن‌تر از رنگ کرم پودر باشد؛ اما بهتر است بدانید هر رنگ کانسیلر برای کاربرد خاصی طراحی شده است.

اما واقعا کانسیلر چه کاربردی دارد؟ همان طور که از نام این ابزار آرایشی پیداست، کانسیلر برای پوشاندن تیرگی‌ها، نقاط قرمزرنگ، زخم‌ها و به طور کلی محو کردن ایرادات پوستی ساخته شده و بدین ترتیب بدون اینکه جلوه مصنوعی و غیرطبیعی به چهره ببخشد، زیبایی صورت را دو چندان می‌کند. در ادامه به توضیح 10 مورد کاربرد کانسیلر و قابلیت‌های فوق العاده این محصول می‌پردازیم. با ما همراه باشید تا دقیقا برای شما شرح دهیم که کاربرد کانسیلر چیست.

موارد استفاده از کانسیلر بسیار زیاد است که آرایشگران حرفه ای و بیوتی بلاگرها از آن ها برای بهتر کردن آرایش شان استفاده می کنند. در ادامه برخی از این کاربردها را بیان کرده ایم که ممکن است خیلی از آن ها را قبلا نشنیده باشید.

کاربرد کانسیلر : پوشاندن تیرگی دور چشم

کبودی زیر چشم از آن دست ایرادات پوستی است که بسیاری از افراد به خصوص بعد از 30 سالگی به آن دچار می‌شوند. این حلقه‌های تیره زیر چشم چهره فرد را خسته‌تر و مسن‌تر نشان می‌دهد و بنابراین لازم است که با آرایش پوشانده شوند. بهترین راه برای محو کردن تیرگی دور چشم، استفاده از کانسیلر است. برای این کار می‌توانید چند نقطه از کانسیلر زیر چشم خود بگذارید؛ و یا مثلثی را در این قسمت بکشید و سپس آن را کاملا محو کنید تا آرایش‌تان یک دست به نظر برسد. این کاربرد کانسیلر به خصوص بین خانم‌ها بسیار رواج دارد.

کاربرد کانسیلر برای تیرگی دور چشم

کاربرد کانسیلر : حجم بخشیدن به مژه‌ها

اگر مژه‌های‌تان حجم دلخواه و مورد انتظار شما را ندارند و کم پشت هستند، می‌توانید قبل از ریمل زدن مقداری کانسیلر به مژه‌های‌تان بزنید. به این صورت که با براش مخصوص، کانسیلر مایع خود را سرتاسر مژه‌ها بکشید، صبر کنید تا خشک شوند و سپس ریمل‌ را اضافه کنید. این کار باعث می‌شود ریمل بهتر به مژه بچسبد و مژه‌های شما حجیم‌تر به نظر برسند. نتیجه استفاده از کانسیلر روی مژه‌ها شما را شگفت زده خواهد کرد.

کاربرد کانسیلر برای حجم بخشیدن به مژه‌ها

کاربرد کانسیلر : زاویه دادن به ابروها

بهترین راه برای اینکه خطوط مرتب و زاویه‌داری دور ابروهای خود ایجاد کنید، استفاده از کانسیلر است. با استفاده از یک کانسیلر مدادی به راحتی می‌توان خطوط دلخواه را دور ابروها رسم کرد و نقص‌های این ناحیه پوشاند. در واقع کانسیلر در این قسمت یک ابزار تمیزکننده هم به شمار می‌رود و تمام خطاهایی را که ممکن است حین استفاده از دیگر ابزار آرایشی مرتکب شده باشید، می‌پوشاند؛ چرا که در برخی مواقع پاک کردن این خطاها (مثل پخش شدن مداد ابرو و یا ریمل) ممکن است کل آرایش‌تان را به هم بریزد و بهترین کار، پوشاندن آن‌هاست.

