ژل ابرو چیست + طرز استفاده از آن چگونه است ؟

احتمالا شما هم متوجه شده اید که در سال های اخیر دیگر ابروهای نازک و کوتاه طرفدار ندارد و مردم مجددا به ابروهای پهن و پرپشت تمایل پیدا کرده اند. داشتن ابروهایی زیبا و مرتب یکی از عوامل زیباتر دیده شدن چهره افراد است اما تارهای ابرو هم مانند تارهای موی سر نیاز به رسیدگی دارند تا همگی به زیبایی در کنار هم قرار بگیرند و حالتی مرتب را ایجاد کنند. یکی از ساده ترین روش های مرتب کردن ابروها و پرپشت نشان دادن آن ها، استفاده از ژل ابرو است. آیا شما با این ابزار آرایشی آشنایی دارد؟ آیا می دانید که ژل ابرو چیست و طرز استفاده از ژل لیفت ابرو چگونه است؟

در این مقاله قصد داریم تا به پرسش ژل ابرو چیست ، پاسخ دهیم و شما را با طرز استفاده ژل ابرو آشنا کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

در این مقاله به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

 • ژل لیفت ابرو چیست ؟
 • کاربرد ژل ابرو چیست ؟
 • آیا ژل ابرو باعث ریزش ابرو میشود ؟
 • طرز استفاده از ژل ابرو و تفاوت آن با صابون ابرو
 • طرز ساخت ژل ابروی خانگی

ژل ابرو چیست

ژل ابرو چیست ؟

در پاسخ به سوال ژل ابرو برای چیست ، باید بگوییم که این ابزار آرایشی راهکاری معجزه آسا برای افرادی است که ابروهایی نامرتب دارند.

ژل ابرو در واقع محصولی مشابه با ریمل ابروست با این تفاوت که ژل ابرو بدون رنگ بوده و بافت سبک تری هم دارد. برخی از انواع ژل های ابرو به تقویت ابرو کمک می کنند. این در حالی است که استفاده بیش از حد از ریمل ابرو در دراز مدت می تواند باعث ریزش ابروهای مصرف کننده شود.

یکی دیگر از خواص ژل ابرو این است که با آن می توانید بدون نیاز به مراجعه به آرایشگاه ها، مدل ابروی خود را تغییر دهید.

با آرایش ابرو با ژل ابرو می توانید، با ساده ترین روش ممکن ابروهای خود را به حالت دلخواه تان در آورید. این وسیله به افرادی که ابروهای فر دارند، کمک می کند تا فرم اصلی ابرو در طول روز حفظ شده و تا زمان شست و شوی صورت ثابت باقی بماند.

بهتر است بدانید که ژل ابرو برای افرادی که تار ابروهای آن ها ضخیم و بلند است نیز مناسب بوده  و استفاده از آن باعث می شود که ابروها درجایگاه مناسب خود فیکس شده و مرتب باقی بمانند.

لازم به ذکر است که در سال های اخیر انواعی از ژل های ابرو تولید شده اند که دارای رنگدانه بوده و می توانند همزمان برای مرتب کردن و پرتر نشان دادن ابروها به کار روند. به همین دلیل افرادی که ابروهایی نازک دارند هم می توانند از این محصولات استفاده کنند.

از جمله محصولاتی که عملکردی مشابه با ژل ابرو دارند، می توان به صابون ابرو اشاره کرد. این ابزار آرایشی هم با هدف مرتب کردن ابروها استفاده می شود و مورد علاقه بسیاری از بانوان است. در ادامه این مقاله به طور مفصل به ارائه توضیحاتی برای پاسخ به سوال ژل ابرو بهتر است یا صابون ابرو، خواهیم پرداخت تا خوانندگان این مطلب بتوانند به راحتی بین این دو محصول انتخاب کرده و ابزار آرایشی مورد نیاز خود را از میان صابون ابرو یا ژل ابرو تهیه کنند. 

