Table of Contents

چسب مو چیست و اطلاعات مربوط به آن از مواردی است که در این مقاله آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد. به زیباتر شدن شما کمک زیادی می‌کند. انسان همواره به دنبال رفع نقص‌های خود و در پی زیبایی روزافزون است. او هیچ‌گاه از زیباتر شدن سیر نمی‌شود. ازاین‌رو،‌ بشر با گذر زمان روش‌ها، محصولات و ابزارهای زیادی را برای رسیدن به این زیبایی اختراع کرده است. برای زیبایی بیشتر باید به فاکتورهای متفاوتی توجه کرد. یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای برخورداری از ظاهری زیباتر،‌ داشتن موهای زیباست. هرکسی با هر نوع مویی به دنبال این است که موهایی سالم‌تر و زیباتر داشته باشد.

برخی تلاش می‌کنند که عیب‌های موهای خود، همچون کم پشت بودن را بپوشانند و برخی به دنبال تغییر حالت موهای خود هستند. درهرصورت محصولات آرایشی زیادی برای کمک به بشر ساخته شده‌اند. چسب مو یکی از آن‌هاست و موهایی بی‌نظیر را برای شما به ارمغان می‌آورد. اما این ماده چیست و چگونه به ما در زیباتر شدن کمک می‌کند؟ ترکیبات سازنده آن چه چیزی‌هایی هستند و انواع آن کدام است؟ به‌منظور یافتن پاسخ تمام این پرسش‌ها و آشنایی کامل با این ماده با ما همراه باشید.

چسب مو چیست؟

این محصول نوعی ماده آرایشی است که به شما در داشتن موهای دلخواه کمک می‌کند. این ماده این امکان را برای شما فراهم می‌کند که موهایی خود را به هر مدلی که دوست دارید، تغییر شکل دهید و از ظاهر جدید خود لذت ببرید. چسب مو قادر است موها بلند‌تر و پرپشت‌تری به شما هدیه دهد و یا موهای شما طوری سیخ کند که هرگز با ژل مو، اسپری مو و غیره ممکن نباشد.

چسب مو چیست

چسب مو چیست را قصد داریم در این مقاله بررسی کنیم. اگر این چسب به‌درستی بر روی موها قرار گیرد، تا ساعت‌ها موهای شما را بدون هیچ تغییری در جای خود نگه می‌دارد. برخی از انواع چسب مو چیست.  موها در آب‌وهوای نامناسب، هنگام خواب روی تخت یا حتی هنگام رانندگی به حالت اولیه حفظ می‌کنند.

چسب مو چه کاربردهایی دارد؟

حال زمان آن رسیده است که بدانیم این محصول آرایشی به چه منظوری مورداستفاده قرار می‌گیرد. پاسخ‌های متعددی برای این پرسش وجود دارد. در حقیقت این ماده برای دستیابی به اهداف مختلفی به کار می‌رود. ازاین‌رو، انواع مختلفی دارد. اما به‌طورکلی، یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن حالت دادن به موهاست. این نوع چسب سبب می‌شود که شما بتوانید به موهای خود حالت‌های تقریباً غیرممکنی بدهید. زمانی که شیوه درست استفاده و مفهوم چسب مو چیست را فرا گرفتید، می‌توانید موهای خود را در مدت‌زمان زیادی در حالت‌های دلخواه نگه‌دارید.

شایان‌ذکر است که مهم‌ترین کاربرد این چسب،  قراردادن اکستنشن مو روی تارهای مو است. از این ماده برای اعمال گریم‌های مختلف استفاده می‌شود. شما می‌توانید با این محصول هر نوع مویی را که مناسب گریم شماست، بر روی موهای خود قرار دهید. در واقع، نگه‌داشتن هر نوع اکستنشنی بر روی مو با چسب‌های معمولی، ژل،‌ واکس و غیره، غیرممکن است؛ بنابراین، نا گریز باید از این ماده بهره برد. اکستنشن‌های مو معمولاً برای ایجاد تنوع در مدل موها، بلندتر کردن آن‌ها و غیره به موهای اصلی فرد اضافه می‌شوند.

چسب مو چه کاربردهایی دارد؟

باید بدانید که چسب مو چیست. این محصول امکان داشتن ظاهری متفاوت و زیباتر را برای شما فراهم می‌کند. این نوع چسب دوام زیادی دارد و حتی اگر در معرض آب نیز قرار بگیرد، همچنان از اتصال اکستنشن‌ها محافظت می‌کند. خوابیدن با اکستنشن‌هایی که با این ماده چسبیده‌اند نیز نمی‌تواند سبب جداشدن آن‌ها شود. درنتیجه شما می‌توانید اکستنشن‌های مو را همچون موهای طبیعی خود حالت دهید. همچنین، می‌توانید آن‌ها فر و یا با اتو مو صاف و لخت کنید. می‌توانید از انواع دیگر چسب مو، برای حفظ حالت اکستنشن‌های خود نیز استفاده نمایید.

کاربردهای دیگر چسب مو چیست؟

اگر تابه‌حال از خود پرسیده‌اید که چسب مو برای چیست کاربرهای دیگر آن را نیز نباید فراموش کنید. اگر از کلاه‌گیس استفاده می‌کنید، با استفاده از این ماده دیگر نیازی به نگرانی بابت شل یا کنده شدن آن نخواهید داشت. این محصول آرایشی با چسبندگی بالای خود، قادر است هر نوع کلاه‌گیسی اعم از موی بلند یا کوتاه و فر یا صاف را بر روی سر شما نگه دارد.