زاویه دادن به ابروها

افزایش دوام رژ لب

حتما شما هم این تجربه را داشته‌اید که جای رژ لب روی لیوان‌تان بماند و علاوه بر کمرنگ شدن آن روی لب‌ها، اگر در موقعیت مهمی باشید، باعث خجالت‌تان شود. خبر خوب این است که کانسیلر برای لب‌ها مانند پرایمر عمل می‌کند و دوام رنگ را روی آن‌ها افزایش می‌دهد؛ در نتیجه با استفاده از آن قبل از رژلب زدن، دیگر خبری از سرایت رنگ رژ شما به لیوان‌ها نخواهد بود. البته توصیه می‌شود ابتدا لب‌های‌تان را با بالم لب مرطوب کنید و سپس کانسیلر بزنید. علاوه بر این توجه داشته باشید زدن کانسیلر روی خط لب هم می‌تواند جلوه فوق العاده زیبایی به لب‌های شما ببخشد. پس افزایش دوام رژ لب هم می تواند از کاربردهای کانسیلر باشد.

کاربردهای کانسیلر برای افزایش دوام رژلب

اصلاح خطاهای خط چشم

همانطور که گفتیم، کانسیلر می‌تواند خطاهای آرایشی را بپوشاند. یکی از خطاهای رایج آرایشی، کشیدن خط چشم‌های نامتقارن است؛ چرا که استفاده از این ابزار به مهارت بالایی نیاز دارد. با این وجود اگر در خط چشم کشیدن حرفه‌ای نیستید، نگران نباشید. اگر مقداری از خط چشم در نقاط دیگر صورت‌تان پخش شده و یا ضخامت و طولی که مدنظر داشتید را ندارد، استفاده از کانسیلر بسیار به کارتان خواهد آمد. کانسیلر کاملا به صورت طبیعی این خطاها را محو می‌کند و خطوط زیبا و دلخواهی از خط چشم را بر چهره‌تان بر جای می‌گذارد.

اصلاح خطاهای خط چشم

کاربرد کانسیلر برای کانتورینگ صورت

شما می‌توانید با استفاده از کانسیلر عمق و بعد زیبایی به قسمت‌های مختلف صورت‌تان ببخشید و اصطلاحا آن را کانتور کنید. به منظور کاربرد کانسیلر برای کانتورینگ صورت تنها به سه کانسیلر مختلف با سه رنگ‎‌‌ روشن‌تر از پوست، تیره‌تر و یک رنگ طبیعی نیاز دارید. علاوه بر این داشتن یک براش کوچک هم برای پخش کردن کامل کانسیلر روی صورت، بسیار کاربردی خواهد بود. با استفاده از این سه رنگ می‌توانید قسمت‌هایی از صورت‌تان را (مانند گونه‌ها) برجسته کنید و یا بینی‌تان را باریک‌تر نشان دهید. از آنجا که کانسیلر به راحتی با دیگر مواد آرایشی روی پوست مانند کرم پودر و … مخلوط می‌شود، نتیجه نهایی طبیعی خواهد بود.

کاربردهای کانسیلر برای کانتورینگ صورت

افزایش ماندگاری سایه چشم

انواع خاصی از کانسیلرها به عنوان پرایمر قبل از سایه چشم قابل استفاده هستند. استفاده از این نوع کانسیلرها قبل از سایه زدن باعث می‌شود سایه در تمام طول روز ماندگاری داشته باشد. کانسیلر باعث می‌شود رنگ پلک شما تاثیری در نتیجه نهایی سایه زدن نداشته باشد (به عنوان مثال به علت تیرگی این قسمت، آن را مات نکند) و سایه شما شفاف‌تر دیده شود. برخی افراد اعتقاد دارند زدن کانسیلر به پشت چشم باعث می‌شود چروک‌های پلک بیشتر به چشم بیاید؛ اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، تنها باید در انتخاب کانسیلر خود دقیق‌تر عمل کنید.

کاربرد کانسیلر برای افزایش ماندگاری سایه چشم

پوشاندن آکنه‌ و جوش‌های صورت

نکته مهم در استفاده از کانسیلر این است که کاربرد کانسیلر را با توجه به نیازتان تعیین کرده و سپس نوع مناسب‌تان را تهیه کنید. برای مثال اگر پوست چربی دارید و یا می‌خواهید با کانسیلر جوش‌های صورت‌تان را بپوشانید، از کانسیلرهای فاقد چربی استفاده کنید. بهترین راه برای پوشاندن جوش‌هایی که رد قرمزی روی صورت‌تان گذاشته‌اند، این است که ابتدا یک لایه کانسیلر سبزرنگ و سپس روی آن یک لایه کانسیلر زرد بزنید. این کار باعث می‌شود خطوط و نقاط قرمزرنگ صورت‌تان محو شود و زیباتر به نظر برسید.

