هوا کم کم رو به سردی می رود و هوای گرم تابستان و درخشش آفتاب جای خود را به باران و برگ های رنگارنگ می دهند. چه چیزی بهتر از این که به دنبال یک آرایش جذاب پاییزی باشیم؟ به کاربردن رنگ های طبیعت در آرایش مان خیلی جذاب تر خواهد بود و بهترین انتخاب برای استقبال از پادشاه فصل هاست. چه رنگ هایی را باید برای آرایش مان انتخاب کنیم؟ چطور می توانیم یک آرایش پاییزی زیبا داشته باشیم؟ چه ترفندهایی استفاده کنیم تا آرایش مان جذاب تر شود؟ در این مقاله در مورد این سوالات توضیح خواهیم داد پس تا پایان این مقاله با میس و مستر همراه باشید.

چه رنگ هایی برای استقبال از پاییز مناسب است؟ زرد، قرمز، نارنجی، طلایی و قهوه ای بهترین رنگ های گرمی هستند که می توانید برای این فصل سرد انتخاب کنید و هم رنگ برگ های طبیعت باشید. در ادامه در مورد رنگ هایی که می توانید برای هر قسمت از صورت تان استفاده کنید و در مورد نحوه آرایش پاییزی توضیحاتی خواهیم داد.

اولین چیزی که لازم است برای یک آرایش پاییزی بدانید، این است که هم راه درست آرایش کردن را یاد بگیرید، که در این مقاله در مورد آن توضیح خواهیم داد و هم باید از لوازم آرایشی مرغوب استفاده کنید که در این مقاله برخی از آن ها را نام می بریم. اگر هم می خواهید لیست لوازم آرایش مورد نیازتان را بدانید، می توانید به مقاله  کامل ترین لیست لوازم آرایشی  در مجله زیبایی میس و مستر مراجعه کنید.

برای آرایش پاییزی دست به کار شوید

آرایش در پاییز با سایر فصل ها متفاوت است. معمولا با سرد شدن هوا نوع پوشش و آرایش هر شخص تغییر پیدا می کند و برای جذاب تر شدن باید به فکر یک آرایش مناسب در فصل پاییز بود.

در ابتدای کار پوست خود را تمیز کنید. هیچ گونه آلودگی و مواد آرایشی نباید روی پوست تان وجود داشته باشد. برای این که صورت تان پذیرای یک آرایش بی نقص باشد، باید هر چند وقت یک بار پاکسازی عمیق انجام دهید. اگر علاقه دارید در خانه پاکسازی کنید و هزینه زیادی در آرایشگاه ها نپردازید، می توانید به مقاله پاکسازی صورت در خانه  در مجله میس و مستر مراجعه کنید تا با انجام تنها 5 مرحله پوست تان برای یک آرایش زیبا، آماده شود. برای پاک کردن روزانه هم می توانید از تونرهای صورت استفاده کنید و پوست صورت و گردن خود را به کمک آن ها تمیز کنید. اگر تونری که از آن استفاده می کنید، پایه گیاهی داشته باشد، باعث شفافیت تمیزی بهتر پوست شما می شود و از بروز آکنه و جوش جلوگیری می کند.

آرایش پاییزی

پوست تان را طبیعی جلوه دهید

اولین چیزی که در صورت شما جلب توجه می کند پوست تان است و باید نهایت تلاش تان را بکنید که پوست تان را طبیعی نشان دهید و پوستی یکدست و صاف داشته باشید. پس اول کانسیلر را بردارید و لکه های قهوه ای و تیره ای که روی صورت تان وجود دارد را بپوشانید. تیرگی دور چشمان تان را هم می توانید به کمک کانسیلر بپوشانید ولی اگر به فکر درمان دائمی سیاهی دور چشمان تان هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین روش های درمان سیاهی دور چشم  را بخوانید.

کانسیلر دور چشم را باید به آرامی و به صورت ضربه ای محو کنید تا پوست دور چشم تان چروک نشود. اگر هم از کانسیلرهایی که حاوی مرطوب کننده و ضد چروک هستند استفاده کنید، کمک زیادی به پوست دور چشم تان کرده اید.

سپس یک کرم پودر هم رنگ پوست تان بردارید و به کمک پد آرایشی آن را روی صورت تان پخش کنید. کرم پودر مناسب پوست تان را پیدا کنید. اگر پوست چربی دارید، از کرم پودر فاقد چربی و اگر پوست خشکی دارید، از کرم پودر آبرسان استفاده کنید.

استفاده از یک کرم آرایشی سبک هم می تواند آرایش خوبی برای پاییز باشد. می توانید مقدار کمی کرم پودر هم رنگ پوست تان انتخاب کنید و پس از آن به سراغ کانسیلر بروید تا نواقص صورت را برطرف کنید.

نواقص صورت تان را بپوشانید

از یک پودر برنزه یا کرم پودر برنزه می توانید برای تیره کردن گونه ها، گوشه های پیشانی‌ و دو طرف بینی استفاده کنید. فراموش نکنید که پودر برنزه را نباید زیر چشم، پایین گونه، روی بینی، روی چانه و جلوی پیشانی تان بزنید چون کاملا پوست شما را تیره می کنند و آرایش تان برنزه می شود. برای زدن پودر برنزه هم می توانید از براش مخصوص استفاده کنید.

اگر می پرسید چه رنگ رژ گونه ای برای آرایش پاییزی مناسب است، به شما قهوه ای، طلایی و نارنجی را پیشنهاد می کنیم. از زدن رنگ های براق روی گونه در هنگام پاییز نترسید.