ساختار چسب مو چیست؟

ترکیبات این محصول آن چیزی نیست که اغلب مردم فکر می‌کنند. لازم به ذکر است که برخلاف نام خود، برخی از انواع این محصول از چسب ساخته نشد‌ه‌اند. در حقیقت ترکیبات غالب سازنده برخی از نمونه‌های این ماده آرایشی، موم یا الکل هستند. این چسب، چسبندگی بسیار قوی دارد و به‌سرعت در هوا خشک می‌شود. برخی از نمونه‌های آن در آب محلول و برخی دیگر نامحلول هستند. البته باید گفت که ساختار این محصول اصلاً ساده نیست.  این ماده ساختار پیچیده‌ای دارد که موجب قدرت چسبندگی بالای آن شده است.

ساختار چسب مو چیست؟

انواع چسب مو

همان‌طور که گفتیم این محصول آرایشی کاربردهای مختلفی دارد. این کاربردهای مختلف با انواع متفاوتی از این ماده ممکن شده‌اند. شناخته‌شده‌ترین نوع این محصول چسب حالت‌دهنده مو است که موهای شما به هر شکلی بخواهید در می‌آورد. چسب کلاه‌گیس مایع و نوار را نیز که به زیبایی و چسباندن کلاه‌گیس کمک می‌کنند، نباید از قلم انداخت. چسب باندینگ و چسب‌های کراتین پلیمری نیز از دیگر انواع این محصول آرایشی هستند که چسباندن اکستنشن‌های مو را ممکن می‌کنند. در ادامه مقاله چسب مو جیست هرکدام از این انواع را با هم بررسی می‌کنیم.

1. چسب کلاه‌گیس مایع

چسب‌های موی مایع، مانند  Ultra Hold، نوعی چسب اکریلیک یا سیلیکونی هستند. این نوع چسب‌ها به‌منظور محکم کردن کلاه‌گیس بر روی خط مو مورداستفاده قرار می‌گیرند. زمانی که چسب‌های موی مایع در معرض هوا قرار بگیرند، خشک می‌شوند و اتصال قوی ایجاد می‌کنند.

ماندگاری این نوع محصول نیمه دائم در نظر گرفته می‌شود. شما می‌توانید تا شش هفته از محکم بودن کلاه‌گیس یا پروتز موی خود مطمئن باشید. پس هرگاه کسی از شما پرسید چسب پروتز مو چیست چسب کلاه‌گیس مایع را به او معرفی کنید. درصورتی‌که بخواهید کلاه‌گیس خود را جدا کنید و چسب را از بین ببرید، می‌توانید از الکل یا حلال‌های درجه پزشکی کمک بگیرید.

2. چسب باندینگ

دومین نوع چسب مو چیست، چسب باندینگ نام دارد. این نوع چسب‌ها که بر پایه لاتکس هستند در مایع غلیظی به فروش می‌رسند. زمانی که چسب‌های باندینگ در معرض گرما قرار می‌گیرند خشک می‌شوند و به یک‌ پایه لاستیکی انعطاف‌پذیر می‌چسبند. این نوع چسب برای چسباندن اکستنشن مو به موهای طبیعی به کار می‌رود. ناگفته نماند که چسب‌های باندینگ زمانی مورداستفاده قرار می‌گیرند که شما اقدام به چسباندن اکستنشن‌های موقت نموده‌اید. به بیان دیگر برای اتصال بلند‌مدت اکستنشن‌ها،‌ این نوع چسب به کار گرفته نمی‌شود.

2. چسب باندینگ

ویژگی‌های چسب باندینگ مو چیست؟

چسب‌های باندینگ تا سه هفته ماندگاری دارند. اگر پس از اتمام این مدت قصد اتصال دوباره اکستنشن‌ها را داشتید، باید چسب‌ مو را بزدایید،‌ اکستنشن‌ها را جدا کنید و دوباره بچسبانید. به‌خاطر داشته باشید که این نوع محصولات به روغن حساس هستند و اگر در تماس با آن قرار بگیرند،‌ پاک می‌شوند. ازاین‌رو، برای زدودن چسب می‌توانید از روغن استفاده کنید. برای انجام این کار می‌توانید روغن مرکبات یا نرم‌کننده‌های غلیظ را مورداستفاده قرار دهید.

3. چسب‌های کراتین پلیمر

در ادامه چسب مو چیست به چسب‌های کراتین پلیمر می‌پردازیم. چسب‌های پلیمری کراتین مبتنی بر پروتئین هستند. این محصول به‌صورت تکه‌های نیمه‌سخت به بازار عرضه می‌شود. زمانی که این ماده در معرض گرما قرار بگیرد،‌ نرم می‌شود و پس از آنکه به دمای اتاق رسید به حالت جامد در می‌آید. پس،‌ این نوع چسب مو نیز رشته‌های اکستنشن را به موهای شما وصل می‌کند. این ماده با استفاده از مواد مختلفی از روی موها پاک می‌شود.

4. نوار چسب مو

نوارها نمونه‌های متفاوتی از چسب‌های مو هستند. زمانی که می‌خواهید کلاه‌گیس را بر روی سر خود محکم کنید، می‌توانید نوارها را به کار ببرید. نوارها انواع مختلفی دارند که هرکدام از آن‌ها ماندگاری متفاوتی را ارائه می‌دهد. ماندگاری نوارها از یک روز تا چهار هفته متفاوت است. علاوه بر این نوارها با میزان چسبندگی متفاوتی نیز به فروش می‌رسند. برخی از نمونه‌ها را می‌توانید به‌سادگی از پوست سر خود جدا کنید. اما برخی دیگر از انواع این نوع چسب مو تنها با حلال جدا می‌شوند. به واسطه این اطلاعات می‌توانید به ماهیت چسب مو چیست نیز پی ببرید.

