اول كانسيلر يا كرم پودر

اول کانسیلر یا کرم پودر؟ کدام یک را باید اول استفاده کنیم؟ اینکه برای آرایش ِدرست، اول باید کانسیلر یا کرم پودر مصرف شود، سوال بسیاری از بانوان است. خیلی از دختران و بانوان ممکن است مهارت خوبی در آرایش کردن صورت داشته باشند اما نمیدانند که باید کانسیلر قبل از کرم پودر یا بعد از آن استفاده شود. ترتیب مصرف محصولات آرایشی فوق‌العاده مهم است و تاثیر بسزایی در نتیجه میکاپ دارد. در اینجا توضیح خواهیم داد که برای داشتن میکاپ طبیعی اول کانسیلر یا کرم پودر را باید مصرف کنید و یا اینکه می‌توانید ترتیب مصرفشان را تغییر دهید یا خیر!

اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر؟

اگر ترتیب استفاده از لوازم آرایش را بلد نباشید نمی‌دانید که اول کانسیلر یا فوندیشن را باید استفاده کنید یا اینکه اولویت با چیز دیگریست. در صورتی که سوالتان این است که اول باید از کدام محصول زیرسازی آرایش صورت استفاده کنم، خیلی خجالت نکشید، چراکه خیلی از بانوان این مشکل را دارند.

معمولاً بیشتر بانوان در شروع میکاپ کانسیلر و کرم پودر استفاده می‌کنند، چراکه هر دو بعنوان بخش‌هایی از فونداسیون آرایش بشمار می‌روند. ممکن است از چند آرایشگر یا فرد حرفه‌ای در میکاپ صورت بپرسید: اول کانسیلر یا کرم پودر؟ و هر یک جوابی متفاوت به شما بدهند. افراد برحسب نوع آرایشی که می‌کنند و مصرفی که از محصولات آرایشی دارند یکی از این محصولات را روی پوست خود اعمال خواهند کرد.

بیشتر میکاپ آرتیست‌های حرفه‌‌ای این ترتیب را صحیح می‌دانند. در صورتی که ندانید ترتیب درست اول کانسیلر یا فوندیشن است، میکاپ شما اشتباه خواهد بود و در نهایت آرایش جالبی نخواهید داشت. در صورتی که می‌خواهید بدانید اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر بهتر است مطالعه این مقاله را ادامه دهید، تا در آخر به یک روند آرایشی متناسب با نوع پوست و ویژگی‌های آرایش موردعلاقه‌تان برسید.

concealer od foundation first

تفاوت بین کانسیلر و کرم پودر چیست؟

پیش از اینکه بگوییم اول کانسیلر یا کرم پودر را باید روی صورتتان استفاده کنید، بد نیست که درمورد تفاوت‌های بین کانسیلر و کرم پودر نکاتی را به شما یادآور شویم. از کرم پودر باید دقیقاً همان انتظاری را داشته باشید که از نامش پیداست. کرم پودر اصلی‌ترین ماده آرایشی است که در زیرسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول آرایشی اگر درست انتخاب شود پوستتان را یکنواخت می‌کند و بستر خوبی برای نشستن سایر محصولات آرایشی روی پوست فراهم می‌کند. شما کرم پودر را روی کل پوستتان استفاده خواهید کرد.

کانسیلر برخلاف کرم پودر برای پنهان کردن نواقص پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلاً اگر روی پوستتان لک تیره یا جای جوش باشد، می‌توانید با کانسیلر آن را مخفی کنید. همچنین زمانی از کانسیلر استفاده می‌کنیم که بخواهیم بخشی از پوست را برجسته تر کنیم و یا اینکه بیشتر مورد توجه باشد.

برای مصرف کانسیلر هیچ محدوده خاصی تعیین نشده است. یعنی برحسب نیاز پوست و عیوبی که باید پنهان شوند میکاپ آرتیست از کانسیلر روی نقاط مختلف پوست استفاده خواهد کرد. البته بخاطر بسپارید که کانسیلر پوست را روشن می‌کند، پس نباید از آن روی کل پوست صورت استفاده کنیم. در مقاله دیگر ما 10 کاربرد کانسیلر را بخوانید.

تفاوت بین کانسیلر و کرم پودر چیست؟

کدام محصول آرایشی را اول بزنیم؟

احتمالاً این سوال شما هم هست که ابتدا کدام یک را استفاده کنیم، اول کانسیلر یا فوندیشن؟ یا به عبارت دیگر کدام محصول آرایشی یاد شده در اولویت مصرف قرار دارد؟ از حالا به بعد اگر کسی از شما این سوال را پرسید، پاسخ دهید: اول کرم پودر و بعد کانسیلر!

