رنگ مو دودی

Table of Contents

رنگ موهای جذاب و دیدنی با رنگ‌های شرابی و قرمز و… همواره بسیار مورد توجه بوده است. اما امسال نوبت به رنگ‌های ساده‌تری رسیده است. رنگ‌هایی که به دور از زرق و برق و درخشندگی به سادگی هرچه تمام تر جلوه نمایی می‌کنند. رنگ مو دودی ، انتخابی مناسب برای افرادی است که به دنبال ظاهری شیک و نسبتا طبیعی با درون مایه‌های فانتزی هستند. در این مقاله به بررسی این رنگ مو خاص و فرمولاسیون ترکیب آن برای به دست آوردن رنگ موهای شیک و بی نظیر خواهیم پرداخت.

رنگ موی بالیاژ دودی از ابتدا تاکنون

احتمالا از قبل با سایه چشم دودی و اسموکی آشنا شده‌اید. نوعی از سایه که برای ایجاد روشنایی و تیرگی پشت پلک استفاده می‌شود و باعث افزایش جذابیت چشم می‌شود. رنگ بالیاژ دودی مو یا رنگ مو دودی نیز یک روش جدید برای زیبایی مو است که با الهام از آرایش مات و با استفاده از همان اصول و قواعد ایجاد می‌شود. برای درست کردن رنگ مو دودی، با استفاده از پالت‌های رنگ خاص و جذاب، ترکیبی از سایه‌های سرد و بازتابنده که توهم حس تیرگی و روشنی را به چشم می‌دهد، استفاده می‌شود.

رنگ مو دودی قابل تطبیق با اکثر رنگ پوست‌ها و رنگ چشم‌ها است.

امسال زمستان نوبت درخشش این رنگ مو است. بالیاژ پر از ترکیب رنگ‌ای ظریف و جذاب که ترکیبی از چند رنگ مو را در خود دارند. در این تکنیک حداقل سه رنگ مو و سه سایه مو ایجاد می‌شود که این سه به طور کامل در هم محو می شوند و به صورت یک دست به نظر می‌رسند.

رنگ مو دودی مناسب چه کسانی است؟

یکی از ویژگی‌های مهم این رنگ مو، قابلیت استفاده برای تمامی موها است. یعنی تفاوتی ندارد موی شما کوتاه است یا بلند، مجعد است یا صاف در هر حال شما می‌توانید از این رنگ مو استفاده کنید. رنگ مو دودی قابلیت شخصی سازی دارد. یعنی با توجه به تناژ رنگ پوست شما، آرایشگر می تواند با تغییرات باعث هماهنگی و هارمونی بیشتر شود. برای مثال برای پوست‌های گرم می توان از ترکیب دودی و زیتونی و برای پوست‌های سرد از ترکیب رنگ صرفی با دودی استفاده کرد.

این نوع رنگ دارای تنوع بسیار زیادی از روشن تا تیره است، ویژگی قابل توجه این رنگ آن است که می‌توان هم روی موی دکلره شده و هم موی دکلره نشده از این رنگ استفاده کرد. در ادامه این مطلب، به فرمولاسیون ایجاد رنگ مو دودی از طیف رنگ تیره تا روشن و در واقع معرفی شماره رنگ دودی خواهیم پرداخت.

اموزش رنگ مو دودی زیتونی

رنگ مو دودی زیتونی یکی از پرطرفدارترین رنگ موها در تنالیه دودی است. این رنگ مو می‌تواند باعث تغییر بسیار زیادی در ظاهر فرد شود. در اینجا سه فرمولاسیون مختلف برای ایجاد این رنگ آموزش داده می‌شود. دقت کنید که این نوع رنگ مو هم برای موهای دکلره شده مورد استفاده قرار می گیرد و هم موهای دکلره نشده، باید پایه مو، به رنگ‌های شماره 5 و6 باشد. برای اینکار باید مو را با استفاده از رنگ‌های سه صفر یا دکوکروم به پایه مد نظر برسانید.