به‌طورکلی نوارها می‌توانند پاسخگوی مناسبی برای نیازهای متفاوت افراد مختلف باشند. درصورتی‌که شما نیز نوار را انتخاب کردید، ماندگاری و میزان چسبندگی نوار دلخواه خود را باتوجه‌به نیاز‌های خود، تعیین نمایید و نواری که دارای چنین خصوصیاتی باشد را خریداری کنید.

4. نوار چسب مو

5. چسب حالت دهنده مو چیست

آخرین و شناخته‌شده‌ترین چسبی که برای مو مورداستفاده قرار می‌گیرد، چسب یا پودر حالت‌دهنده مو است. همان‌طور که پیش ‌از این نیز اشاره کردیم، این نوع محصول در واقع یک نوع چسب نیست. این ماده آرایشی یک محصول موی قوی است که از الکل یا موم تولید می‌شود. این چسب بر خلاف نمونه‌های قبلی در آب محلول است؛ یعنی هرگاه قصد داشتید آن را از روی موهای خود پاک کنید تنها کافی است سر خود را بشویید. این چسب پس ازآنکه در تماس با هوا قرار می‌گیرد، خشک می‌شود و موهای شما در حالت دلخواه حفظ می‌کند.

6. اکستنشن‌های مو

ازآنجایی‌که متداول‌ترین کاربرد چسب مو چیست،‌ چسباندن اکستنشن‌هاست،‌ بهتر است اطلاعات بیشتری دررابطه‌با این نوع موهای مصنوعی داشته باشید. اکستنشن‌های مو به دو گروه تقسیم می‌شوند. آن‌ها یا با چسب به موها متصل می‌شوند و یا با گیره. اکستنشن‌های را که با چسب به موهای شما می‌چسبند، می‌توان در طیف گسترده‌ای از مواد، سبک‌ها، طول‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌ها خریداری کرد. لازم به ذکر است که اکستنشن‌هایی که چسب دارند تنها مخصوص بانوان نیستند. آقایان نیز آن‌ها را مورداستفاده قرار می‌دهند.

آقایان برای دستیابی به هدف‌های متفاوتی اکستنشن‌هایی که با چسب مو چیست متصل می‌شوند را به کار می‌برند. برخی از مردان برای پرپشت نشان‌دادن موها و یا پوشاندن طاسی سر خود از این محصولات بهره می‌برند. اما برخی دیگر تنها برای برخورداری از استایلی متفاوت و به‌روز به این نوع اکستنشن‌ها متوسل می‌شوند.

6. اکستنشن‌های مو

کاربرد اکستنشن‌های موی چسب‌دار

پیش‌ازاین نیز به‌طورکلی با کاربرد اکستنشن‌ها آشنا شدیم؛ اما در اینجا به تفضیل این محصولات آرایشی را بررسی می‌کنیم. شایان‌ذکر است که اکستنشن‌های مو به دلایل مختلفی استفاده می‌شوند. همان‌طور که در ابتدای مقاله چسب مو چیست گفته شد، از آنها به‌منظور افزایش حجم یا طول مو به کار می‌روند. اگر شما تمایل به امتحان کردن مدل موی متفاوتی دارید،‌ اما نمی‌توانید آن را بر روی موهای خود اعمال کنید،‌ از اکستنشن‌های مو که با چسب مو متصل می‌شوند نیز می‌توانید کمک بگیرید.

همان‌طور که در مقاله چسب مو چیست گفتیم، اکستنشن مو برای پرپشت نشان‌دادن موها نیز به کار می‌رود. علاوه بر این درصورتی‌که به های‌لایت علاقه دارید؛ ولی موهای شما به‌شدت آسیب‌دیده است و نمی‌توانید این کار را انجام دهید، اکستنشن‌های مو بدون هیچ آسیبی این کار را برای شما انجام می‌دهند.

همچنین، اگر نمی‌خواهید موهایتان را در معرض آسیب ناشی از های‌لایت قرار دهید، از اکستنشن مو استفاده کنید. نیازی به نگرانی نیست! درصورتی‌که فردی با مهارت کافی اکستنشن موهای شما را نصب کند، اکستنشن از موهای واقعی شما قابل تشخیص نیست.

انواع چسب در اکستنشن مو

اگر از خود می‌پرسید که چسب اکستنشن مو چیست باید بدانید که چسب مویی که در اکستنشن مو به کار می‌رود، به دو نوع کلی تقسیم‌بندی می‌شود. همان‌طور که گفتیم، این چسب‌ها که اکستنشن‌ها را مستقیماً به ساقه مو وصل می‌کنند، در دو نوع نواری و غیر نواری ارائه می‌شوند. انواع غیر نواری ممکن است به حالت‌های جامد یا مایع در اختیار شما قرار بگیرند. در این قسمت تفاوت کاربرد این دو نوع چسب را به طور دقیق بررسی می‌کنیم.

انواع چسب در اکستنشن مو

چسب مو برای چسباندن اکستنشن مو

چسب‌های غیر نواری اغلب برای هدف‌های بلند‌مدت به کار می‌روند. اگر بخواهید موهای خود را برای مدت طولانی های‌لایت،‌ پرپشت‌تر یا بلند‌تر کنید، چسب موهای غیر نواری مناسب شما هستند. اما چسب‌های نواری اغلب برای دستیابی به هدف‌های کوتاه‌مدت مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ چراکه به‌راحتی جدا می‌شوند. دلایلی که افراد به دنبال اکستنشن مو با این نوع چسب هستند، بر اساس وضعیت زندگی آن‌ها، آنچه که به دنبال برجسته‌کردن و تقویت آن هستند، و همچنین نوع موهای طبیعی فرد متفاوت است.