آرایش ابرو

کاربرد ژل ابرو چیست ؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد و بخواهید بدانید که کاربرد ژل ابرو چیست ؟

همانطور که اشاره کردیم یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از ژل ابرو، مرتب شدن آن هاست. اما باید بدانید که این مورد، تنها کاربرد ژل ابرو نیست. در این بخش، برخی دیگر از کاربردهای این ابزار آرایشی را برای شما شرح خواهیم داد.

 • لیفت ابرو با ژل ابرو
 • مرتب شدن تارهای ابرو برای تمام طول روز
 • پرتر و پهن تر دیده شدن ابرو
 • بی نیاز کردن افراد برای استفاده از لیفت دائم و موقت در سالن های زیبایی که آسیب های شدیدی به ابرو می رساند
 • کمک به تغییر مدل ابرو بدون نیاز به برداشتن آن ها
 • ژل های ابروی رنگی می توانند شما را از مصرف مداد و سایه ابرو بی نیاز کنند
 • استفاده از ژل ابرو باعث ایجاد آرایشی طبیعی و زیبا در چهره فرد می شود
 • در صورت استفاده از ژل ابروی با کیفیت، ابروهای شما تقویت شده و به هیچ عنوان دچار ریزش نمی شوند.

در پاسخ به سوال نحوه زدن ژل ابرو چیست باید بگوییم که این ابزار آرایشی، محصولی مشابه با ریمل ابروست با این تفاوت که رنگدانه کمتری داشته و باعث مرتب شدن ابروهای شما در طول روز می شود.

ایا استفاده از ژل ابرو باعث ریزش ابرو می شود ؟

پس از پاسخ دادن به سوال تاثیر ژل ابرو چیست و ارائه توضیحات در خصوص کاربرد و مزایای آن، حالا باید نسبت به عوارض استفاده از ژل ابرو آگاهی پیدا کنیم. پس به پرسش عوارض ژل ابرو چیست ، خواهیم پرداخت.

یکی از دغدغه های اصلی بانوان، ریزش ابروها در اثر استفاده از محصولات آرایشی متعدد است. اما باید بدانید، در صورتی که از ژل ابرو با برند شناخته شده و با کیفیت استفاده کنید و طرز زدن ژل ابرو را بدانید، ابروهای شما به هیچ عنوان دچار ریزش نمی شوند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، استفاده از ژل ابروی با کیفیت در طولانی مدت باعث تقویت ابرو می شود. پس نیازی به نگرانی در خصوص ریزش ابروها پس از یادگیری طریقه استفاده از ژل ابرو نیست.

شما می توانید این محصول را از فروشگاه های اینترنتی مناسب مانند میس و مستر تهیه کرده و با خیال راحت استفاده کنید.

همچنین در صورتی که به دنبال آشنایی با راه های تقویت مژه و ابرو هستید، می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کرده تا با بهترین روش های تقویت ابرو آشنا شوید.

پرپشت کردن ابرو

آموزش ژل ابرو زدن

استفاده نادرست از ژل ابرو باعث می شود تا ابروهای شما نازیبا به نظر برسند. برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است با روش زدن ژل ابرو آشنا شوید تا بتوانید با استفاده از این محصول، به زیبایی چهره خود بیفزایید. اما سوال اینجاست که روش صحیح استفاده از ژل ابرو چست ؟

در ادامه این مطلب به سوال روش صحیح استفاده از ژل ابرو چیست ، به طور کامل و جامع پاسخ خواهیم داد.

در مرحله اول طرز استفاده از ژل ابرو بی رنگ یا رنگی، باید از تمیز بودن ابروهای خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که پس از آرایش پوست خود از ژل ابرو استفاده می کنید، حتما با استفاده از میسلار واتر و پد پنبه ای، ابتدا ابروهای خود را تمیز کنید و سپس از ژل ابرو استفاده نمایید.