بهترین و درست‌ترین روش مصرف کانسیلر و کرم پودر این است، که اول کرم پودر یا فونداسیون را به خوبی روی پوست بِلند کنید و سپس به سراغ کانسیلر بروید. پس از اینکه از کرم پودر روی تمام پوست صورت استفاده کردید، نگاه کنید کدام یک از نقاط پوست برجسته تر است و نیاز به اصلاح دارد. از کانسیلر تنها در این نقاط استفاده نمایید.

برای آرایش چشم اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر؟

در آرایش چشم و با پیروی از دستورالعمل صحیح کسی کرم پودر را بعد از کانسیلر استفاده نمی‌کند. اگر زیر چشم شما تیره است، برای مخفی کردن پف و تیرگی زیر چشم تنها از کانسیلر استفاده کنید. ابتدا آماده سازی لازم را انجام دهید و بعد کانسیلر را روی کیست و تیرگی زیر چشم اعمال کنید.

برای آرایش چشم اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر؟

چرا ترتیب مصرف کانسیلر و کرم پودر مهم است؟

آیا میدانید که چرا باید کانسیلر قبل از کرم پودر یا بعد از آن مصرف شود؟ تا بحال هیچ آرایشگری توصیه کرده که اول کانسیلر یا فوندیشن را استفاده کنند؟ و یا اینکه دیده‌اید اولویت با کانسیلر باشد؟

دلیل اینکه توصیه می‌شود ترتیب استفاده از لوازم آرایش رعایت شود، میزان مصرف آن‌هاست. ما از آرایش هدف مخفی کردن نقایص و برجسته کردن نقاط قوت را داریم. زمانی که ابتدا روی پوست کرم پودر اعمال می‌شود، متوجه خواهید شد که کدام قسمت‌های صورت به کانسیلر احتیاج دارد. در این حالت در مصرف کرم و محصولات زیرسازی افراط نمی‌شود.

تقریباً در تمام انواع آرایش پاسخ به سوال اول کانسیلر یا کرم پودر، کرم پودر است. وقتی که مقدار کافی و نه بیشتر کرم پودر را روی پوستتان پخش کردید، نقاطی که نیاز به پوشش دهی بیشتری دارند را پیدا کنید. سپس کانسیلر را روی آن نقاط بزنید و پخش کنید یا مرز بین آن و کرم پودر برطرف شود.

چرا باید اول کرم پودر بزنید؟

سوال دیگری که در خصوص اولویت بندی مصرف محصولات موثر در زیرسازی پوست مطرح می‌شود، این است که چرا باید اول کرم پودر استفاده شود. در بالا گفتیم که با این کار سعی می‌کنیم مواد زیاد و بیش از حد نرمال روی پوست قرار ندهیم و بی‌نقص ترین آرایش را داشته باشیم. اما مشکل دیگری نیز وجود دارد.

در صورتی که به ترتیب ابتدا کانسیلر و بعد کرم پودر استفاده شود، در حقیقت شما هیچ کاری روی پوست انجام ندادید. ترکیب کردن کرم پودر زمانبرتر است و کرم پودر سطح وسیع‌تری را می‌پوشاند. اگر ابتدا کانسیلر و بعد کرم پودر مصرف شود. هنگام پخش کردن فوندیشن کانسیلر را پاک می‌کند. در چنین وضعیتی مجبورید که دوباره از کانسیلر استفاده کنید.

چرا ترتیب مصرف کانسیلر و کرم پودر مهم است؟

آیا می‌توانیم گاهی از کانسیلر قبل از کرم پودر استفاده کنیم؟

آیا در اولویت بندی اول کانسیلر یا فوندیشن استثنا هم داریم؟ بله.

در صورتی که در آرایش صورت اصلاح رنگ صورت نیز مدنظر است، قانون مذکور تغییر می‌کند. ابتدا باید کانسیلر اصلاح رنگ پوست را روی صورت استفاده کنید و سپس از فوندیشن و کانسیلر روشن کننده لکه‌ها استفاده نمایید. کانسیلر‌های اصلاح رنگ پوست به خنثی کردن تفاوت‌های فاحش رنگ پوست کمک می‌کنند.