از مزایای استفاده از نوار در اکستنشن مو این است که می‌توان آنها را به‌راحتی جدا و یا تعویض کرد. این کار بسیار راحت است و به‌سرعت انجام می‌شود. شما می‌توانید اعمال یا جدا آن‌ها را در آرایشگاه و یا حتی در خانه انجام دهید. اگر می‌خواهید های‌لایت موهای خود را زودبه‌زود تغییر دهید و یا یک فر کوچک به شینیون موهای خود بیفزایید، از اکستنشن مو با چسب نواری استفاده کنید.

نام‌های دیگر چسب مو چیست؟

ممکن است از عبارت‌های دیگری برای اشاره به این ماده استفاده شود. این محصول آرایشی همیشه با عبارت چسب مو چیست شناخته نمی‌شود؛ بلکه نام‌های دیگری نیز برای اشاره به آن به کار می‌روند. افراد بسیاری در تمام دنیا، به این ماده نام‌های گوناگونی اطلاق کرده‌اند. اگر شما نیز کنجکاو هستید که چه نام‌های دیگری به این چسب اطلاق می‌شود به مطالعه ادامه دهید.

نام‌های متفاوتی برای چسب‌های مو به کار می‌رود که معروف‌ترین آن‌ها چسب متصل‌کننده و چسب وصل مو هستند. استفاده از این نام‌ها سبب می‌شود که افراد نمونه‌های دیگر این ماده را با چسب حالت‌دهنده مو اشتباه نگیرند. باوجوداینکه این محصول آرایشی نام‌های متعددی دارد، با ژل مو، واکس و دیگر محصولاتی مو متفاوت است. خصوصیات چسب مو چیست؟ این محصول با ژل‌ و واکس مو یکسان نیست. علاوه بر این، روش استفاده از آن نیز کمی متفاوت است.

نام‌های دیگر چسب مو چیست؟

تفاوت ژل مو و چسب مو چیست؟

همان‌طور که ذکر کردیم ژل مو یک محصول متفاوت است و نباید آن را با چسب‌های مو به‌خصوص چسب حالت‌دهنده مو اشتباه گرفت. ممکن است شما نیز نکاتی درباره فرق این دو ماده با یکدیگر شنیده باشید. ژل مو همانند چسب حالت‌دهنده مو،‌ یکی از محصولات آرایشی است که برای حالت دادن مو مورداستفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که اغلب، آقایان از ژل مو استفاده می‌کنند.

نخستین‌بار،‌ مصریان باستان ژل مو را ساختند و مورداستفاده قراردادند. این موضوع را باستان‌شناسانی که بر روی مومیایی‌های کشف شده از آن زمان تحقیق می‌کردند، دریافتند. آن‌ها متوجه شدند که مردمان آن زمان در زمان حیات خود، این ماده را برای حالت دادن به موهای خود به کار می‌بردند. همچنین،‌ آن‌ها موهای مردگان خود را با این ژل به حالت‌های دلخواه در می‌آوردند. لازم به ذکر است که استفاده مداوم و مکرر از ژل مو، ریزش موها و ازبین‌رفتن فرم آن‌ها را در پی دارد.

برخلاف ژل مو، چسب مو محصولی جدید و تازه است و مدت‌زمان کمی از ساخت آن برای نخستین‌بار می‌گذرد. خوب است بدانید که این ماده گذشته از موارد محدودی، تقریباً عوارضی برای بدن ندارد و شما می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

شایان‌ذکر است که به‌رغم ژل مو،  این ماده نه فرم موهای شما را از بین می‌برد و نه سبب ریزش آن‌ها می‌شود. قدرت چسبندگی آن در مقایسه با ژل بسیار بیشتر است و امکان اعمال مدل موهایی را فراهم می‌کند که با ژل مو هر گز نمی‌توان انجام داد. ماندگاری آن نیز در مقایسه با ژل مو بسیار بیشتر است.

تفاوت ژل مو و چسب مو چیست؟

تفاوت واکس مو و چسب مو چیست؟

ممکن است بسیاری از شما از تفاوت چسب‌های مو و ژل مو باخبر باشید. اما بسیاری از افراد چسب حالت‌دهنده مو را با واکس مو اشتباه می‌گیرند. حتی ممکن است بسیاری تعاریف واکس مو و یا چسب مو چیست را ندانند. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که نمی‌دانید فرق واکس مو با چسب مو چیست با ما همراه باشید. برای آگاهی از تفاوت این دو محصول آرایشی لازم است عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم.

واکس مو یک محصول آرایشی غلیظ و قدرتمند است که می‌تواند برای مدت‌زمان زیادی موهای شما را در حالت دلخواه نگه‌ دارد. ماندگاری واکس مو بالاست و زمان زیادی بر روی موهای شما باقی می‌ماند. واکس به‌هیچ‌عنوان خشک نمی‌شود که در نتیجه آن علاوه بر حالت دادن به موها،‌ آن‌ها را براق می‌کند. معمولاً واکس مو از موادی همچون بیسواکس، لانولین، واکس ژاپن و دیگر مدل‌های موم و واکس ساخته می‌شود.

از تفاوت‌های واکس مو و چسب مو چیست می‌توان به قدرت بیشتر واکس مو اشاره کرد. واکس مو در مقایسه با چسب حالت‌دهنده مو مدت‌زمان بیشتری بر روی موهای شما باقی می‌ماند. همچنین،‌ ژل و چسب در گروه محصولاتی جای دارد که حاوی الکل هستند. ازاین‌رو، زمانی که در تماس با هوا قرار می‌گیرند،‌ خشک می‌شوند. اما واکس مو برخلاف این دو ماده خشک نخواهد شد و موهای شما را براق و درخشان خواهد کرد.