روش اول برای رنگ موی هایلایت دودی زیتونی

در این روش از رنگ موهای شماره M7 و  همینطور  C8 استفاده می شود. از هر رنگ سه سانتیمتر بردارید و با اکسیدان شماره 1 مخلوط کنید. میزان اکسیدان باید دو برابر اندازه رنگ ها باشد. برای اینکه از این روش برای رنگ زدن موهای خود استفاده کنید، باید مو پایه9 دکلره داشته باشد. ترکیب به مدت 30 دقیقه روی مو قرار بگیرد و سپس با اب ولرم شسته شود

روش دوم برای رنگ مو دودی زیتونی؛ رنگ دکلره دودی چیست؟

در این روش نصف تیوپ از رنگ شماره 8.11 را با نصف تیوپ از رنگ 7.2 مخلوط کنید. سپس نسبت 2 به 1 از اکسیدان شماره 6 یا شماره 8 استفاده ‌کنید. یعنی میزان اکسیدان باید 2 برابر میزان رنگ‌ها باشد. مخلوط حاصل را به مدت 25 دقیقه روی موهای دکلره شده با پایه دکلره 8 قرار دهید. سپس مو را با آب ولرم بشورید.

هایلایت جذاب

روش سوم برای رنگ دودی مو و زیتونی

در این روش برای ایجاد هایلایت بر روی مو به سه رنگ نیاز دارید. 60 میل از رنگ موی دودی شماره 6 را با 50میل از رنگ موی زیتونی تیره با شماره6 مخلوط کنید و به آن 30 میل از رنگ موی خاکستری اضافه کنید. 10میل وواریاسیون نقره‌ای و 5 میل واریاسیون دودی اضافه کنید. اجازه دهید این ترکیب 30 دقیقه روی موی دکلره نشده قرار گیرد. سپس بشورید.

اگر علاقمندید تا ترکیبی از رنگ موی زیتونی خاص بر روی سر خود داشته باشید می‌توانید از این ترکیب بسیار خاص و ویژه استفاده کنید. از رنگ‌های زیتونی شماره8 و7 به ترتیب 50 و 30 میل بردارید.30 میل از رنگ موی دودی شماره 6 به آن اضافه کنید. از واریاسیون‌های سبز ونقره‌ای به ترتیب 3 سانت و 2 سانت بردارید و به ترکیب رنگها اضافه کنید. مخلوط را با اکسیدان شماره1 مخلوط کنید. حجم اکسیدان باید 2 برابر رنگ‌ها باشد. این مخلوط را به مدت 45 دقیقه روی موی دکلره شده که به پایه 8 رسیده قرار دهید و سپس بشورید

رنگ مو دودی

علاوه بر روش‌های فوق، می‌توانید از اسپری رنگ مو دودی زیتونی هم استفاده کنید.

رنگ مو بالیاژ دودی نسکافه‌ای

رنگ موی نسکافه‌ای در ایران بسیار پرطرفدار است. دلیل این امر، سازگاری بالا با  رنگ پوست و موی ایرانی‌ها سازگاری زیادی دارد.

رنگ مو نسکافه‌ای دودی برای افراد علاقمند به ایجاد بالیاژ و هایلایت توصیه می‌شود

برای کسب اطلاعات در مورد تفاوت مش، هایلایت و لولایت کلیک کنید

در ابتدا باید روی مو، رنگ مو نسکافه‌ای قرار دهید. برای ایجاد رنگ مو نسکافه‌ای زیبا از فرمول‌های زیر استفاده کنید.

رنگ مو دودی

برای درست کردن رنگ مو نسکافه‌ای شیک، چند فرمول وجود دارد که با توجه به تنالیته رنگ نسکافه‌ای با هم متفاوت است.

رنگ‌دودی نسکافه‌ای روشن

برای ساخت رنگ مو نسکافه ای روشن، دو سورم از یک تیوپ رنگ بلوند شکلاتی متوسط را با یک سوم از رنگ موی کاراملی مخلوط کنید. 2سانت واریاسیون نقره ای اضافه کنید و با یک اکسیدان مخلوط کنید. این ترکیب را روی مو با پایه دکلره 8 قرار دهید. پس از 45 دقیقه بشورید.

