اگر علاقمندید تکنیک‌های درشت کردن چشم با آرایش را یاد بگیرید، مطالعه روش‌ها و نکات کلیدی زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اکثر بانوان از داشتن چشمانی درشت لذت می‌برند و معتقدند که چشمان درشت جذابیت و گیرایی بیشتری در چهره ایجاد می‌کند. با توجه به اینکه در دنیا انواع مختلف از شکل و اندازه چشم وجود دارد، بنابراین همه نمی‌توانند چشمان درشتی داشته باشند.

اما به کمک آرایش و بکارگیری تکنیک‌های میکاپ می‌توان خطای دید ایجاد کرد و چشمان خود را درشت‌تر نشان داد. در این بخش به تکنیک‌های مختلف درشت کردن چشم با آرایش اشاره خواهیم کرد.

بخشی از لذت آرایش استفاده از ابزار و محصولات آرایشی برای برجسته کردن بخش‌های خاصی از صورت است. با کشیدن خط کانتور می‌توانیم گونه‌های تراشیده شده و خوش فرم ایجاد کنیم. با کمی سایه روشن می‌توانیم در کمترین زمان ممکن حجم لب را افزایش دهیم. به همین صورت برای درشت کردن چشم با آرایش نیز تکنیک‌های خلاقانه و موثری وجود دارد. اگر می‌خواهید چشم‌هایتان را گیراتر و بازتر نشان دهید، مطمئناً هنر آرایشگری برای درشت کردن چشم با آرایش راه‌هایی به شما پیشنهاد خواهد کرد.

درشت کردن چشم با آرایش آنطور که تصور می‌شود دشوار نیست، چراکه اغلب افراد در آرایش چشم مهارت چندانی ندارند و شاید در ابتدا انجام آن کمی سخت باشد. اما تکنیک‌های درشت کردن چشم با آرایش آنقدر متنوع هستند، که بالاخره یکی از آن‌ها را یاد خواهید گرفت. ما تنها به تعداد انگشت شماری از نکات آرایشی چشم که توسط متخصصین تایید شده اشاره خواهیم کرد. به شما می‌گوییم که چه کاری انجام دهید و چه کاری انجام ندهید یا چشمانتان تا حد ممکن بازتر، درشت‌تر و گیراتر جلوه کنند.

درشت کردن چشم با آرایش

1. برای درشت کردن چشم با مراقبت از پوست شروع کنید

احتمالاً تا به حال تصور شما از آرایش چشم تنها استفاده از ابزار و محصولات آرایشی بوده، اما خوب است بدانید که مراقبت از پوست اطراف چشم و حفظ سلامت و زیبایی طبیعی آن اولین گام داشتن چشمانی درشت است. بنابراین تنها درشت کردن چشم با آرایش کافی نیست!

حتی پیش از اینکه روتین آرایش خود را شروع کنید، می‌توانید با استفاده از محصولات مراقبت از پوست مناسب چشم‌ها به بازتر دیده شدن آن‌ها کمک کنید. یک کرم دور چشم یا کرم لکه بر دور چشم تهیه کنید. این قبیل محصولات مراقبتی به رفع پف و اصلاح حلقه‌های تیره دور چشم کمک می‌کنند. همچنین کرم دور چشم خاصیت آبرسانی دارد، رطوبت پوست دور چشم را حفظ می‌کند، از چروک افتادن دور چشم جلوگیری می‌کند و در نهایت به جلوگیری از جمع شدن و کوچک دیده شدن چشم‌ها در اثر پیری پوست کمک می‌کند.

شما می‌توانید از ماسک چشم هیدروژل خنک کننده و روشن کننده دور چشم نیز استفاده کنید. این نوع ماسک‌های چشم برای برطرف کردن لکه‌های زیر چشم از عصاره‌های پروبیوتیک، اسید هیالورونیک، نیاسینامید و کافئین استفاده می‌کنند. ماسک دور چشم با این ترکیبات پوست دور چشم را آبرسانی، شفاف و زیبا می‌کند. بنابراین حتی قبل از آرایش نیز تا حدود قابل توجهی چشم‌های شما بازتر و درشت‌تر بنظر خواهند رسید.