اولویت مصرف کانسیلر و کرم پودر برای آرایش چشم آسیب دیده

مورد دیگری نیز وجود دارد که روند آرایش را تغییر داده و تعیین می‌کند اول کانسیلر یا کرم پودر باید استفاده شوند. اگر پوست زیر چشم شما نیاز به مراقبت و ترمیم داشته باشد، باید قبل از فوندیشن از کانسیلری که ترکیب مواد آرایشی و مراقبتی است، استفاده کنید. ابتدا کانسیلر مراقبتی را زیر چشم بزنید و سپس یک لایه نرمال از فوندیشن در این ناحیه پخش کنید.

اولویت مصرف کانسیلر و کرم پودر برای آرایش چشم آسیب دیده

آیا باید همیشه از این قانون پیروی کنیم؟

خیر. هیچ قانون 100 درصدی در آرایش صورت وجود ندارد و کسی نمی‌تواند بگوید اول کدام را باید مصرف کرد. چه بسا که امروز خیلی از انواع آرایش صورت بدون فوندیشن یا بدون کانسیلر انجام می‌شوند. در هک‌های TOK TOK این کاملاً برعهده خود فرد است که به چه روشی از کرم پودر و کانسیلر استفاده کند.

اگر خیلی در زمینه آرایش کردن حرفه‌‌ای باشیم، خودمان می‌توانیم تصمیم بگیریم که اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر. چراکه وقتی چندین بار از این دو محصول روی پوستمان استفاده می‌کنیم، متوجه خواهیم می‌شویم که پوست و نواحی مختلف آن به چه میزان کرم پودر و کانسیلر نیاز دارد.

منظور از کانسیلر اصلاح کننده رنگ چیست؟

ضمن توضیح اولویت بندی و مصرف اول کانسیلر یا کرم پودر اشاره کردیم که ممکن است لازم باشد گاهی از کانسیلر اصلاح کننده رنگ استفاده کنید. بهتر است توضیح دهیم که منظور از کانسیلر اصلاح کننده رنگ چیست و چگونه این محصول ترتیب مصرف را تغییر می‌دهد!

کانسیلر‌های اصلاح کننده تنها به جهت از بین بردن فرق فاحش بین رنگ طبیعی پوست و رنگ غیرطبیعی ضایعات پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کانسیلر‌های اصلاح کننده ماهیتی مراقبتی دارند و شما می‌توانید از آن‌ها برخلاف دیگر انواع کانسیلر‌های روشن کننده بهره‌های بیشتری ببرید. گفتیم که گاهی باید ترتیب این محصولات را تغییر دهید و اول از کانسیلر استفاده کنید، آن هم وقتی که محصول کانسیلر اصلاح رنگ است. کانسیلر اصلاح رنگ می‌تواند از خنثی کردن زردی، قرمزی و سایر تغییر رنگ‌هایی که ممکن است در پوست رخ دهد به شما کمک کند.

آیا باید همیشه از این قانون پیروی کنیم؟

آیا لازم است که از کانسیلر اصلاح کننده رنگ استفاده کنیم؟

گاهی اوقات بله. در بیشتر مواقع با در اولویت بندی اول کانسیلر یا فوندیشن همان قانون همیشگی را رعایت می‌کنیم، چراکه مشکل خاصی روی پوست وجود ندارد. اغلب با استفاده از یک کانسیلر کلاسیک که دو درجه از پوست روشن‌تر است و یک کرم پودر لکه‌های رنگی نامعمول را پنهان می‌کنیم. اما اگر هدف یک میکاپ حرفه‌ای بی‌نقص باشد، حتماً بیشترمان به یک تا دو کانسیلر اصلاح رنگ پوست احتیاج خواهیم داشت.

چگونه باید از کانسیلر اصلاح رنگ پوست استفاده کنیم؟

در این زمینه معمولاً توضیحات جامعی وجود ندارد و اغلب بانوان به اشتباه همانند قانون ترتیب اول کانسیلر یا فوندیشن، اول از فوندیشن و بعد کانسیلر اصلاح رنگ استفاده می‌کنند.

در مورد مصرف کانسیلر اصلاح رنگ همیشه این نکته را در ذهنتان نگه دارید که کمتر، بیشتر است. ابتدا کانسیلر اصلاح کننده را روی نقاطی که تفاوت زیادی با رنگ معمول پوست دارند، بزنید. سپس با استفاده از اسفنج مخصوص آن را پخش کنید. بعد از آن اصلاح کننده رنگ کرم پودر را روی پوست بزنید.