از دیگر تفاوت‌های واکس مو و چسب‌های مو می‌توان به مواد تشکیل‌دهنده گریزی زد. همان‌طور که گفتیم، واکس مو از انواع موم و واکس ساخته می‌شود. این ترکیبات به‌صورت سفت و غلیظ شده به فروش می‌رسند. اما در ساختار چسب مو هیچ‌گونه موم و واکسی دیده نمی‌شود. معمولاً این محصول آرایشی از موادی همچون پارچه طبیعی، آب، منیزیم و غیره تولید شده و به بازار عرضه می‌شود.

تفاوت واکس مو و چسب مو چیست؟

مهم‌ترین تفاوت واکس مو با چسب‌های مو چیست؟

مهم‌ترین تفاوت این دو ماده با یکدیگر کاربرد آن‌هاست. از واکس مو برای حالت دادن به موها و درخشان کردن آن‌ها استفاده می‌شود. این ماده فاقد خاصیت چسبندگی است. ازاین‌رو،‌ برخلاف چسب‌های مو، شما نمی‌توانید آن را برای اضافه‌کردن اکستنشن مو به موهای خود به کار ببرید. پس این ماده به پرپشت شدن موهای شما و پوشاندن نقاط کچلی هیچ کمکی نمی‌کند. اما همان‌طور که پیش‌ازاین بیان کردیم کاربرد اصلی چسب مو چیست. اصلی‌ترین ویژگی‌های این محصول چسباندن اکستنشن‌های مو به سر است.

آیا ساختار مو تأثیری بر روی چسب‌های مو دارد؟

باید بدانید که ساختار موی شما در میزان تأثیرگذاری این ماده دخیل است. افراد با موهای خاصی می‌توانند بیشتر از خواص چسب مو بهر ببرند و اشخاص دیگر کمتر. اما چگونه ساختار مو بر خواص چسب‌های مو تأثیر می‌گذارد؟ در پاسخ به این سؤال باید بدانید که هر چه موهای شما ضخیم‌تر و بلندتر باشد، قادر خواهید بود بیشتر از خواص چسب مو چیست بهره ببرید.

زمانی که چسب‌های مو به چنین موهایی مالیده شوند،‌ می‌توانند اکستنشن مو را بهتر به آن‌ها متصل کنند. هر چه موهای شما کوتاه‌تر و نازک‌تر باشد، چسب مو چیست اتصال ضعیف‌تری بین آن‌ها و اکستنشن ایجاد می‌کند. اما نگران نباشید؛ چراکه اگر مهارت کافی داشته باشید و از تکنیک‌های کاربردی استفاده کنید،‌ می‌توانید کاری کنید که این محصول بر روی موهای معمولی هم بیشترین بازدهی را داشته باشد.

آیا ساختار مو تأثیری بر روی چسب‌های مو دارد؟

افزونه چیست و به چه منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

افزونه یا افزایش‌دهنده به موادی گفته می‌شود که به انواع چسب‌های مو اضافه می‌شوند. این کار به‌منظور افرایش میزان تأثیر چسب‌های مو صورت می‌گیرد. از این مواد اغلب زمانی استفاده می‌شد که شما تمایل دارید اکسسوری‌هایی را به موهای خود اضافه کنید. ازاین‌رو، با به‌کاربردن این مواد و اضافه مردن آن‌ها به چسب‌های مو می‌توانید هر مدلی مویی را که دوست دارید،‌ بر روی موهای خود اعمال نمایید.

بعضی از آن‌ها مقدار زیادی رنگ درون ساختار خود دارند. ازاین‌رو اگر آن‌ها را به کار ببرید و به چسب موی خود اضافه کنید، می‌توانید رنگ زیبایی به موهای خود ببخشید. برخی دیگر از آن‌ها طبق فرمول‌های ویژه‌ای تولید شده‌اند. این فرمول‌ها سبب می‌شوند که این افزونه‌ها در مقایسه با سایرین، کیفیت بسیار بالا و قدرت زیادی داشته باشد. علاوه بر این، اضافه‌کردن افزایش‌دهنده‌ها به چسب‌های مو،‌ آسیب‌ها و عوارضی را که ممکن است برای موهای شما به دنبال داشته باشند، به میزان زیادی کاهش می‌دهد.

لازم به ذکر است که چسب مو و افزونه‌ها اغلب به‌صورت مخفیانه بر روی موها اعمال می‌شوند. یعنی کسانی که از آن‌ها استفاده می‌کنند تمایل ندارند که بقیه این موضوع را بدانند. آن‌ها می‌خواهند اکستنشن‌ها همچون موهای طبیعی آن‌ها به نظر برسند. پس شما می‌توانید با استفاده از چسب مو و افزونه، موهایی با استایل دلخواه داشته باشید و کسی از عاریه بودن آن‌ها خبر نداشته باشد. از این طریق می‌توانید به سوال‌های مانند چسب مو چیست نیز پاسخ دهید.

اما برخی دیگر از افراد با استفاده از ترفند‌های خاص چسب‌های مو را همراه با افزونه‌ها، به‌صورت آشکار بر روی مو اعمال می‌کنند. هرچند که این کار به‌ندرت انجام می‌شود،‌ می‌تواند زیبایی بی‌نظیری به شما ببخشند. استفاده از چسب‌های مو به‌صورت آشکار اغلب با افزونه‌های رنگی انجام می‌شود.