2. سیاهی دور چشم را با کانسیلر زیر چشم بپوشانید

حلقه‌های تیره سبب می‌شوند که سایه‌ای عمیق در اطراف ناحیه چشم شما ایجاد شود و در کل آن را کوچکتر نشان دهند. برای اینکه این حلقه‌های تیره را کم رنگ‌تر کنیم و یا اینکه کاملاً آن‌ها را پنهان کنیم باید از کانسیلر کمک بگیریم. برای کمک به روشن‌تر شدن دور چشم، از یک کانسیلر روشن استفاده کنید. مقدار کافی از کانسیلر را روی پوست زیر چشم و نقطه‌ای که حلقه تیره دارد بزنید تا رنگ پوست یکدست شود.

روش استفاده صحیح و حرفه‌ای کانسیلر زدن این است، که کانسیلر را به صورت مثلث معکوس زیر چشم خود بزنید تا یک مثلث نور در زیر چشم ایجاد شود. اگر نحوه ایجاد مثلث معکوس کانسیلر یا مثلث نور را بلد نیستید، می‌توانید از راهنمای روش استفاده از کانسیلر چیست استفاده کنید.

2. سیاهی دور چشم را با کانسیلر زیر چشم بپوشانید

3. سایه چشم را تا خط ابرو ترکیب کنید

تمام میکاپ آرتیست‌های بزرگ به شما توصیه می‌کنند، که حتماً از این تکنیک استفاده کنید. برای درشت کردن چشم با آرایش تنها کافیست سایه زدن را بلد باشید تا چشمانی درشت و جذاب داشته باشید. پرکاربردترین تکنیک درشت کردن چشم با آرایش، نزدیک کردن سایه چشم به ابرو است. با اجرای این تکنیک آرایشی این خطای دید ایجاد می‌شود که فضای پلک شما بزرگتر است و چشم‌ها درشت‌تر بنظر می‌آیند. بویژه اگر چشم‌های شما گوشه‌های بلندی دارند این تکنیک حسابی به کارتان خواهد آمد.

4. از سایه‌ چشم های روشن استفاده کنید

وقتی صحبت از سایه چشم می‌شود، لازم است پالت سایه‌ای را انتخاب کنید که به درشت شدن و بازتر دیده شدن چشم‌های شما کمک می‌کند. یکی از تکنیک‌های درشت کردن چشم با آرایش این است که از سایه‌های موثر در روشن شدن پلک بالای چشم استفاده کنید. میکاپ آرتیست‌های معروف معتقدند: استفاده از سایه‌های روشن تا متوسط به چشم‌های شما در درشت‌تر دیده شدن کمک زیادی می‌کنند.

برای اینکه با سایه چشم‌های خود را بزرگ نشان دهید، بهتر است از سایه‌های پاستلی، سایه‌های درخشان روشن و سایه‌های قهوه‌ای روشن استفاده کنید. ترکیب درست این رنگ‌ها می‌تواند به درشت‌تر دیده شدن هر مدل چشمی کمک کند.

سایه چشم یکی از محصولات آرایشی فوق العاده با تنوع بالا است، بنابراین ممکن است برای شما انتخاب و خرید یک پالت سایه که به درشت‌تر شدن چشم‌هایتان کمک کند خیلی راحت نباشد. به دنبال پالت سایه چشمی باشید که ترکیبی از سایه‌های خنثی، روشن کننده و سایه‌های درخشان باشد. این قبیل رنگ‌ها می‌توانند به لطیف و چشم نواز شدن چشم منجر شود. همچنین این رنگ‌ها به کاهش سن چهره نیز کمک کرده و شما را جوانتر نشان می‌دهند.