رنگ مو قهوه‌ای نسکافه‌ای

برای درست کردن این ترکیب، باید بلوند نسکافه‌ای تیره با شماره 47/6 را با 3/1 از تیوپ رنگ بلوند خیلی روشن مخلوط کنید. اکسیدان شماره 2 را به میزان5/1 برابر رنگ مو به ترکیب اضافه کنید و اجازه بدهید 45 دقیقه روی سر باقی بماند. سپس با آب ولرم بشورید.

رنگ موی نسکافه‌ای تیره

ترکیب رنگ نسکافه‌ای با دودی بسیار پرطرفدار است. این ترکیب رنگ هم روی موهای دکلره شده و هم روی موهای با رنگ طبیعی قابل اجرا است. رنگ نسکافه‌ای دودی را می‌توان با هایلایت‌هایی از رنگ‌های مختلف نظیر دودی و نقره‌ای و طلایی ترکیب کرد و اینگونه بر جذابیت این رنگ افزود.

برای درست کردن این ترکیب رنگ، بهتر است ابتدا موهای خود را به رنگ شکلاتی یا  نسکافه‌ای در بیاورید. برای اینکار از فرمول ذکر شده در بخش رنگ مو نسکافه‌ای روشن استفاده کنید. سپس یک تیوپ از رنگ دودی پایه هشت را با نصف تیوپ از رنگ مو شیرشکلاتی با شماره 8/7 مخلوط کنید و به آن دو سانت از واریاسیون دودی و 2 سانت واریاسیون نقره‌ای اضافه کنید. مو باید پایه دکلره هشت باشد. اجازه دهید ترکیب 30 تا 45 دقیقه روی موهای شما باشد سپس بشورید.

رنگ مو نسکافه‌ای روشن

برای استفاده از این ترکیب باید رنگ بلوند تیره 3/1 تیوپ از رنگ بلوند تیره شماره 6 را با نصف تیوپ از رنگ 6/1 بلوند دودی مخلوط کنید. مو را ابتدا به پایه دکلره شماره 6 برسانید و سپس به رنگ نسکافه‌ای روشن در بیاورید. بعد از آن باید از این ترکیب برای ایجاد هایلایت روی مو استفاده کرد.

رنگ مو نسکافه‌ای بدون دکلره

برای رنگ مو دودی نسکافه‌ای بدون دکلره، ایتدا باید نصف تیوپ از رنگ مو نسکافه‌ای کنفی شماره 8 را یا 4/1 تیوپ از رنگ دودی پایه هشت ترکیب کنید. اکسیدان 9 درصد اضافه کنید و همه مو را با این ترکیب رنگ کنید. در ادامه مجدد همین ترکیب را درست کنید و به آن 4/1 تیوپ از رنگ هایلایت کنفی همراه با دوسانت واریاسیون نقره‌ای ودو سانت واریاسیون بنفش اضافه کنید. اکسیدان 9 درصد را به ترکیب اافه کنید و بخش‌های انتهایی مو را رنگ کنید. این ترکیب باعث ایجاد هایلایت و سایه روشن‌های بسیار زیبا به رنگ دودی و نسکافه‌ای می‌شود.

رنگ مو نسکافه‌ای دودی با هایلایت

نصف تیوپ از هر کدام از رنگ‌های دودی شماره 8، خاکستری شماره8 و نسکافه‌ای شماره 8 را با هم ترکیب کنید. به آن دو سانتیمتر از واریاسیون دودی، دو سانتیمتر واریاسیون بنفش و 5 سانتی متر واریاسیون طلای شماره 8 اضافه کنید. برای ایجاد این رنگ مو باید پایه مو دکلره شماره 8 و پایه بخش‌هایی که می‌خواهید هایلایت شود، دکلره شماره 9 باشد.