در صورتی که تمایل به استفاده از محصولاتی مانند سایه یا مداد ابرو دارید، این مرحله بهترین زمان ممکن است. با استفاده از ابزارهای آرایشی مورد نظر خود، ابروهای خود را به هر رنگ و حالتی که مایلید، در بیاورید.

در مرحله سوم می توانید از ژل ابرو استفاده کنید. ابتدا درب محصول را باز کرده و اپلیکاتور را کمی به دیواره درب ظرف فشار دهید. با این کار مواد اضافی اپلیکاتور از آن جدا می شوند. دقت کنید که به کار بردن حجم زیادی از ژل ابرو روی ابروها می تواند باعث نازیبا و غیر طبیعی دیده شدن ابروهای شما شود.

طرز استفاده از ژل ابرو

استفاده از ژل ابرو در حجم زیاد باعث چسبیدن ابروها به یکدیگر و نازیبا شدن آن ها می شود.

تفاوت ژل ابرو و صابون ابرو

شاید با خود فکر کنید که ژل ابرو و صابون ابرو کاملا مشابه هم هستند و یک عملکرد را دارند. اما باید بدانید که این طور نیست و این دو محصول دارای تفاوت های بارزی هستند. اما فرق ژل ابرو با صابون ابرو چیست؟

مشخص ترین وجه تمایز این دو محصول در نحوه استفاده از ژل لیفت ابرو یا صابون است. همانطور که می دانید، بسته بندی ژل ابرو با ریمل مژه مشابه است. طرز استفاده از ژل ابرو هم در بخش های قبلی مقاله توضیح داده شد. اما صابون ابرو در بسته بندی مشابه با تصویر زیر به بازار عرضه شده است. روش استفاده از ژل ابرو با صابون کاملا متفاوت است. برای آشنایی با این محصول و طرز استفاده از آن می توانید به مقاله صابون ابرو چیست مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

اما به طور خلاصه باید بگوییم که برای استفاده از صابون ابرو باید برس ابرو را خیس کرده و سپس با برس خیس شده، سطح رویی صابون را تراشیده و از آن استفاده کرد.

باید بدانید که ساختار ژل ابرو بر پایه آب است، در حالی که صابون ابرو بر پایه گیلیسیرین ساخته می شود. این ویژگی باعث می شود تا ژل ابرو برای استفاده در تابستان که میزان تعریق بدن زیاد است، مناسب نباشد. همچنین صابون ابرو هم برای استفاده در زمانی که میکاپ زیادی روی پوست اطراف ابرو باشد، مناسب نیست.

پس از در نظر گرفتن موارد گفته شده و بررسی تناسب هر محصول با نوع مصرف شما، می توانید بین ژل ابرو و صابون ابرو انتخاب کرده و محصول مورد نیاز خود را تهیه نمایید.

درست کردن ژل ابروی خانگی

حالا که به سوال ژل ابرو چیست و چه کاربردی دارد، پاسخ دادیم؛ به معرفی ساده ترین روش ها برای ساخت ژل ابرو خانگی می پردازیم تا بتوانید بدون صرف هزینه و در کمترین زمان ممکن از فواید ژل ابرو برخوردار شوید. چطوری ژل ابرو درست کنیم؟

ساخت ژل ابرو با وازلین

استفاده از وازلین برای تقویت مژه و ابرو از زمان های گذشته رواج داشته است. فواید زیاد وازلین باعث شده تا از این ماده در ساختار بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده شود. یکی از کاربردهای وازلین در تولید ژل ابرو است. برای تولید ژل ابرو با وازلین در خانه باید مقدار یک قاشق چایخوری وازلین را به چند قطره روغن کرچک یا روغن نارگیل مخلوط کرده و به خوبی هم بزنید تا خمیری یکدست حاصل شود. سپس برای لیفت ابرو در خانه با استفاده از وازلین می توانید با کمک یک برس ابروی تمیز از ژل ابروی خانگی خود استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید از مقدار کمی سایه چشم برای رنگ دادن به ژل ابروی خود بهره بگیرید.