سایه چشم روشن برای درشت کردن چشم با آرایش

5. خط چشم روشن بکشید تا چشمانتان درشت‌تر شود

یکی از راحتترین تکنیک‌های درشت کردن چشم با آرایش استفاده از خط چشم‌ روشن است. معمولاً بانوان برای تنگ کردن چشم‌ها با خط چشم تیره یا مشکی چشم‌های خود را آرایش می‌کنند. این رنگ‌ها برای افزایش جذابیت چشم‌ها فوق‌العاده موثر هستند، اما از طرفی باید بپذیرید که باعث می‌شوند، چشمانتان کوچکتر دیده شوند.

بنابراین به شما توصیه می‌کنیم از حال به بعد خط چشم سفید را جایگزین خط چشم مشکی یا قهوه‌ای تیره کنید. این یک تقلب عالی برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌هاست. تمام خط چشم را با هایلایت سفید پوشش دهید تا چشم‌ها بازتر و درشت‌تر بنظر برسند. این تکنیک آرایشی را حتی بهترین آرایشگران نیز تایید می‌کنند.

برای اجرای این تکنیک حتی به مهارت بالایی نیز احتیاج ندارید. از یک مداد سفید یا مداد هایلایت سفید استفاده کنید. مداد سفید را روی خط پایین و خط بالای چشم بکشید و از درشت‌تر شدن چشمانتان لذت ببرید.

مداد چشم سفید

6. از تکنیک آرایش چشم اسموکی استفاده کنید

احتمالاً اگر از این تکنیک آرایش چشم استفاده کرده باشید، آن را در گروه روش‌های درشت کردن چشم با آرایش قرار نمی‌دهید. اما آرایش چشم اسموکی نیز می‌تواند به درشت کردن چشم‌های شما کمک کند، تنها باید روش صحیح اجرای آن را یاد بگیرید. بسته به شکل استفاده از سایه چشم، سایه اسموکی می‌تواند چشمان شما را کوچکتر نشان دهد. اینطور نیست که چون چشم‌های کوچکی دارید، نمی‌توانید از سایه چشم دودی استفاده کنید.

توصیه می‌کنیم رنگدانه‌‌های سایه چشم را از روی پلک به سمت بالا به خوبی ترکیب کنید تا بیشتر شبیه به یک سایه چشم باشد. اگر چشمان شما کوچک است اما به تکنیک آرایش چشم اسموکی علاقه دارید، سایه سیاه را با سایه قهوه‌ای تیره و خاکستری ترکیب کنید تا از شدت سیاهی آن کاسته شود. همچنین خط چشم روشن بزنید تا از خیلی کوچک شدن چشم‌ها جلوگیری کند.

آرایش چشم دودی برای درشت شدن چشمها

7. گوشه‌های داخلی چشم را روشن کنید

همیشه به کسانی که چشمانی کوچک دارند توصیه می‌شود از کمی سایه روشن یا مات روشن استفاده کنند تا چشمانشان بازتر به نظر برسد. برای اینکار کافیست مقداری از سایه مات یا درخشان روشن را به استخوان ابرو و گوشه‌های داخلی چشم‌ها بزنید. افزودن فقط یک سایه روشن کننده کلیدی برای بزرگ کردن چشم‌هاست. فرقی نمی‌کند آرایش شما خنثی یا اسموکی باشد، در هر صورت این تکنیک به کارتان می‌آید.

بهتر است برای اجرای این تکنیک درشت کردن چشم با آرایش از سایه چشم مدادی استفاده کنید. چرا که با این محصول راحتتر می‌توانید گوشه داخلی چشم را روشن کنید. همچنین می‌توانید با یک براش خیلی کوچک اینکار را انجام دهید. براش را داخل هایلایتر بزنید و به آرامی روی گوشه داخلی چشم ضربه بزنید.

8. برای درشت کردن چشم با آرایش مژه‌ها را فر کنید

یکی دیگر از تکنیک‌های درشت کردن چشم‌ با آرایش استفاده از فرمژه است. این آسان‌ترین کاری است که می‌توانید برای بازتر کردن چشمان خود انجام دهید. کافیست از یک فر مژه استفاده کنید تا یک تغییر بزرگ در ظاهر شما ایجاد شود. مژه‌های صاف می‌توانند روی ناحیه چشم سایه بیاندازند. فر کردن آن‌ها با فر مژه بلافاصله ناحیه چشم را روشن‌تر کرده و چشمان را درشت‌تر نشان می‌دهد.