ترکیب رنگ موی دودی با صدفی

برای ایجاد رنگ موی صدفی و روشن روی مو لازم است تا در ابتدا مو به پایه دکلره 8،9 و یا 10 برسد. این پایه مو باعث می‌شود تا پس از رنگ زدن مو، موها شفاف تر و زیباتر به نظر برسند. برای رنگ زدن مو به رنگ صدفی از فرمول‌های  زیر پیروی کنید.

رنگ مو دودی

رنگ موی صدفی

70میل از رنگ موی 1/12 به رنگ سوپر نقره‌ای را با 30میل از رنگ سه صفر مخلوط کنید.( برای کسب اطلاعات در مورد رنگ سه صفر به مقاله زیر مراجعه کنید). به میزان دو برابر رنگ مو، اکسیدان به ترکیب اضافه کنید. برای ایجاد سایه و هایلایت دودی بر روی رنگ مو صدفی از روش‌های زیر استفده کنید.

ترکیب رنگ دودی صدفی

برای درست کردن رنگ مو دودی صدفی، در ابتدا باید مو را به یکی از پایه‌های دکلره ذکر شده برسانید. سپس یک تیوپ از رنگ مرواریدی شماره12را با نصف تیوپ از رنگ مو صدفی مخلوط کنید. به ترکیب باید اکسیدان 6 درصد اضافه کنید تا رقیق شود میزان اکسیدان باید 5/1 برابر رنگ موی شما باشد. تمام مو را رنگ بزنید. برای نواحی هایلایت باید به مخلوط گفته شده، نصف تیوپ از رنگ مو بلوند دودی روشن با شماره شماره 1/8 اضافه کنید. پس از 45 دقیقه با آب ولرم بشورید.

ترکیب رنگ مو دودی پلاتینه

رنگ مو دودی پلاتینه نیز از جمله رنگ‌هایی است که بر روی مو با رنگ مرواریدی یا شامپاینی جلوه بسیار زیبایی ایجاد می‌کند. برای درست کردن این رنگ مو، باید در ابتدا موی خود را با روش ذکر شده به رنگ صدفی در بیاورید. سپس نصف تیوپ از بژ پلاتینه و رنگ مو بلوند دودی با شماره 1/9 ترکیب کنید. به این مواد 4/1 تیوپ از رنگ مو بیسکویتی و نصف این مقدار رنگ مو شامپاینی بیافزایید. در ادامه دو برابر حجم مواد، اکسیدان 6 درصد اضافه کنید و موها را رنگ کنید. این رنگ مو باید حداکثر 15 دقیقه روی مو قرار بگیرد و سپس شسته شود. اگر پوست خیلی تیره‌ای دارید، استفاده از این رنگ برای شما توصیه نمی‌شود.

ترکیب رنگ مودودی با خاکستری

رنگ مو دودی خاکستری بیشتر مناسب خانم‌هایی است که علاقه دارند تا رنگ موی به دور از هر نوع قرمزی و زردی داشته باشند. .رنگ موی دودی داره تنالیته و تناژهای مختلف است و این موضوع باعث می شود تا قابل ترکیب با انواع رنگ‌ها و ترکیبات دیگر باشد.

رنگ مو خاکستری از دودی براق تر است بنابراین ترکیب این دو رنگ زیبایی بسیار زیادی به مو می‌دهد.

یکی از زیباترین این ترکیب‌ها، استفاده از رنگ مو دودی با رنگ موی خاکستری است. این رنگ مو در تناژ روشن تا تیره دیده می‌شود. در ادامه فرمول ترکیب رنگ دودی و خاکستری در تنالیته‌های مختلف آموزش داده خواهد شد.