افزونه چیست و به چه منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

استفاده از چسب مو چه عوارضی را در پی دارد؟

پیش‌ازاین نیز اشاره کردیم که عوارض چسب مو چیست. این عوارض در مقایسه با سایر محصولات مو همانند ژل و واکس بسیار کم است  و نیازی به نگرانی درباره آن نیست. اما باید بدانید که این محصول همچنان عوارضی را به دنبال دارد. هرچند که ممکن است شما هیچ‌کدام از این عوارض را مشاهده نکنید، احتمال کمی وجود دارد که این ماده به پوست و موی شما آسیب برساند.

یکی از عوارضی که چسب‌های مو به دنبال دارند، آسیب به منافذ پوست است. متأسفانه این عارضه همیشگی است. یعنی ممکن است این ماده برای همیشه منافذ سر شما مسدود کند. در نتیجه آن پوست سر شما راهی برای تنفس ندارد و امکان دارد این امر موجب خشکیدن ریشه موی شما شود. از دیگر عوارضی که استفاده از چسب مو در پی دارد،‌ آسیب به فولیکول‌های مو است. احتمال دارد این ماده به فولیکول‌های سالم موی شما آسیب برساند.

عارضه‌های این محصول آرایشی ممکن است موهای شما را نیز درگیر کند. استفاده از چسب مو و چسباندن اکستنشن‌های مو می‌تواند موهای شما را بکشد. این کشیده‌شدن برای مدت‌زمان زیادی ادامه می‌یابد. این امر به موهای شما آسیب می‌زند. کشیده‌شدن مو حتی ممکن است موجب ریزش آن‌ها شود و از تعداد آن‌ها بکاهد. پس زمان نصب اکستنشن‌ها به این موضوع دقت کنید.

سایر آسیب‌های ناشی از چسب مو چیست؟

 یکی دیگر از مشکلاتی که این ماده برای شما ایجاد خواهد کرد تمیزکردن آن است. انواعی از چسب‌ مو همچون نوارها به‌راحتی از پوست یا مو جدا می‌شوند. اما نمونه‌هایی که برای مدت‌زمان زیادی بر روی موهای شما باقی می‌مانند، امکان دارد به‌راحتی پاک نشوند. شما مجبور خواهید بود به‌سختی چسب را از روی موها یا پوست خود پاک کنید. ایجاد طاسی در بعضی از نقاط سر از دیگر عوارض چسب‌های مو است.

این ماده می‌تواند سبب ریزش موهای قسمتی از سر شما شود و آن ناحیه را طاس کند. آخرین مشکلی که استفاده از چسب مو به همراه دارد،‌ سردرد است. ممکن است زمانی که از این محصول بر روی موهای خود استفاده می‌کنید، دچار سردرد شوید.

سایر آسیب‌های ناشی از چسب مو چیست؟

چگونه از چسب‌ مو استفاده کنیم؟

تاکنون به طور کامل با کاربردها، ویژگی‌ها و انواع چسب‌ مو چیست به طور کامل آشنا شده‌ایم. حال زمان آن رسیده است که بدانیم چگونه باید از این چسب‌‌ها استفاده کنیم. اگر شما نیز تاکنون از خود پرسیده‌اید که نحوه استفاده از چسب مو چیست با ما همراه باشید تا به پاسخ برسید. شایان‌ذکر است که چگونگی اعمال چسب‌های مو یکسان نیست.

عوامل و متغیر‌های زیادی موجب می‌شوند که فرد از روش متفاوتی برای اعمال چسب‌های مو استفاده کند. اما می‌توان یک روش کلی را برای انجام این کار پیشنهاد داد. با آگاهی از این‌ روش شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه‌های زیاد به آرایشگاه‌ها،‌ خودتان اکستنشن‌های مختلف را بر روی موهایتان نصب کنید و از ظاهر جدید خود لذت ببرید.

نحوه نصب اکستنشن با چسب‌های مو چیست؟

در این بخش نحوه نصب اکستنشن با چسب مو را آموزش می‌دهیم.

مرحله نخست، آماده‌سازی

در ابتدا پیش از انجام هر کاری باید موهای خود را برای اعمال چسب مو بر روی آن‌ها آماده کنید. برای اینکه این کار را به‌خوبی یاد بگیرید می‌توانید از موهای خود یا یک کلاه‌گیس به‌عنوان نمونه تمرینی بهره ببرید و مدل مورد نظرتان را بر روی آن پیاده نمایید.

لازم به ذکر است که اکستنشن‌های مویی که موی مصنوعی ساخته شده‌اند، بسیار لطیف و براق هستند. به همین دلیل به‌راحتی با موهای شما هماهنگ نمی‌شوند. پس برای اینکه به نتیجه بهتری دست یابید،‌ می‌بایست اکستنشن‌هایی را به کار ببرید که با موی طبیعی تولید شده‌اند. ناگفته نماند که این نوع اکستنشن‌ها گران‌تر از نمونه‌های مصنوعی هستند؛ اما اکستنشن‌ها طبیعی ضد آلرژی هستند. پس، بعد از استفاده از آن‌ها هیچ واکنش آلرژیکی در پوست سر شما رخ نمی‌دهد.