بهتر است که از یک ریمل فر کننده استفاده کنید، چراکه همزمان مژه‌ها رنگ می گیرند و چشم‌ها نیز بازتر بنظر می‌رسند. با استفاده از یک فر مژه، مژه‌ها پایین و بالا را فر کنید. اگر نحوه استفاده از فر مژه را نمی‌دانید بهتر است از مطالب راهنمای استفاده از فر مژه استفاده کنید، تا خودتان در منزل براحتی ظاهر چشمان خود را تغییر  دهید.

فر کردن مژه برای درشت کردن چشم با آرایش

9. دور خط‌ چشم های ضخیم را خط بکشید

خط چشم‌های ضخیم زیبا هستند و می‌توانند یک میکاپ حرفه‌ای را تکمیل کنند، اما این مدل به درد همه افراد نمی‌خورد. اگر شما چشمان کوچکی دارید توصیه می‌کنیم از این شکل خط چشم استفاده نکنید. یکی از روش‌های درشت کردن چشم با آرایش این است که زیاد از حد خط چشم را ضخیم نکنید. این خط چشم را شاید بسیاری از بازیگران هالیوود استفاده کنند، اما لزوماً برای شما هم خوب نیست.

اگر چشمان شما کوچک است، خط چشم خیلی نازک را به شما توصیه می‌کنیم. بهتر است برای کشیدن خط چشم نازک از مداد چشمی که تیز است استفاده کنید. خط چشم مایع ماژیکی با نوک تیز نیز برای کشیدن خط چشم نازک خیلی خوب است. خط چشم مدل چشم گربه‌ای سبب کشیده شدن و همچنین درشت‌تر دیده شدن چشمان شما می‌شود.

10. برای درشت کردن چشم به ابروهای خود فرم دهید

احتمالاً تا به اینجا تنها منتظر یادگیری تکنیک‌های آرایش چشم برای درشت کردن آن‌ها بودید، اما به شما توصیه می‌کنیم روی ابروهایتان هم کار کنید. گاهی می‌توانید تنها با ایجاد یک تغییر کوچک در ابروها درشتی چشمانتان را چندبرابر افزایش دهید. اگر ابروهای خود را قوس دهید، اساساً سقف ناحیه چشم را بلند کنید، چشمان شما بزرگتر و بازتر بنظر خواهد رسید.

می‌توانید با لمینت ابرو فرمشان را تغییر دهید یا اینکه از ژل ابرو استفاده کنید و در طول روز ابروهای خود را بالاتر از ناحیه همیشگی نگهدارید. بعد از اینکه ژل ابرو استفاده کنید تا چند ساعت ابرو در همان حالت باقی می‌ماند و چشمان شما درشت‌تر به نظر می‌رسد.

فرم ابرو برای درشت کردن چشم

11. خط چشم را دورتر از خط پلک بزنید

تقریباً کمتر کسی از این تکنیک درشت کردن چشم با آرایش استفاده می‌کند، چراکه هم اجرای آن کمی دشوار است و هم اینکه زمان‌بر است، اما واقعاً موثر است. اگر چشمان کوچکی دارید، باید خط چشم تیره را کمی دور از گوشه‌های داخلی شروع کنید. اگر خط چشم تیره خود را درست از گوشه داخلی شروع کنید، شکل واقعی چشم را مشخص می‌کند و جایی برای ایجاد خطای چشم‌های بزرگتر باقی نمیماند.

حال اگر گوشه‌های داخلی چشم‌هایتان را نادیده بگیرید و سپس خط چشم را کمی دورتر از گوشه‌ داخلی چشم‌ها بکشید، نتیجه‌اش را می بینید. می‌توانید از یک سایه چشم بژ براق یا خط چشم در گوشه‌های داخلی استفاده کنید. این کار باعث روشن شدن چشم‌ها و درشتتر به نظر رسیدن آن‌ها می‌‌شود.