براشینگ فانتزی

رنگ دودی موی سر متمایل به خاکستری تیره

برای درست کردن این رنگ بر روی مو لازم است تا در ابتدا مو را به پایه دکلره 10 برسانید، سپس 40میل از رنگ مو نقره‌ای شماره 1/90را با 40 میل از رنگ مو بلوند خاکستریA10 مخلوط کنید. 30 میلی از رنگ موی بلوند روشن شماره 1/10 به ترکیب بیافزایید. 15 میل از رنگ موی سه صفر را به ترکیب اضافه کنید. 10میل واریاسیون خاکستری را با 15 میل واریاسیون نقره‌ای ترکیب کنید و به آن 5 میل واریاسیون آبی اضافه کنید. 2 برابر حجم رنگ مو، اکسیدان شماره 2 اضافه کنید .

رنگ مو خاکستری روشن: رنگ دودی روی موی دکلره شده

برای درست کردن این ترکیب در ابتدا باید مو را به پایه دکلره 10 برسانید. سپس ترکیب رنگ‌های خاکستری و دودی شماره 9 را استفاده کنید. از هر رنگ 40 میل بردارید و به آن واریاسیون دودی به اندازه 4 سانت اضافه کنید. این رنگ مو تنالیته نقره ای دارد و ظاهری بسیار شیک و زیبا به مو می‌دهد.

رنگ خاکستری دودی با شامپو

برای ایجاد این رنگ مو که به پایه دکلره 8 نیاز دارد، پس از دکلاره کردن مو و شستن با شامپو ضد زردی، نصف تیوپ از رنگ خاکستری پایه 8 را با4/1 تیوپ زیتونی پایه هشت ترکیب کنید. 2سانت واریاسیون بنفش به آن اضافه کنید و به اندازه دو برابر حجم رنگ مو، اکسیدان 6 درصد اضافه کنید. ترکیب را 30 دقیقه روی مو قرار دهید و سپس بشورید.

رنگ خاکستری دودی بدون دکلره

این رنگ مو ترکیبی از رنگ های خاکستری و زیتونی است. برای ایجاد این رنگ مو لازم است که موی رنگ نشده یا موی تیره با پایه 4 یا 7 داشته باشید. نصف تیوپ از رنگ خاکستری شماره 8 را با 4/1تیوپ از رنگ زیتونی پایه8 تیره مخلوط کنید. به این ترکیب رنگ دودی پایه8 به میزان 4/1 تیوپ اضافه کنید. در نهایت رنگ بلوند نقره‌ای به میزان4/1 تیوپ اضافه کنید. از واریاسیون‌های نقره‌ای، دودی، خاکستری و بنفش هرکدام به اندازه 2 سانت به ترکیب اضافه کنید. و درنهایت باید 2 برابر حجم رنگ اکسیدان 9درصد اضافه کنید. اجازه دهید این ترکیب 30 دقیق روی موهای شما بماند و بعد بشورید. اگر احساس کردید رنگ مو باعث سوزاندن پوست شما می‌شود پس از 15 دقیقه بشورید.

ترکیب رنگ‌مو دودی با رنگ‌های تنالیه قهوه‌ای

ویژگی ترکیب رنگ مو دودی با انواع خانواده قهوه‌ای، آن است که برای افرادی که موهای خود را دکلره نکرده‌اند نیز قابل استفاده است. در ادامه به بررسی فرمولاسیون مختلف رنگ موهای قهوه‌ای خواهیم پرداخت.

قهوه ای شکلاتی

ترکیب با رنگ قهوه‌ای و زیتونی

این رنگ مو و این ترکیب بیشتر برای افرادی که دارای پوست روشن و چشمان تیره هستند توصیه می‌شود. تنالیته قرمز و طلایی ندارد و رنگ یکنواخت و یکدستی ایجاد می‌کند. برای جذابیت بیشتر بهتر است که این رنگ را با هایلایت‌هایی از رنگ دودی تیره و دودی خاکستری استفاده کنید.

برای به دست آوردن این فرمول لازم است در ابتدا، 60 میل از هرکدام از رنگ‌های دودی شماره 6 و زیتونی شماره6 را با هم مخلوط کنید. از واریاسیونهای سبز و زیتونی هرکدام 5 سانت به ترکیب اضافه کنید و مخلوط کنید. در نهایت با اکسیدان 2 درصد شماره 6 مخلوط کنید. حجم اکسیدان باید دو برابر رنگ مو باشد.