در قدم دوم از این مرحله باید به رنگ موهای خود توجه کنید. اگر قصد شما از اضافه‌کردن اکستنشن با چسب مو تنها پرپشت‌شدن موها و یا بلندتر شدن آن‌هاست، اکستنشن باید همرنگ آن‌ها باشد. اما اگر می‌خواهید موهای خود را با اکستنشن های‌لایت کنید،‌ بهتر است رنگ آن‌ها را یک یا دو درجه روشن‌تر انتخاب کنید. البته برای های‌لایت کردن می‌توانید از هر رنگی که دوست دارید استفاده نمایید. اما اگر تصمیم‌گیری برای شما مشکل است می‌توانید از یک آرایشگر یا فردی متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نحوه نصب اکستنشن با چسب‌های مو چیست؟

مرحله دوم، انتخاب چسب‌های مو

اگر که به دنبال یافت پاسخ بهترین چسب مو چیست هستید، پاسخ خود را در این قسمت می‌یابید. در این مرحله لازم است رنگ موهای خود را در نظر بگیرید و سپس چسبی را انتخاب کنید که با موهای شما سازگار است. درصورتی‌که رنگ موهای شما تیره است،‌ چسب مویی با رنگ تیره بخرید. اما اگر رنگ موی شما روشن است، محصولات سفیدرنگ بهترین انتخاب شما خواهند بود. این کار به‌منظور طبیعی جلوه‌دادن اکستنشن‌ها انجام می‌شود.

زمانی که از چسب تیره بر روی موهای تیره و از چسب سفید بر روی موهای روشن استفاده می‌کنید، قسمت اتصال اکستنشن به موها ناپدید می‌شود و کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. اگر نمی‌دانید که چه چسبی با چه رنگی برای موهای شما مناسب است، می‌توانید از فروشنده درباره آن بپرسید. فروشنده‌ها اغلب اطلاعات مفیدی دررابطه‌با این موضوعات دارند.

مرحله سوم،‌ آماده‌سازی اکستنشن مو برای چسباندن با چسب مو

برخی از اکستنشن‌های مو، از قبل تکه‌تکه شده‌اند. هر تکه مخصوص قسمتی از مو است. اما به‌طورکلی اکستنشن‌ها در اندازه‌ای بین 8 تا 30 اینچ به فروش می‌رسند. درهرصورت شما باید میزان موی موردنیاز خود را به موهای طبیعی خود اضافه کنید. برای انجام این کار اکستنشن موی طبیعی را که خریده‌اید بر روی همان قسمتی از موهای خود قرار دهید که قصد دارید آن را بر روی آن بچسبانید. سپس، به میزان نیاز از اکستنشن جدا کنید. تنها کافی است یک قیچی و یک آیینه در اختیار داشته باشید.

مرحله سوم،‌ آماده‌سازی اکستنشن مو برای چسباندن با چسب مو

به‌خاطر داشته باشید که اگر هدف شما از نصب اکستنشن با چسب مو تنها پرپشت‌شدن آن است، اکستنشن باید هم قد موهای شما باشد. در غیر این صورت باید آن‌ را به همان اندازه کوتاه کنید. اما اگر می‌خواهید اکستنشن‌ها را برای بلند‌تر شدن موهای خود به کار ببرید، می‌توانید از تکه‌هایی با طول بیشتر بهره ببرید.

مرحله چهارم،‌ شستشوی مو

لازم است پیش ‌از اینکه اکستنشن‌ها را به موهای خود نصب کنید، آن‌ها را بشویید. برای انجام این کار باید شامپوی مناسب داشته باشید. موهای خود را به‌خوبی بشویید تا کاملاً تمییز شوند. موهای تمییز نسبت به موهای کثیف چسبندگی بیشتری دارند. پس شستن موها اتصالی که چسب مو ایجاد می‌کند را قوی‌تر می‌نماید. پس مطمئن شوید که قسمت موردنظر حتماً به شامپو آغشته شود.

مرحله پنجم،‌ آماده‌سازی محل اتصال

پیش از آن که موهای خود را به چسب آغشته نمایید،‌ می‌بایست محل موردنظر را آماده کنید. به‌منظور انجام این کار، باید موهایی که از قسمت‌های بالایی بر روی قسمت موردنظر می‌ریزند را جدا کرده،‌ بالا ببرید و با استفاده از گیره در آنجا نگه دارید. می‌توانید این موها را با دست و یا به‌وسیله دیگری همچون شانه دم‌باریک جدا کنید. درهرصورت، با شانه یا با دست یک U در بالای گردن خود ایجاد کنید.

این کار را از زیر یک گوش خود آغاز نمایید و تا زیر گوش دیگر ادامه دهید. موهایی را که بالای این U قرار می‌گیرند، بالا ببرید و با یک گیره محکم کنید. باید مقداری دیگر از موها زیر این خط قرار باقی باشند. این مکان به‌خوبی می‌تواند اتصال اکستنشن با چسب مو را پنهان کند. موهایی که در زیر خط قرار گرفته‌اند را مرتب و کاملاً صاف کنید تا برای آغشته شدن به چسب مو آماده شوند.

مرحله ششم،‌ آغشته کردن مو به چسب

در ادامه مقاله چسب مو چیست مقداری از چسب را که خریداری کرده‌اید، بر روی ریشه موهای اصلی خود بمالید. ابتدا مقدار کمی چسب را به بردارید و یک تکه کوچک از موها را به آن آغشته کنید. این کار را ادامه دهید تا تمام قسمت موردنظر به آن آغشته شود. سپس تکه‌ای از اکستنشن را پیش‌ازاین با قیچی به‌اندازه مناسب برش داده‌اید، بر روی چسب مو بگذارید. اما پیش از آن، چسب مو را فوت کنید تا کمی سفت شود. این کار اتصال مو به اکستنشن را راحت‌تر می‌کند و سبب می‌شود که اکستنشن سریع‌تر در جای خود محکم شود.