زیرسازی با کرم پودر را تمام کنید و مجدداً به پوستتان نگاه کنید. اگر هنوز آن‌ لکه‌ها دیده می‌شوند و با رنگ کرم پودر تفاوت دارند، از کانسیلر کلاسیک استفاده کنید. مقداری کانسیلر با رنگ یک تا دو درجه روشن‌ت را روی لکه‌ها بزنید و با اسفنج مرطوب به آرامی پخش کنید.

یک آموزش خوب برای استفاده از کانسیلر و کرم پودر

تا اینجا متوجه شدیم که همه قرار نیست از یک روند واحد پیروی کنند. ضمن اینکه یک روش کلی و بیشتر مورد تایید نیز در این زمینه وجود دارد که کرم پودر را در اولویت قرار می‌دهد. از راهنمای زیر که ترتیب استفاده از لوازم آرایش را یاد می‌دهد، استفاده کنید:

استفاده از کانسیلر و کرم پودر

از پرایمر استفاده کنید

قبل از اینکه به این فکر کنید اول کانسیلر  یا فوندیشن را استفاده کنم یا محصول دیگری را؟ اول از پرایمر استفاده کنید. پرایمر نوعی پوشش یکنواخت است که منافذ پوست را پر کرده و سبب یکنواخت شدن زیرسازی صورتتان می‌شود. همچنین زمانی که از پرایمر استفاده می‌کنید درمورد ماندگاری آرایش دیگر اولویت دو محصول مذکور مطرح نیست. چراکه در هر صورت پرایمر سبب می‌شود چندین ساعت آرایش سالم و تمیز روی پوست باقی بماند.

رنگ کانسیلر اصلاح کننده استفاده کنید

در قانون اول توضیح دادیم که اگر پای کانسیلر اصلاح کننده رنگ در میان باشد، اولویت با این محصول است. بنابراین در مرحله دوم کانسیلر اصلاح رنگ پوست را روی نقاط خاص استفاده کنید. برحسب رنگ پوستتان باید از کانسیلر‌های اصلاح رنگ مختلف جهت مخفی کردن حلقه‌های تیره، هایپرپیگمانتاسیون و لکه‌های تیره استفاده کنید.

از کرم پودر استفاده کنید

زمانی که از کانسیلر اصلاح رنگ استفاده کردید، به مدار قانون اول ترتیب لوازم آرایش برگردید. کرم پودری که متناسب با رنگ پوستتان است و توقع شما از میکاپ صورت را پاسخ می‌دهد، روی پوست اعمال کنید. از یک اسفنج مرطوب برای پخش کردن کرم پودر استفاده کنید. در بِلند کردن کرم پودر حوصله خرج کنید تا به پوششی یکنواخت برسید.

از کانسیلر استفاده کنید

به این مرحله که برسید یادتان می‌آید در پاسخ به اول کانسیلر یا فوندیشن گفتیم اول کرم پودر. پس آخرین مرحله زیرسازی شما استفاده از کانسیلر خواهد بود. پس از پخش کردن درست کرم پودر به پوست دقت کنید، اگر نقطه‌ای هنوز وجود دارد که با دیگر بخش‌های پوست همخوانی ندارد، از کانسیلر استفاده کنید.

دقت کنید که کانسیلر شما کاملاً رنگی مطابق و متناسب با رنگ فوندیشن داشته باشد. از این محصول تنها برای پنهان کردن نقص‌ها و لکه‌ها استفاده کنید. اگر از کانسیلر در زیر چشم استفاده می‌کنید، باید دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست باشد.

سوالات متداول


کانسیلر را چگونه زیر چشم پخش کنیم؟

برای پخش کردن کانسیلر در زیر چشم از اسفنج‌های سر قله‌ای استفاده کنید.

آیا باید اسفنج آرایشی برای زیرسازی پوست مرطوب باشد؟

بله. برای پخش شدن خوب ترکیبات فونداسیون و عدم جذب آن‌ها به اسفنج باید آن را کمی مرطوب کنید.

چه زمانی می‌توانیم ابتدا از کانسیلر استفاده کنیم؟

زمانی که کانسیلر از نوع مراقبتی باشد، بهتر است پیش از کرم پودر زیر چشم استفاده شود.

کدام کانسیلر اصلاح رنگ پوست برای من مناسب است؟

برای انتخاب یک کانسیلر اصلاح رنگ خوب باید دقت کنید رنگ‌های جفت متضاد که یکدیگر را خنثی می‌کنند را انتخاب کنید.

منابع

lorealparisusa

makeup