رنگ قهوه‌ای دودی

ترکیب رنگ قهوه‌ای دودی نیز از کیفیت و زیبایی بسیار زیادی برخوردار است. این رنگ تیره نیازی به دکلره ندارد و به راحتی قابل اجرا بر روی مو است.  برای درست کردن این رنگ،80 میل از رنگ شماره C6 را با 20 میل از رنگ شماره C5 ترکیب کنیدو به ان 10 سانتیمتر از واریاسیون نقره‌ای اضافه کنید. به اندازه رنگ تهیه شده، اکسیدان 6 درصد اضافه کنید و اجازه دهید 45 دقیقه روی مو باقی بماند و سپس با آب ولرم بشورید.

ترکیب دودی و گردویی

رنگ موی دودی گردویی یکی دیگر از رنگ موهای بسیار شیک و زیبا به خصوص برایدختران است. در واقع اگر علاقمندید که چهره شما حالت دخترانه و ظریف خود را از دست ندهد، بهتر است از رنگ مو دودی گردویی استفاده کنید.

نصف تیوپ از رنگ بلوند شکلاتی روشن را با نصف تیوپ از رنگ بلوند دودی بنفش مخلوط کنید. 35 میل از اکسیدان 6 درصد به ترکیب اضافه کنید موی شما باید پایه 5تا7 باشد. اجازه دهید این ترکیب، 30 تا 45 دقیقه روی مو بماند و سپس بشورید.

شکلاتی دودی

این رنگ که جز رنگهای خانواده گرم محسوب می‌شود، هم خوانی بسیار زیادی با رنگ مو و پوست تیره دارد. بنابراین اگر پوست سبزه یا چشمان قهوه‌ای تیره دارید این ترکیب رنگ برای شما بسیار مناسب است.  ترکیب رنگ شکلاتی با دودی ایجاد رنگ سرد می کند که در کنار پوست تیره از جذابیت بالایی برخوردار است. این رنگ مو را می توان به روش های گوناگون تهیه و اجرا کرد

رنگ مو دودی شکلاتی

رنگ موی سر دودی شکلاتی

برای دراوردن رنگ مو شکلاتی دودی بدون دکلره، باید روی موی دکلره نشده یا قهوه‌ای با پایه 5 تا7، از فرمولاسیون زیر استفاده کرد. نصف تیوپ رنگ شکلاتی پایه 7 را با 4/1 تیوپ از رنگ مرواریدی خاکستری پایه7 مخلوط کنید 4سانت از رنگ مو زیتونی پایه8 به آن اضافه کنید. از واریاسیون نقره ای و بنفش هر کدام دو سانت به ترکیب اضافه کنید و با اکسیدان شماره 2 رقیق کنیدو حجم اکسیدان باید برابر میزان رنگ مو باشد.

ترکیب شکلاتی زیتونی بدون دکلره با رنگ سر دودی

یکی از ترکیب رنگ‌های بی نهایت زیبا از رنگ مو دودی، ترکیب شکلاتی زیتونی با دودی است. برای ایجاد این رنگ باید روی موی رنگ نشده یا روی مو قهوه ای با تنالیته طلایی و پایه 5 تا7 کار کنید. نصف تیوپ از رنگ شکلاتی پایه 7 را با 4/1 تیوپ از رنگ خاکستری پایه 7 مخلوط کنید. به آن 4/1 تیوپ از رنگ مو زیتونی با پایه 7 بیافزایید. دو سانت از واریاسیون‌های بنفش و آبی را به مخلوط اضافه کنید و دوبرابر حجم مواد اکسیدان پایه 2 اضافه کنید. اجازه دهید 30 تا 45 دقیقه روی مو بماند و سپس بشورید.

ویدیو زیر اصول اولیه رنگ مو دودی را به شما آموزش می دهد:

منبع: lorealprofessionnel