برای ایجاد ظاهری جوان‌تر، می‌توانید همان سایه چشم براق یا خط چشم را زیر مژه‌های پایین نیز بزنید. این ترفندی است که بیشتر بانوان در کره جنوبی برای بزرگتر نشان دادن چشمانشان استفاده می‌کنند. در اجرای این تکنیک انتخاب پالت سایه درست بسیار حائزاهمیت است.

12. از سایه مدادی برای درشت کردن چشم با آرایش کمک بگیرید

یکی دیگر از روش‌های درشت کردن چشم با آرایش استفاده از سایه مدادی است. بسته به رنگ پوستتان، باید خط چشمی را انتخاب کنید که چشمانتان را درشت‌تر نشان می‌دهد. برای افرادی که رنگ پوست روشن‌تری دارند، مشکی می‌تواند یک رنگ خشن برای مشخص کردن چشم‌ها باشد. این گروه بهتر است از سایه آبی یا قهوه‌ای تیره استفاده کنند.

اگر از سایه تیره روی پلک‌ها استفاده کنید، سبب می‌شود چشم‌ها عمیق‌تر بنظر برسند و کوچکتر دیده شوند. اما استفاده از سایه قهوه‌ای یا آبی کمک می‌کند که چشم‌ها بازتر دیده شوند. اگر رنگ پوست شما تیره‌تر است می‌توانید از سایه‌های تیره مثل مشکی و قهوه‌ای تیره استفاده کنید. از آنجایی که پوستتان تیره است، بنابراین سایه مشکی و قهوه‌ای چندان تاثیری در کوچک کردن چشم‌ها نخواهند داشت و کاملاً برعکس عمل می‌کنند. یعنی رنگ پوست را تکمیل می‌کنند.

سایه مدادی

13. خط چشم را در نقطه مناسبی تمام کنید

همانطور که نقطه شروع خط چشم مهم است، نقطه پایان آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از روش‌های درشت کردن چشم با آرایش این است که یاد بگیرید، کجا خط چشم را تمام کنید. پایان دادن به خط چشم در یک نقطه مناسب به درشت‌تر دیده شدن چشم‌ها منجر می‌شود. اگر قرار نیست خط چشم را روی خط مژه پایین بکشید، خط چشم را از گوشه بیرونی چشم بلند‌تر نکنید.

بال خط چشم را به صورتی پایان دهید که در همان زاویه‌ای باشد، که خط مستقیم فرضی از خط اشک تا انتهاب ابروی شما کشیده شده است. این خط به چشمان شما حالتی گربه‌ای می‌دهد، باعث می‌شود جوانتر به نظر برسید و همچنین چشمان شما درشت‌تر می‌کند. اما اگر خط چشم را زیر این نقطه بکشید، سبب می‌شود چشمان شما افتاده و خسته بنظر برسند.

سوالات متداول درباره درشت کردن چشم با آرایش


کدام سایه‌ها برای چشمان کوچک مناسب‌تر هستند؟

اگر قصد دارید چشمانتان درشت‌تر به نظر برسند، باید از سایه‌های روشن استفاده کنید. سایه‌های تیره عمق دور چشم را افزایش می‌دهد و سبب ریز دیده شدن چشمان شما می‌شود.

می‌توانیم در تکنیک درشت کردن چشم از خط چشم مشکی استفاده کنیم؟

اگر چشمان شما کوچک هستند بهتر است از خط چشم سفید یا دیگر رنگ‌های روشن روی خط اشک استفاده کنید. مصرف خط چشم مشکی در این ناحیه سبب کوچک‌تر دیده شدن چشم‌ها می‌شود.

برای درشت کردن چشم‌ها چگونه ریمل بزنیم؟

ابتدا از فر مژه استفاده کنید، سپس ریمل بزنید و مجدداً وقتی ریمل خشک شد، یکبار دیگر فر مژه بزنید تا مژه‌ها بالاتر بمانند و چشمانتان درشت‌تر دیده شوند.

 

منابع

 

ipsy

urbancompany

birchbox