پوشاندن آکنه‌ و جوش های صورت

ساخت مرطوب کننده رنگی

همان طور که می‌دانید استفاده از مرطوب کننده به ویژه در فصول سرد سال، اهمیت زیادی دارد و از خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می‌کند. برای اینکه مرطوب کننده شما خاصیت پوشانندگی هم داشته باشد، تنها کافی است مقداری از مرطوب کننده همیشگی‌تان را با کانسیلر مخلوط کرده و روی صورت‌تان بمالید. این کار در عین حال که باعث رطوبت رسانی به پوست می‌شود، نقص‌ها و ایرادات پوستی‌تان را هم می‌پوشاند. به این ترتیب یک محصول چندکاره با صرف هزینه کم خواهید داشت. پس میتوان ساخت مرطوب کننده رنگی هم به عنوان کاربرد کانسیلر در نظر گرفت.

کاربرد کانسیلر برای ساخت مرطوب کننده رنگی

هایلایت کردن صورت

علاوه بر کانتورینگ، کاربرد کانسیلر برای هایلایت صورت هم بسیار شناخته شده است. برای هایلایت صورت، باید کانسیلری یک تا دو درجه روشن‌تر رنگ طبیعی پوست‌تان انتخاب کنید و قسمت‌هایی مانند گوشه‌های داخلی چشم، زیر استخوان ابرو، روی استخوان بینی و بالای لب صورت‌تان را زیباتر سازید.

سوالات متداول مربوط به کاربرد های کانسیلر و روش استفاده آن

 

آیا کانسیلر همان کانتور است؟

کانتورینگ نوعی گریم صورت محسوب شده و در آن معمولا سایه‌های تیره رنگی به برخی قسمت‌های چهره اضافه می‌شود. این کار باعث برجسته شدن گونه‌ها و یا باریک‌تر به نظر رسیدن بینی و کوتاه‌تر شدن پیشانی می‌گردد. در صورتی که کانسیلرمحصولی برای پوشاندن لکه‌ها و ایرادات پوستی است.

چگونه کانسیلر بزنیم؟

حال که متوجه شدید کانسیلر چه کاربردی دارد و چقدر می‌تواند به زیبایی هرچه بیشتر چهره‌تان کمک کند، وقت آن رسیده طرز استفاده از کانسیلر را یاد بگیرید. به طور خلاصه وقتی تشخیص دادید که کدام قسمت‌های صورت‌تان به پوشانندگی بیشتر نیاز دارد، آن نواحی را مقدار مورد نیاز کانسیلر زده و با یک اسفنج یا براش آرایشی محو کنید. در مقاله دیگری مفصلا درمورد نحوه استفاده از کانسیلر توضیح می‌دهیم.

آیا کانسیلر ضرر دارد؟

بدیهی است که مصرف بیش از اندازه هر نوع لوازم آرایشی، عوارض جانبی خاص خودش را دارد و کانسیلر هم از این قاعده مستثنی نیست. توصیه می‌شود فقط در مراسم‌ها، مجالس خاص و مهمانی‌ها از کانسیلر استفاده کنید و این ابزار در آرایش روزانه‌تان نباشد؛ چرا که استفاده بیش از حد از کانسیلر به خصوص در نواحی دور چشم باعث تحریک پوست نازک این قسمت شده و چین و چروک را افزایش می‌دهد. البته ناگفته نماند که احتمال این عوارض جانبی با استفاده از لوازم آرایشی مرغوب و باکیفیت از برندهای معتبر، به طور قابل توجهی کمتر می‌شود. بنابراین در اولین قدم، محصول آرایشی خود را از فروشگاه‌های معتبری مانند فروشگاه اینترنتی میس و میستر تهیه کنید.

 

منبع:

nudebynature

lapazimageconsultants