آرایش چشم های پاییزی را یاد بگیرید

به سراغ چشم ها بروید. یک پرایمر بردارید و روی پلک تان بزنید تا آرایش چشم تان را ماندگار کنید. سپس به سراغ رنگ های تیره یا دودی برای آرایش چشم بروید. ‌برای این که یک سایه چشم جذاب برای آرایش پاییزی تان داشته باشید، بهتر است تعداد رنگ های سایه ای که استفاده می کنید، از دو رنگ بیشتر باشد. برای رنگ پایه می توانید از رنگ های تیره مانند مشکی، زغالی، قهوه ای و… و برای سایه دوم می توانید از رنگ های طلایی، نارنجی، قرمز، زرد و… استفاده کنید. از رنگ های سرد استفاده نکنید و به سراغ رنگ های گرم بروید. سایه ای که در نزدیکی پلک تان استفاده می کنید، باید تیره تر باشد همچنین می توانید برای زیباتر کردن چشم های تان، پایین مژه های پایین هم کمی سایه بزنید.

خط چشم دنباله دار می تواند یک انتخاب مناسب باشد. اگر چشم تان درشت است، هم بالای چشم و هم پایین چشم را با خط چشم پر کنید اما اگر چشمان ریزی دارید، از میانه چشم خط چشم را به سمت بیرون بکشید. خط چشم براق و مشکی را با هم ترکیب کنید تا به یک خط چشم مناسب فصل پاییز برسید.

آرایش های مناسب فصل پاییز

بعد از آن به سراغ ریمل بروید. ریمل مشکی یا قهوه ای هر دو برای آرایش پاییز مناسب است اما اگر آرایش چشم اسموکی کرده اید، حتما به سراغ ریمل مشکی بروید. ریمل را به نوک مژه های تان چندین بار بکشید تا آرایش چشم تان بهتر شود. اگر هم دوست دارید از ریمل های رنگی استفاده کنید، حتما یک دور از ریمل مشکی استفاده کنید و پس از آن به سراغ ریمل رنگی بروید.

سپس به سراغ ابروها بروید. ابروها را نازک نکنید تا آرایش تان زیباتر باشد. از مداد ابرویی که رنگ های تیره و قهوه ای دارند می توانید استفاده کنید. ابرو های تان را مرتب کنید و ظاهری طبیعی به چهره تان بدهید. ابروهای خط دار دیگر مد نیستند و می توانید برای این که چهره جوان تری داشته باشید، ابروهای پر برنداشته را برای آرایش پاییزی انتخاب کنید. با این کار هم ابروهای شما طبیعی تر است و هم نیازی به برداشتن همیشگی ابروها نیست و تنها باید آن ها را مرتب کنید.

روش های ترکیب سایه چشم

برای داشتن یک آرایش پاییزی مناسب، می توانید پلک بالایی را سایه بژ یا طلایی بزنید و برای پایین چشمان تان به سراغ سایه قهوه ای بروید.

می توانید پشت چشم تان سایه مشکی بزنید و پایین چشمان تان را با رنگ طلایی ترکیب کنید.

می توانید خط چشم سفید بکشید و ترکیب قهوه ای و قرمز را روی چشمان تان پیاده کنید.

استفاده از سایه های زرورقی متالیک می تواند یک گزینه خوب برای آرایش پاییزی چشم ها باشد.

سایه مناسب آرایش پاییزی

آرایش لب ها هم مهم است

اگر آرایش تان مات است، رژ لب تان را براق انتخاب کنید و برعکس. رنگ رژ باید بر اساس رنگ های پاییزی باشد و مثلا می توانید قرمز، نارنجی، قهوه ای یا گلبهی را انتخاب کنید. با مداد لب شکل لب تان را مشخص کنید و سپس رژ بزنید. اگر لب های تان پوسته پوسته می شود، به سراغ بالم لب بروید و لب های تان را نرم نگه دارید.‌ ‌رنگ های شرابی و جگری هم برای رژ لب مناسب است. برخی از افراد زمانی که آرایش لب شان را تند انتخاب می کنند، معمولا به سراغ آرایش چشم ملیح و ملایم می روند.

همچنین استفاده از رژ لب های تیره می تواند یک گزینه خوب برای آرایش پاییزی باشد. البته اگر از رژ لب مات استفاده می کنید و آرایش تان هم مات است، می توانید با یک برق لب، چهره تان را جذاب تر کنید.

آرایش موی مخصوص فصل پاییز

آرایش موها هم در فصل پاییز می تواند به جذابیت بیشتر شما کمک کند. برای این کار می توانید به سمت براق کردن موهای تان بروید. موهای مرده و بی حالت در فصل برگ ریزان جذاب نیست و چهره شما را جذاب نشان نمی دهد ولی می توانید به کمک شامپو یا سرم های براق کننده مو، طراوت بیشتری به موهای تان بدهید.

رنگ موهای مناسب آرایش پاییزی چه رنگی است؟ افراد مشهور زیادی به سراغ موهای نارنجی آتشین می روند. اگر نمی خواهید کل موهای تان را نارنجی کنید، از بالیاژ یا آمبره استفاده کنید.

اگر هم می خواهید شکل موهای تان مطابق پاییز باشد، باید بدانید که بهترین مدل مو، مول موی جمع شده است و زیبایی تان را تکمیل می کند. مدل موی گوجه ای یکی از این مدل هاست که وقت کمی از شما می گیرد تا به آرایش موهای تان بپردازید.

سخن آخر

در این مقاله از مجله آرایش و زیبایی میس و مستر در مورد آرایش پاییزی و رنگ هایی که در این فصل می توانید در آرایش تان استفاده کنید، صحبت کردیم. اگر شما هم پیشنهادی در این زمینه دارید، تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

منابع

seventeen