باقی مانده ژل ابروی خود را در ظرف مناسبی ریخته، درب آن را بسته و در یخچال نگه داری نمایید.

ژل ابروی خانگی با آلوئه ورا

همه ما از خواص آلوورا برای پوست و مو با خبریم. آلوئه ورا می تواند به تقویت فولیکول های مو و رشد بهتر آن ها کمک کند، به همین علت هم برای استفاده در ژل ابرو مناسب است. اما طرز تهیه این ژل ابرو چیست؟

برای تهیه ژل ابرو با آلوئه ورا باید به میزان یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را با 4 قطره روغن کرچک و 3 قطره روغن رزماری مخلوط کنید. سپس خمیر حاصل را در ظرف مناسبی نگه داری کنید. مصرف این ژل ابروی خانگی، تاثیر زیادی در تقویت ابروهای شما خواهد داشت.

آلوئه ورا

ژل ابروی خانگی با زغال فعال و پودر کاکائو

اگر به استفاده از ژل ابروی رنگی علاقه دارید، می توانید از ترکیبات زیر استفاده کرده و ژل ابروی خانگی مورد نیاز خود را بسازید. نحوه ساخت این ژل ابرو چیست؟

ژل آلوئه ورا، روغن ویتامین E، پودر کاکائو و زغال فعال تمام موادری است که برای این ژل نیاز دارید. تمام مواد را با هم مخلوط کرده و در یک ظرف در بسته، داخل یخچال نگهداری کنید. بهتر است بدانید که ویتامین E باعث رشد و تقویت ابروها می شود و به همین علت این ژل، یک ژل ابروی بی نظیر و بدون هرگونه عوارض برای استفاده است.

سوالات متداول در رابطه با موضوع ژل ابرو چیست ؟

در بخش انتهایی این مقاله به برخی از رایج ترین سوالات شما در رابطه با موضوع ژل ابرو چیست ، خواهیم پرداخت.

ژل ابرو چیست ؟

ژل ابرو یک محصول آرایشی نسبتا جدید است که برای فرم دهی به ابروها و مرت کردن ان ها به کار می رود.

فرق ژل ابرو با ریمل ابرو چیست ؟

ریمل ابرو بیشتر با هدف رنگ کردن موقت ابروها استفاده می شود در حالی که ژل ابرو از رنگدانه های کمتری برخوردار است. حتی برخی از انواع ژل های ابرو فاقد رنگ هستند و تنها با هدف مرتب کردن ابروها استفاده می شوند. استفاده از ژل ابرو در روتین آرایشی شما باعث می شود تا آرایشی طبیعی و نچرال به صورت شما هدیه داده شود.

آیا ژل لیفت ابرو باعث ریزش میشود؟

خیر، ژل ابرو نه تنها باعث ریختن ابروها نمی شود بلکه یک ژل ابروی معتبر می تواند به تقویت ابروهای شما نیز کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به متن مقاله ما در وبلاگ میس و مستر مراجعه کنید.

عوارض ژل ابرو چیست ؟

ژل ابرو در صورتی که از فروشگاه های معتبر تهیه شود و از برند معتبری باشد، هیچ گونه عوارضی برای مصرف کننده در پی نخواهد داشت. اما باید بدانید که استفاده از محصولات بی کیفیت و تاریخ گذشته می تواند باعث وارد شدن آسیب های جبران ناپذیری به ابروهای شما شود.

 

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا به سوال ژل ابرو چیست و چه کاربردی دارد، پاسخ دهیم. امیدواریم که مطالب گفته شده در این مقاله مورد قبول شما باشد.

در پایان از شما تقاضا می کنیم تا نظرات و تجربیات خود را در خصوص استفاده از این محصول آرایشی از طریق بخش ارسال دیگاه با ما و سایر خوانندگان این مطلب به اشتراک بگذارید.

منابع

lorealparisusa