قطعاً نمی‌توانید خودتان این کار را انجام دهید. پس بهتر است از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بخواهید تا چسب موی شما را فوت کند. در قدم بعد باید مطمئن شوید که چسب مو خشک شده است یا خیر. به این منظور با دست خود آن را لمس نمایید و ببینید که آیا چسب سفت شده یا هنوز هم روان است.

این مراحل را همچنان ادامه دهید تا تمام اکستنشن‌ها را به تمام قسمت‌های سر خود متصل کنید. هر بار که یک U شکل می‌سازید، این قسمت ‌می‌بایست کاملاً با موهای مصنوعی که با چسب مو به موهای اصلی متصل شده‌اند، پوشانده شود. این کار حجم یا طول موهای شما  و یا هر دوی آن‌ها را افزایش می‌دهد.

چسب مو چه کاربردهایی دارد؟

چگونه از چسب روی موهای خود به‌خوبی نگهداری کنیم؟

برای اینکه اتصال بین موها و اکستنشن مو که با چسب ممکن شده است برای مدت‌زمان بیشتری دوام بیاورد، می‌بایست نکاتی را به‌خاطر بسپارید. پس از نصب اکستنشن‌ها بر روی مو، باید با ملایمت زیادی آن‌ها را بشویید یا شانه بزنید. در حین شست‌وشو نیز نباید از شامپو‌هایی استفاده کنید که به آن‌ها آسیب می‌رسانند. همچنین، زمانی که موها خیس هستند آن‌ها را شانه نزنید. در کل باید با اکستنشن‌های مو همچون موهای طبیعی خود رفتار کنید.

چگونه چسب مو را از روی مو پاک کنیم؟

پس از آن که فهمیدیم چسب مو چیست، حال باید چگونگی رفع آن از مو را بررسی کنیم. اگر بخواهید اکستنشن‌های موی خود را جدا کنید باید ابتدا چسب را از روی موهای خود بزدایید. برخی از چسب‌ها همچون چسب‌های نواری به‌راحتی، به‌سرعت و بدون  نیاز به هیچ ماده خاصی از سر جدا می‌شود. برخی دیگر مثل چسب حالت دهنده مو زمانی که در تماس با آب قرار گیرند در آن حل می‌شوند و اثری از خود باقی نمی‌گذارند. اما سایر نمونه‌ها در آب نامحلول هستند و به‌راحتی پاک نمی‌شوند. بعضی از این نوع چسب‌ها با روغن و بعضی دیگر تنها با مواد مخصوصی از بین می‌روند.

برای اینکه متوجه شوید چسب مو چیست و آن را از روی موهای خود بزدایید می‌توانید از شامپو‌های مخصوصی بهره ببرید که به طور ویژه برای نرم کردن و حل‌شدن ماده مومی روی مو ساخته شده‌اند. لازم به ذکر است که برخی از شامپوها نه‌تنها چسب مو را پاک می‌کنند؛ بلکه موها را نیز تغذیه می‌نمایند. با استفاده از آن‌ها آسیب‌هایی که چسب‌های مو به‌ندرت به موها وارد می‌کنند، به حداقل می‌رسد.

چگونه چسب مو را از روی مو پاک کنیم؟

روغن آرگان بی ام اس مخصوص پوست و مو

همان‌طور که در مقاله چسب مو چیست چسب‌های مو به‌ندرت به مو و پوست آسیب می‌رسانند و اما این محصولات بدون عوارض نیستند. اگر شما نیز به هر دلیلی مجبور به استفاده از چسب‌ مو هستید،‌ می‌توانید با یک ماسک مو طراوت و شادابی را به موهای خود بگردانید و از عوارض آن بکاهید. یکی از بهترین و مؤثرترین ماسک‌های مو، روغن آرگان بی ام اس است. این ماسک که در بسته‌های 10 میلی‌لیتری عرضه می‌شود، نه‌تنها مو،‌ بلکه پوست شما را نیز تغذیه می‌کند.

روغن آرگان بی ام اس خواص متعددی دارد. این روغن قادر است موهای شما را احیا کند و درعین‌حال مانع از خارش یا پوسته شدن کف سر بشود. لازم به ذکر است که این محصول از ریزش مو نیز جلوگیری می‌کند. همچنین، روغن آرگان بی ام اس از موهای رنگ شده شما نیز محافظت می‌کند. این ماده خواص بسیاری نیز برای پوست دارد و از چروک شدن و پیری آن جلوگیری می‌کند.

هرآنچه درباره چسب‌های مو آموختیم

چسب مو چیست و اطلاعات مربوط به آن را در این مقاله بررسی کردیم. این محصول انواع مختلفی دارد؛ اما همه آن‌ها یا برای چسباندن کلاه‌گیس،‌ پروتز مو و اکستنشن مو به کار می‌روند و یا برای حالت دادن مو مورداستفاده قرار می‌گیرند. به‌طورکلی،‌ چسب‌های مو ظاهر شما را به طرز مطلوبی دگرگون می‌کنند. در مقایسه با محصولاتی همچون ژل مو، این ماده به مو و پوست آسیبی نمی‌رساند. اما ممکن است کسانی که از این محصول استفاده می‌کنند،‌ عوارضی را تجربه نمایند.

شما می‌توانید چسب مو را با افزونه به کار ببرید. افزونه‌ها سبب چسبندگی بیشتر و عوارض کمتر چسب‌های مو می‌شوند. برخی از چسب‌ها به‌راحتی از پوست سر یا موهای شما جدا می‌شوند و برخی دیگر تنها با استفاده از موادی خاص. به‌طورکلی این نوع محصول به شما در رسیدن به ظاهر دلخواه کمک می‌کند.